.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a întrebat:

La multi ani dragilor copilasi, mici si mari, de pe TPU!
Poezie, poezie...
Mesajul nostru azi de 1 Iunie,
E un cânt de pace si de drag!
E sol trimis spre toti copiii lumii,
De pe al nostru românesc meleag.

Azi e zi de sarbatoare,
Porumbel ca albul spumei
Pace scriu rotund sub zare,
Pentru toti copiii lumii.

Am dori sa fie vara,
Cu flori, cânt de pasarele,
Cu pâraie reci sub soare,
Sa ne racorim an ele.

1 Iunie, tu vii, cu bujori si ciocârlii
Si cu cântec de copii;
Scuturând peste pamânt, zâmbete si-al pacii cânt!
Sol gingas de bucurie, slava tie, slava tie!

Veverita sprinteoara, da de veste iar an tara,
Ca-n poiana cu izvoare, azi e zi de sarbatoare:
Flori, gândaci si licurici, pasarele si pitici,
Toti s-au pregatit de zor, ca-i ziua copiilor.
(poezie luata de pe un site)
La multi ani incaodataaa!

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Ai dreptate, astazi este o zi foarte importanta pentru toti copiii lumii dar este si una speciala pentru toti copii, adolescentii si tinerii care sunt membrii ai marii familii TPU.
La Multi si fericiti ani!, dragilor si viata sa va fie plina de bucurii, de realizari, sa fiti sanatosi si sa fiti la fel de buni si responsabili ca si pana acum sau chiar si ceva mai mult.
Voi sunteti plini de energie si aveti multe de oferit si cred ca, viata va oferi impliniri, daca si voi va veti implica si veti veni in intampinarea ei.
Nu se merge intodeauna doar pe un "covor plusat", insa inaintarea este la fel de necesara chiar daca se face si pe un drum "mai desfundat, cu gropi si cu denivelari", pentru ca este necesar sa mergeti spre ceea ce destinul v-a fagaduit atunci cand ati venit pe lume. Sunt convinsa ca veti fi mandria parintilor vostrii, precum si a noastra a "fratilor si surorilor" voastre de pe TPU.
Inca o data, "La multi ani sa traiti si multe felicitari", cu ocazia acestei zile aniversare de 1 iunie.

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Presupun ca multa lume a si raspuns deja. Eu nu va vad... totusi. Va doresc la toti - cei care sunteti intr-un fel sau altul copii - La multi ani cu sanatate si multa fericire... Fiti fericiti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani si tie:*