NOname
| NOname a întrebat:

La mulți ani, TPU! Ați scăpat de mahmureală?
Știți, mă uit acum la televizor (mare greșeală am făcut că l-am pornit) și mă întreb: oare nu mai există actrițe, asistente, persoane publice...frumoase ȘI talentate în România?
Că e plin de pupeze, care deși arată bine (mă rog, unele dintre ele), îți provoacă silă, la cât sunt de false, pițiponcizate și antitalent. Și deștepții ăștia de producători le mai și pun să deschidă gura sau să joace câte un rol. Ce, facultațile de actorie chiar sunt goale?! N-au avut de unde alege? Jenibil! Efectiv strică toate emisiunile. Una n-am văzut să fie și frumoasă, și talentată sau măcar plăcută, simpatică, naturală, nu doar preocupată de felul în care se așază rochia sau camera pe trupul ei siliconat.
Chiar așa de prost stă țara cu talentele? Sau intenționat se promovează numai femei de plastic, cu IQ-ul sub nivelul mării, antipatice și antitalent? Celelalte unde se ascund?
Ce părere aveți despre ce se întâmplă cu showbiz-ul românesc, cu televiziunile românești? Apropo, un loc mai plin de manele și incultură n-am văzut.
Gata, îl sting pân-la anul. Amin.
Un 2012 fericit!

57 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Noname ai mare dreptate.M-am întrebat şi eu de multe ori "ce se întâmplă în televiziunea asta?". Numai piţipoance.Practic noi nu avem ce exemplu să urmăm.
Cât timp trebuie să mai suportăm nimicurile care le vedem în fiecare zi la tv?

greece12
| greece12 a răspuns:

Ce linistita sunt eu ca nu ma uit deloc la televizor!
Nici in Romania,nici in Grecia!
Canalele tv nu sunt oglinda culturii unei natiuni,sunt incultura si rusinea promovate la rangul de talent sau arta!
Nebunia rating-ului si sfertul de ora de celebritate au transformat televiziunea,i-au dat o alta dimensiune in viata cotidiana si asa prea plina de dezamagire si oboseala!
Totul e bazat pe politica,bani si sex,depinde carui partid si ce interese reprezinta un canal tv,cine plateste mai bine si care din maimutele pe care le-ai vazut tu pe ecran au cedat mai multora!
Nu imi voi jigni inteligenta, incercand sa gasesc o scuza faptului ca oferta e pe masura cererii, pentru ca nu e asa.Nu e deloc greu sa nu accepti sa ti se bage cu de-a sila pe gat aceeasi reclama intentionat si fals stralucitoare a unui produs idiot,a unei emisiuni pentru inapoiati mintali sau a unei "dive" care se impune prin marimea decolteului sau lungimea fustei!
Motiv pentru care,televizorul a devenit o mobila careia ii sterg zilnic praful,noroc de dvd-uri,pot macar hotari singura ce vreau sa vad,noutatile mi le iau de pe net si din diferite surse,in asa fel incat sunt si informata si linistita,fara frou-frou-uri sau zorzoane inutile!
Si cand e vorba de talent,inca il recunosc!
Un film bun,o emisiune educativa, un documentar serios le voi gasi intotdeauna, acolo unde calitatea nu a facut rabat cantitatii si atat timp cat mai am putin respect pentru persoana mea!
2012 fericit!

| BRG a răspuns:

Sărut mîinile stimată doamnă ave-ți dreptate fetele talentate adevăratele voci ale Romaniei sînt plecate peste hotare unde se cîstigă bani frumoși, iar aici au rămas doar fetele fără pic de voce sau talent, care vor să cîștige popularitate și bani dar nu de pe urma talentului, ci de pe urma trupului, un sîn siliconat, un picior pe toc, un prim plan pe corpul lor.

| Leocerba a răspuns:

Degeaba m-as apuca eu aici sa fac praf televiziunile, ca pe televiziuni le doare fix in antena.
Cel mai folositor lucru ar fi sa-ti propun, concret, cateva momente in care poti deschide teleul, un fel de program, cum ar veni...cauta in mesaje, din cand in cand, voi fi pe faza.

| MidnightLady a răspuns:

"...și mă întreb: oare nu mai există actrițe, asistente, persoane publice...frumoase ȘI talentate în România? " - nu, au fugit toate peste hotare.

| IMC90 a răspuns:

Nu stiu tu, dar eu unu nu ma uit la televizor. Iti recomand sa nu mai platesti cablu (eu asa am facut) fiindca oricum nu ai ce sa vezi. Daca pe vremea lu impuscatu' deschideai televizorul si-l inchideai repede la loc, acum este exact la fel laughing

Daca totusi decizi sa ramai abonata, poti incerca programele de la Discovery, Animal Planet si National Geographic (asta daca or mai exista in grila de programe, cum ti-am spus nu mai sunt la curenthee hee
Legat de mahmureala, inca nu m-am trezit din betie (mai ales in ultimele zile asta este starea mea naturala). Maine insa, o sa fie trist rau cand o sa incerc sa ma ridic din pat laughing

Si acum, sa atac si esentialul : ''talentele'' de care vorbesti nu pot fi numite femei. E ca si cum m-as uita eu la o bucata de plastic si i-as zice femeie laughing

''și antitalent. Și deștepții ăștia de producători le mai și pun să deschidă gura sau să joace câte un rol.''

Asculta-ma pe mine, nu deschid gura doar ca sa spuna un rol, mai fac si altceva cu gura deschisa laughing ca altfel, cum sa ajunga acolo in fata?winking Showbiz-ul romanesc este aflat in moarte clinica de mult mult timp iar asa zisele vedete (ca-s femei ca-s barbati) nu exista. Sunt doar niste antitalente propulasate acolo pe criteriile sus mentionate sau ''pe pile''. De vina suntem noi, fiindca facem rating, fiindca le cumparam mizeriile si fiindca ne complacem in mocirla astawinking Ia sa nu mai plateasca nimeni cablu 1 an de zile, sa vezi atunci distractie laughing Si asa ar disparea macar 70% din asa zisele staruri romanesti.

Gata, am refulat tot tongue

| NOname explică (pentru IMC90):

Știți ce mă enervează, cred că cel mai mult, la faza asta? Că producătorii de emisiuni iau de pe stradă niște pițipoance de cea mai joasă speță, care se poartă în fața camerelor de luat vederi de parcă ar vedea așa ceva pentru prima dată în viață, când ar putea să aleagă din zeci, sute, mii de fete cu studii (și frumoase), care asta au fost învățate să facă - televiziune. Avem atâția absolvenți de actorie și preferăm niște "cârnați pe tocuri" de pe stradă. De ce? Oare încă nu au realizat că publicul e satul de astfel de "vedete" și emisiuni de "divertisment"? Chiar nu putem și noi să scoatem ceva bun (la câți locuitori sunt în țară...)? Sau suntem campioni doar la a scoate tâmpenii și preferăm să nu părăsim domeniul nostru de activitate?
Chiar așa?

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

''De ce? Oare încă nu au realizat că publicul e satul de astfel de "vedete" și emisiuni de "divertisment"?''

Chestia e ca publicul nu-i satul nici pe departe. Cei inteligenti s-au saturat, dar cum in Romania populatia inteligenta nu este predominanta... Cu cat invitatul este mai penal, mai bolnav mintal, mai colorat (ca sa nu folosesc termenul specific) mai depravat si foloseste un limbaj cat mai suburban cu atat ratingul creste. Cum posturile de televiziune supravietuiesc din reclame, este vital sa aiba un rating cat mai mare, fiindca fiecare post este platit la secunda in functie de ratingurile scoase atunci cand se difuzeaza o reclama. Spre exemplu, aceeasi reclama la un detergent (sa zicem) poate costa 50.000 Eur la prima TV si 300.000 Eur la PRO-TVwinking
Raman la parerea ca principalul vinovat este publicul consumator, care asta agreaza, asta urmareste si numai de asta este interesat. Daca nimeni nu s-ar mai uita, ar schimba si ei emisiunile ca sa nu dea falimentwinking

Oricum, tu de regula vezi partea plina a paharului, deci nu are rost sa te enervezi fiindca nu putem schimba nimic sad
Daca ai sa mergi cu metroul/tramvaiul/autobuzul ai sa vezi ca majoritatea citesc Click si Cancan (2 tabloide care au ca principal subiect scandalurile mediatice). La fel si Libertatea. N-am mai vazut de mult pe cineva sa citeasca un cotidian. Din pacate situatia este trista si va fi din ce in ce mai trista sad

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ΚαςςιαnFilellinιkoς):

Salut frate! deci eu mă numesc wizard,eventual cu w-mare,adică-W,si sunt user-elf-TPU! cred că se vede în chenaru roșu,nici nu trebuia să mai spun! deci vreau să știu și eu la ce cont a umblat NOname-user al anului,pentru că dacă-a făcut-o - se cam cheamă abuz in serviciu,nu? deci te rog frumos să-mi spui,și de restul mă ocup eu! vorbesc foarte serios! e prima mea zi de elf și ăsta e un motiv in plus să imi fac datoria...
datoria.
ok; aștept răspuns, și până atunci mă duc să văd dacă l-ai înjurat pe ăla!
știi tu de care zic!
bun!
a, chiar! ce înseamnă Teolog cu t mare? adică cu T?

Răspuns utilizator avertizat
| NOname explică (pentru ΚαςςιαnFilellinιkoς):

Eminescianul, faptul că sunt utilizatorul anului nu schimbă cu nimic lucrurile. Încercările tale de a mă șantaja mi se par de prost gust.

Ce ai vrea să fac, să te iau de mânuță și să mergem împreună să ne certăm cu toți cei care nu-ți împărtășesc convingerile? Nu crezi că e cam pueril?
Plus, ți-am spus că nu mă implic de fel în discuțiile pe această temă. Nu sunt pasionată de subiect.
Lasă-i pe oameni să creadă ce vor!
Nu apreciez fanatismul nici de o parte, nici de cealaltă.

Din curiozitate am aruncat o privire la răspunsurile tale și am constatat, că deși îi acuzi pe ceilalți că te jignesc, nici tu nu ești mai prejos. De multe ori ești agresiv în exprimare, arogant și prea insiști să-ți impui punctul de vedere. Ceri respect, dar uneori uiți să-l și oferi (nu că n-am fi toți așa). Nu cred că este înțelept să încerci să-ți impui dreptatea cu forță. Cu ce te deranjează ce crede Georgică sau Vasilică?
Sau apără-ți punctul de vedere de unul singur, calm, elegant, fără jigniri și cu argumente, sau nu te implica în discuții cărora nu le poți face față! E mai bine așa.

Presupun că aici mă chemai:
http://www.TPU.ro/......ina-1.html

Nu am de gând să iau parte la aceste discuții.
Sper că de data asta am fost suficient de clară.
La revedere.

P.S. Pe viitor te-aș ruga să nu mai fii off-topic la întrebările mele. Și nu mai insista cu mesajele! Începi să devii agasant. Mulțumesc.

| greece12 a răspuns (pentru ΚαςςιαnFilellinιkoς):

Ideile tale despre ce indatoriri ar putea avea un User al Anului pe site, sunt cel putin stranii!
Realizezi ce ar insemna ca fiecare user sa-i ceara ajutor de cate ori are dificultati cu alt user?
Ne-am transforma in frenocomie, ca tot zici ca stii greaca!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ΚαςςιαnFilellinιkoς):

1.Ai luat numele unui poet, mare poet, si ii patezi onoarea.
2.Vad ca le ai cu vorbulita, te lauzi ca esti teolog.
Cum iti permiti sa faci "nemernici" pe ceilalti?
Asa te invata la teologie?
Asa ai citit in Sfinta Scriptura?
3.De cind este obligat un user sa intervina in problemele tale?
Pacat de cultura si invatatura ta.
Respecta si nu mai jigni, daca vrei sa primesti aceeasi rasplata.
Dumnezeu sa te lumineze si sa te ajute.

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Bună ziua,doamnă; deci eu cred că sunteți nedreaptă aici! din câte știu dvs. sunteți și elf TPU,corect? bun; și de aceea,eu cred că asta ar trebui să sporească resposabilitățile pe care le aveți în această instituție,(user experți/user al anului)și deci poate că ar fi de datoria dvs. să veniți în ajutorul nostru,al celor care suntem la început de drum,și care...
OK; am uitat ideea;
Chiar nu mai știu ce-am vrut să zic! în fine;
a! aș întreba-o și eu pe doamna la care îi luați dvs. apărarea,de ce când punem o întrebare cu referire la o problemă legată de coșurile de pe față,apare advertismentul ăla - "atenție,problemele medicale-bla-bla-bla!",dar când dăm răspunsuri de genul ăstora de mai sus,roboțelu nu mai zice nimic?
v-aș ruga deci s-o întrebați dvs. pe d-na NOname-userul-anului, pentru că momentan eu cu ea suntem certați!
mulțumesc;
elf-TPU, Wizard.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu,nici robotelul,nici site-ul si nimeni de pe el nu e responsabil de ceea ce tasteaza fiecare cu mintea si degetelele proprii!
Exista o raspundere,un IQ personal,puterea si argumentele sa-ti aperi punctul de vedere,asa ca,@Eminescianul nu poate avea pretentia sa fie "ajutat" in modul in care doreste.
Cat priveste orice cearta,ar fi bine nici sa nu rostesti cuvantul asta sau mai degraba, sa te rog sa faci o vraja sa-l dispari din vocabular, dictionar si oriunde mai exista!
Imi provoaca mari amaraciuni!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Nu știu de ce,dar te cam simt puțin indispusă; ok; vorbim; despre cearta mea cu NOname am scris mai acum un sfert de ceas,într-o întrebare, pe la mine, pe acolo; poate intri să citești; sper să te bine-dispună;
o seară frumoasă.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ΚαςςιαnFilellinιkoς):

Acum chiar m-ai suparat.De ce nu ai puterea sa recunosti ca ai jignit? i-ai facut pe ceilalti nemernici,revezi te rog ce ai scris daca nu mai iti reamintesti. Vrei sa intram in viata Domnului? Sa vorbim de Dumne zeu? Foarte bine. Unde spune Dumnezeu sau Iisus sa ne jignim aproapele? Unde zice ca trebuie sa nesocotim pe cel de linga noi,pentru ca nu face sau nu crede ca noi? Cine iti da dreptul sa judeci un user sau altul pentru modul lui de gindire? Cind si unde a cerut Dumnezeu sau Iisus socoteala cuiva pentru ce a facut? Pentru Dumnezeu,de ce faci toate astea? Userii, sint oameni, prietenii nostri.Nu cere ceea ce nu poti oferi.Biblia si caile Domnului,nu sint o carte obisnuita,Crezi ca daca dai sau da cineva citate din biblie, dar nu le intelege, totul se rezolva? Nu.De aceea Biserica s-a dus de ripa, de aceea oamenii isi pierd credinta, de aceea multi cad prada satanei.Ma voi ruga pentru tine.Si sint sigur ca te vei trezi, vei intelege si curind vei propovadui caile Domnului.Intelege-ti odata ca tot ce e rau,nu face bine. Dumnezeu,Iisus,eu,ma rog pentru voi.
Pace voua,tuturor, acum si in vecii vecilor, AMIN.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ΚαςςιαnFilellinιkoς):

Te rog să ai încredere in mine,stimate domn Eminescian,că voi analiza tot ce s-a discutat aici,și voi reveni cu un comentariu!(ca o glumă-așa,dacă-mi permiți,mă voi retrage acum pentru a delibera, nu de alta dar e miezul nopții, iar mâine pe la 5 dimineața am ceva treabă; la tribunal; scuze-am glumit! mai se-ntâmplă, dar de obicei nu fac asta, sunt un tip foarte serios; ok).
da.deci noapte bună!
iar dacă la tine arată ceasul 1, e din cauză că în Cehia e 12; deci e treaba cu fusul orar;
n-ar fi asta o problemă,dar am zis să nu crezi câ m-am apucat de mesajul ăsta acum o oră! ințelegi tu.
noapte bună,și vorbim mâine!
PS:știi că m-am certat cu NOname, azi, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| RoseQueen a răspuns:

Ce bine te exprimi! Recunosc ca avem un mare deficit de cultura si talent la nivel de tara si ca rar gasim la televizor ceva care chiar merita vazut.Eu ce ma mai uit la "Romanii au talent" pentru ca mai e ceva bun acolo si la "Te pui cu blondele" dar asta imi aduce aminte de incultura poporului.
Showbiz-ul romanesc a decazut considerabil mai ales cu ultimele emisiuni cu tema de comedie care pur si simplu tipa;"Nu avem pic de cultura! Suntem scosi din subteranele cretinismului!"Daca vrem emisiuni de ce nu facem unele de interes cultural care sa ne faca si ne amuzam cat de cat?

| Remus82 a răspuns:

La multi ani! Abia am scapat!
Nu numai tu ai facut mare greseala ci si noi: ma asteptam sa faca un divertisment pe masura.(Ceea ce nu s-o intamplat)
Arata bine astea(unele dintre ele) le ridica, iar uratele nu vor intelege niciodata faptul ca un barbat fie el destept se va pierde in frumusetea, gingasia frumusetii lor...fie el si fara multa inteligenta.
Despre showbiz-ul romanesc, n-am nici o parere: noi ne indrumam dupa instincte, daca femeia are ce arata la orizont ne este bine!

| NimeniNuiPerfect a răspuns:

Stii,eu gasesc televizorul foarte foarte educativ, de cate ori il aprind, imi vine cheful sa citesc o carte.sincer!

| cosmin2344 a răspuns:

Se vinde ceea ce se cumpara.tot asa cum cum dragostea a incetat sa mai fie cel mai frumos sentiment fiind inlocuit pur si simplu de un raport sexual. apropo, am inteles ca esti un expert TPU.modereaza-ti te rog limbajul,cu cat te inalti tot mai sus,cu atat caderea va fi pe masura, cel putin privindu-ma pe mine, am nevoie sa cred ca esti un model in expresie si gandire. cu respect

| NOname explică (pentru cosmin2344):

Tot cu respect, te întreb: ce exact nu-ți convine în limbajul meu?
Poți să-mi dai niște exemple?

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

Poi? Cum ai putut sa le faci pe curvele alea pupeze... Nu te gandesti si tu la saracele pasari? laughing

| NOname explică (pentru IMC90):

Așa e. Nu știu ce a fost în capul meu, de mi-am permis să jignesc bietele păsări. De parcă nu le-ar jigni Dex-ul destul, băgându-le în aceeași oală cu anumite exemplare din specia umană.
Eh, omul cât trăiește învață!

| cosmin2344 a răspuns:

Oricat de dureroasa este realitatea,nu te amesteca, te rog, cu multimea.incearca si intelege dincolo de tot ceea ce vor sa etaleze,sa exprime,sa faca,stiu ca doare asa de tare nepasarea si ipocrizia oamenilor atat,incat iti vine sa te dezbraci de caracter si sa le spui pe nume, dar trebuie sa fii, asa cum esti dealtfel.deosebita! si-atunci, sensul vietii tale confruntat cu al lor, va face cu siguranta diferenta.nu am vrut sa fiu rautacios, dar cunosc sentimentul.nu te lasa dusa de valul ignorantei, fii tu, si gata! cu acelasi respect

| NOname explică (pentru cosmin2344):

Mikele, cred că avem percepții un pic diferite asupra decenței și bunului simț și asupra a ceea ce avem și nu voie să spunem. Nu cred că a fi direct (fără a fi obscen) este ceva greșit, mai ales când situația o cere și nu riști să rănești pe cineva. Uneori trebuie să spui lucrurilor pe nume ca să te faci auzit și înțeles.
Scuză-mi spontanietatea și naturalețea, repezeala și patima! Am fost conștientă că pentru unii pot părea deranjante. Dar, sinceră să fiu, prea puțin mi-a păsat. Am spus ce am avut de spus.

Însă nu mă poți acuza de falsitate. Nu mă cunoști îndeajuns, ca să știi cum sunt de fapt și cât sunt de schimbătoare, cât de ușor trec de la o stare la alta, ca să poți să-ți permiți să-mi spui: "fii tu!".
Tocmai, am fost eu, spunând exact ceea ce am pe suflet și ce m-a deranjat. Dacă mi-aș înghiți cuvintele și m-aș cenzura (deși cu greu aș putea mai mult de atât), aș fi fost tot eu, dar încătușată. M-ai prefera așa? Probabil nu.

Însă îți mulțumesc pentru sfaturi. Și dacă libertățile pe care mi le permit uneori te-au deranjat, îmi pare rău.
Poate ar fi cazul să-ți revizuiești așteptările, pentru că zău că nu-mi place să fiu sub presiunea lor.
Nu sunt perfectă și nici nu pretind perfecțiune.
O zi frumoasă, Mikele.

| cosmin2344 a răspuns:

Noname,te-ai aprins nu gluma,realizezi k nu am avut nici mai mica intentie sa par badaran in fata ta,problema mare e alta, ca si cum te asteptai sa-ti atraga cineva atentia, ap asta k ti-ai cerut scuze anterior in alt context.Asculta,nu intru in polemica cu tine,nici nu as putea, dealtfel e pentru mine o autentik placere sa cunosc si sa vb cu oameni inteligenti,,dar tu nu intelegi k ma durea pe mine pentru tine,pentru ca ai reusit sa-mi inspiri si ma redai imaginea unei femei in adevaratul sens al cuvantului,simteam cum si altcineva citeste nemultumirea ta,si implicit fiind un om cult,ar fi inteles acelasi lucru k si mine dealtfel,imagineaza-ti pe Julia Roberts, scuipand niste prostituate, oricare ar fi cauza acestui efect.hai sa schimbam subiectul te rog. spune-mi si mie, crezi in nemurirea sufletului si vieti ce vor urma sau au mai fost? rasp te rog

| NOname explică (pentru cosmin2344):

Te înțeleg, mă vrei perfectă, de aia te-am și rugat să-ți revizuiești așteptările, pentru că eu nu sunt cea din capul tău, cea pe care ți-ai creat-o din 4-5 întrebări și nici nu am de gând să fiu. Cu bune, cu rele, asta-s eu, fie că îți place, fie că nu.

Și dacă tot am ajuns la capitolul "așteptări", și eu m-aș aștepta de la un om, care are o anumită maturitate și logică în gândire, la o română cât de cât decentă, măcar fără prescurtări. Însă, după cum vezi, nu primim mereu ceea la ce sperăm.
(Fără supărare, dar postările tale sunt extrem de greu de citit. Cred că ar fi util și de bun simț, dacă ai renunța măcar la acele "k". E doar un sfat amical, fără vreo intenție de a te jigni.)

Cât despre întrebarea ta, sunt destul de sceptică, când vine vorba despre lucruri care nu pot fi dovedite. Prefer să nu dau un verdict. Vom trăi și vom vedea...

| cosmin2344 a răspuns:

Esti rea, stiai asta nu? de ce trebuie sa apesi pe cuvinte si sa incerci sa transformi virgule in ziduri de netrecut.nu te lega de amanunte doar spre a-ti satisface vaninatatea ranita,invata sa accepti lectii de la viata si nu mai vorbi la modul general despre oameni, ca si si cum ar fi ceva ce-ti apartine, o proprietate.nu uita ca oamenii, ajunsi la un moment dat la notorietate, pierd notiunea si coordonatele ce il tin legat de realitate. dar nici nu prea ma intereseaza ce faci sau ce ti-ai in minte sa faci.

| cosmin2344 a răspuns:

Adevarul e dureros,stiu, si nici oamenii prea plin de ei nu se asteapta ca cineva le-ar atrage atentia intr-un fel sau altul, ei se cred deja un exemplu de conduita morala si sociala pe care ceilalti l-ar trebui urma.nu ma judeca tu pe mine luindu-te pe tine ca unitate de masura,nu avem aceleasi aspiratii sau idealuri de viata, tu vezi lumea asa cum cum vrei, eu o vad doar asa cum nu ai putea s-o vezi tu niciodata.si fara false modestii sau apelative protocolare, am invata sa respect atat cat meriata respectat, nimic mai mult.

| NOname explică (pentru cosmin2344):

Scuză-mă că-ți spun, dar reacționezi ca un copil de 7 ani.

"...nu ma judeca tu pe mine luindu-te pe tine ca unitate de masura, nu avem aceleasi aspiratii sau idealuri de viata..."

Exact!
Vezi ironia?
Tu ai venit în căsuța mea să-mi spui ce fetiță rea și needucată sunt eu, nu eu la tine.
Dacă chiar mi-aș fi dorit, aș fi putut să găsesc zeci de greșeli în felul tău de a fi, în gândirea, în atitudinea ta... Asta am vrut să subliniez, atrăgându-ți atenția asupra modului în care te exprimi în scris. Ești departe de a fi perfect, dar pretinzi perfecțiune.

Îți place să-i critici pe ceilalți (asta faci răspuns de răspuns, întrebare de întrebare), să le impui modul tău de gândire, să te dai atotștiutor, să nu lași loc de o a doua părere, dar când ți se atrage atenția asupra unei singure greșeli, oricât de mici, izbucnești și devii haotic în gândire, irațional și răutăcios.
Unde s-au evaporat calmul, bunăvoința și înțelepciunea ta?
Îți place doar să muști, nu să și fii mușcat, nu-i așa?

Te las cu gândirea și idealurile tale. N-are rost să continuăm.
Cât despre mine, ți-am spus de la bun început că nu sunt perfectă și nici nu aștept ca cineva să fie perfect. Îi accept pe oameni așa cum sunt. Cel mult pot să dau un sfat. Nici cu tine nu am nimic, chiar dacă ți-ai permis să mă judeci. Ești cum ești și, dacă te simți bine în pielea ta, nu pot decât să te felicit...

Să ai o viață frumoasă și să-ți găsești femeia perfectă pe care o cauți! Succes!

| cosmin2344 a răspuns:

Auzi mai poneiule sau poni cum iti place s-o iei,vezi k daca te intorci cu spatele o sa te doara,iti promit asta. chiar crezi ca respectiva avea nevoie de interventia ta eroica,ai vazute prea multe filme sau esti frustrat de vreo malformatie genetica si faci pe superomul decat virtual? ti s-a parut oarecum ca am spus lucrurilor pe nume? de ce sa spui ca-ti place ceva doar ca place la multime, de ce sa treci peste greseli doar din dovada de respect? poate ca noname s-a saturat sa auda doar ovatii din umbra acestei lumi mincinoase, ipocrite.vezi cum vorbesti la adresa mea si incearca sa receptionezi tonul pe care ti-o spun,nu-ti imagina ca esti intr-un total anonimat,si daca ai ceva sa-mi spui,spune-mi-o in fata,sa vedem daca mai ai aceeasi ironie in priviri cand imi spui:bai mikele. deci,du-te usor pe carari batatorite si nu te abate din drum, s-ar putea sa te intalnesti cu oameni ce nu sunt de teapa si nici de nasul tau, crede-ma pe cuvant.

| cosmin2344 a răspuns:

Imi cer scuze pentru tot deranjul,ai cuvantul meu ca nu am avut nici cea mai mica intentie sa te jignesc,am vrut poate, sa ma leg de anumite amanunte,doar pentru a vedea cu cine stau de vorba,sa-ti aflu logica gandurilor si conceptiile de viata,de fapt,pentru mine fiecare om e o idee,o incapatanare, o dorinta de cunoastere, o provocare. te-am ales pe tine pentru ca.nu stiu de ce,oricum,sper sa ierti, nu ai putea altfel, te-am rugat, nu e degeaba.cat despre idealurile si felul meu de-a fi,crede-ma ca nu s-a plans nimeni nici-odata,am indraznit sa patrund cu mintea mai departe de unde multi s-au oprit,ori pentru asta ca nu suport ipocrizia, prostia, aroganta ieftina si nejustificata in spatele carei-a se ascunde si s-au ascuns tot timpul suflete slabe.ai perfecta dreptate sa te alarmezi cand vezi fel si fel de oameni ajunsi peste noapte vedete,lipsiti de cultura si cunostinte generale,se mandresc uneori ca sunt asa de prosti,incat sa atraga atentia mediei.dar noname,nu ei sunt de vina,nu ei cer sa devin vedete,doar impielitatii astia ce fac totul din umbra despre care nu stimi nimic nici-odata,nu se vad nu se arata,guverneaza din umbra doar,si noi,multimea,primim cu amandoua mainile aceasta strasnica sarlatanie,lasandu-i sa ne intre in casa in fiecare zi si sa-i privim cu aceeasi atentie. oamenii nu mai au timp sa citeasca o carte,sa faca un rebus pentru ca incepe acces direct,vine fernando de la sebes,si la stiri nu vezi altceva decat nenorociri,teroare in masa pentru a uita de neajunsuri,strategii ale bancherilor sa petreaca mintea usoara a gloatei,gloata din care fac si eu parte. am fi putut discuta despre multe alte probleme,pentru ca te-ar fi interesat,dar nu stiu de ce anume,m-ai indarjit parca mai tare cand am citit ce ai postat la inceput, oricum, faptul e consumat.cu bine noname

| Luci2000 a răspuns:

Televiziunea de astazi este plina de "bazaconii" de ce?
1. Femeile care sunt la diferite emisiuni, isi pun tinute indecente deoarece vor sa atraga atentia oamneilor,(generatia noastra este plina de obsedati de... sper ca intelegi)si asta le atrage atentia. Uite asa aduc si mai multe vizionari.
2.Actori care joaca in telenovele,filme de actiune, drama etc. ei joaca dor pentru bani, nu mai e ca mai demult pe vremea parintilor nostri.Cam atat am avut de spus.App. nu am raspuns pentru fundita, am raspuns pentru ca ma simt bine cand ajut pe cineva. Sper ca ti-am fost de ajutor.Sunt clasa 4.

| NOname explică (pentru Luci2000):

Mulțumesc, Luci. Chiar mi-ai fost de folos.
Uitasem complet de partea financiară și că timpul unui actor bun costă. Iar cum pupezele, pe care le tot vedem pe ecran, ar și plăti doar ca să apară la televizor și cât mai dezbrăcate...e clar pe cine ar alege producătorii...

| Kathqn a răspuns:

La multi ani Si tie!

| SupradozaDeDroguri a răspuns:

Pai toate aceste siliconate false si "proaste" pentru ca e cel mai potrivit cuvant ca sa zic asa, au intrat in lumea showbiz-ului prin nemuritoarele pile si se pare ca aceste actrite frumoase, talentate, naturale, adevarate pe care Romania le are au fost date efectiv la o parte, pentru ca bineinteles ca omul din ziua de azi se uita la o fusta scurta si la un fund sau sanii peste rochita, nu la expresivitate, personalitate...acele calitati ale unui actor desavarsit. Da, asta a devenit Romania. happy Sarbatori fericite tuturor!

Răspuns utilizator avertizat
| Lluuminitaa a răspuns:

Pai cred ca totul tine de imagine si.bani. adica orice televiziune isi doreste audienta iar asta se obtine daca oamenii se uita la tv si cum ii poti face sa se uite la tv? oferindu-le circ si panarama?( scuze de limbaj ) dar mai presus de toate este imaginea. este normal ca baietii or sa se uite mai degraba la daniela crudu aproape goala cum se face de ras ( nu am nimic cu ea doar am dat un exemplu ) decat sa o vada pe stela popescu sau pe maia morgenstern intr-un rol calumea si cred ca nici fetelor nu le place sa se uite la florin piersic ( nimic personal doar alt exemplu ) cand il pot vedea pe stiu eu cine "fat frumos ". deci totul consta in a trezi interesul tinerilor pentru ca noi ne uitam cel mai mult la tv. Un an nou fericit happy

| NOname explică (pentru Lluuminitaa):

Mă refeream la proaspetele absolvente de actorie (nu la cei deja consacrați, care, într-adevăr, multora pot părea învechiți), care și arată bine, sunt și telegenice, nu se pierd în fața camerelor de filmat și sunt naturale și dezghețate. Eu zic că avem de unde alege, numai nu le caută nimeni, ceea ce îmi lasă un gust amar. Sunt și dezamăgită, și dezgustată...

Răspuns utilizator avertizat
| malina1 a răspuns:

Showbiz-ul se duce de rapa cu asa zisele VIP-uri care sunt atat de superficiali de ma fac sa nu ma mai uit la televizor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani si tie.mult noroc si numai bucurie.
La asa "sus pusi", crezi ca e posibil sa poti vedea ceva bun?
Poate pentru cei mahmuriti s-a vazut altfel.
Mare plictiseala revelionul asta.
La multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani si tie.Da de unde, mahmureala.La ce program a fost, asta mai lipsea.Cel mai plictisitor revelion.dar nici nu ma mira, atita timp cit in tara asta totul merge pe reletii si...nu mai zic ce.La multi ani, sanatate multa, fericire si mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aș zice așa - "fiecare popor are televiziunea pe care-o merită",nu?
mai departe - noi ne-am și ajutat la faza asta unul pe altul; întâi au cam început ei,apoi nouă ne-a cam plăcut,și-atunci ei ne-au oferit și mai mult; că dacă te-apuci de o emisiune cu Elodia-dispăruta,și nu mai face față vodafonu la sms-uri,automat că a doua zi mai bagi încă una, ș-apoi o aduci și pe Roxy-manelista să zică și ea în ce fântână crede că e ascuns subiectul;
eu aș mai dezvolta, dar de vreo 2 ani chiar n-am mai văzut nimic la tv de-acasă, iar când eram în RO preferam știrile de dimineață, după care plecam să fac bani să plătesc abonamentul ăla obligatoriu de tvr1-2și 3, care ne venea -știi cred - pe factura de la „electrica",o altă afacere de succes și asta,nu?,așa cum numai la noi sunt posibile;
iar aici cred că ajungem la lecția următoare - "România-te iubim"; adică "România te iubim,și ți-am pune-o odată!"; teoriile sunt multe,dar eu spun doar atât:noi am fost și lași și ne-a plăcut și cașcavalul; când a venit primul fraier de la primărie să îți ceară șpagă,trebuia să pui lacătul pe chioșc și să mergi să îți cauți dreptatea; iar dacă făceai valuri,atunci nu mai avea tupeu să vină și a doua oară,sau să-l trimită pe colegu-inspector-șef,să-ți ia suta de euro că n-ai ștampila caldă pe stingătorul din cui! dar noi am preferat să-i dăm banul,ca să putem să mai luăm și noi alții,pe marfa băgată cu sau fără factură,și deci să ne putem trage mai urgent o antenă parabolică la tv-ul color; tocmai ca să vedem mai apoi emisiunile astea,de care spui tu!
că poate dacă eram mai buni, mergeam chiar noi la tot felul de emisiuni, și atunci prezentam/vedeam corupția în direct și nu-l mai dădeau în sticlă pe Tolea cum îl bagă-n tomberon pe Diaconescu;
eu așa zic; deci România - te iubesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si sa incepi anul cu dreptul. happy
Chiar daca nu ai facut referire,"trup siliconat" te duce imediat cu gandul la Simona Sensual,Andreea Tonciu etc. Ma irita comportamentul lor,cu o chicoteala total necaracteristica unei persoane normale cand e intrebata ceva. DAR, persoanele normale din lumea showbiz-ului refuza sa se arate la televizor. Poate si ele sunt dezgustate de ce promoveaza lumea sau poate, le-ar fi patata reputatia sa apara in preajma unor astfel de specimene.
Loc plin de manele...intr-adevar,ce aud mai mereu in metrou, aud si la televizor. Doar asta atrage atentia romanilor.winking

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Da, la genul acesta de "vedete" mă refeream, în frunte cu una, buruiana, care arăta ca o văcuță pe tocuri, înghesuită într-o rochie care îi scotea toate defectele în evidență și o făcea să semene cu un cârnat. Parcă cineva special s-a chinuit s-o facă să arate cât mai penibil (dacă e așa și în viața de zi cu zi, o compătimesc)...
Fetele astea două, buruiana și tonciu, efectiv m-au dezgustat și n-au fost singure... Aproape tot ce mișca pe scenă era la fel de respingător.
Arătau extraordinar de penibil. Iar de reacțiile lor ieftine, pițiponcești și stângace în fața camerelor de luat vederi nici nu mai zic...
De aceea am și început să mă întreb: chiar nu avem în România actrițe pe care să le promovăm, care să ne încânte privirea, care să ne binedispună, de la care să avem ce învăța? De ce tot apar pe sticlă niște nulități respingătoare care mai mult ne coboară și ne strică ziua? Și cică "emisiuni de divertisment"...

Nici nu spun de câte ori a trebuit să schimb canalul din cauza lor (dacă tot veni vorba de audiență)...

Dacă până acum aprindeam televizorul maxim o dată pe lună, de acum încolo o s-o fac și mai rar.
Nu merită! Mai mult te enervezi...și oricum degeaba!

| Skyscraper90210 a răspuns:

Baa.ai foarte mare dreptatebig grin! Sanziana,Simona Senzual,Bianca Dragusan,handicapata de Crudu pe care nu o suport deloc.:-&! insa chiar exista si actrite care sunt frumoasa sau cat de cat dragute si foarte naturale cum ar fi Adela Popescu, Diana Dumitrescu, Andreea Patrascu.ele chiar sunt frumoasa si destepte.Altele nu.mi vin in minet.straight face.