| SimonaBubu a întrebat:

De ce lumea nu mai e asa copilaroasa si au numai fite si figuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil că vorbim de selecție naturală. Schimbarea e inevitabilă.
Generațiile trecute, față de cele viitoare, vor avea păreri diferite, vor gândi diferit și vor arbitra și critica diferit felul cum se comporta indivizii in societatea curentă.
Banii îl fac pe om astăzi, maimuța de ieri.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca copii au ajuns sa imite oamenii mari.
Evident ca-i ajuta banii parintilor, care ii rasfata din prostie si din lipsa de inteligenta.
Nu-ti fa probleme, ca fitoase si figuranti sunt cocalarii si pitzipoancele, nu fetele si baieti inteligenti.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce ar fi copilaroasa? Fite si figuri au doar o anumita categorie de oameni. Nu sta langa ei daca nu-ti convin

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pentru ca lumea se duce de rapa, specia umana merge din rau in mai rau asta este scris si in biblie.

| Vali215 a răspuns:

Pentru ca lumea este intr-o continua schimbare. Nu ai observat ca mare parte din copii nu mai ies sa se joace afara, ci stau inchisi in casa pe calculator, telefon, playstation? Din pacate incepe sa treaca vremea jocurilor precum v-ați ascunselea, țară, țară, vrem ostași și multe altele. Sunt o persoană nostalgică și mereu mă gândesc la ce copilărie frumoasă am avut fără telefoane, fără calculatoare, dar cu prieteni cu care ieșeam mereu afară. Îmi pare rău că acele vremuri încep să dispară.

| Andreea13Mnt a răspuns:

Pentru ca oamenii se schimba. Si se maturizeaza prea devreme.Prin fite si figuri oamenii arata ceea ce nu sunt. Si eu imi pon aceasta intrebare mereu.