| anonim_4396 a întrebat:

Locuiți la casă sau la bloc? Cum este mai bine: la casă sau la bloc? Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Locuiesc la bloc, si ma refugiez la casa.
La casa e perfect daca vrei spatiu si ai multe activitati pe afara (de exemplu iti desfaci masinile din cand in cand, sau vrei sa te joci cu cainele), insa un apartament cu doua camere e un lux, daca stai doar tu cu iubita, sau un prieten.
La casa ai multa treaba (tuns iarba, ingrijit garduri, amenajari exterioare), iar suprafata si pierderile de incalzire sunt mai mari. In apartament stergi pe jos cand e nevoie, stergi praful saptamanal, si cam atat.
Eu prefer o casa. De fapt locuitul la curte, ca sa pot tine o flota de masini, si garaje pentru ele. Si pisici.
Si 1-2 caini.

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La bloc.Dar mi-ar placea si la casa.

| RAY a răspuns:

Casă
la casă, e mai natural, mai sanatos, asta e demonstrat stiintific

| SilentRain a răspuns:

La bloc, am stat si la casa
La casa e mai bine

| Hammurabi a răspuns:

La casă.
Nu mi-ar place să stau la bloc, fără curte, fără verdeață. În plus, ar fi greu de suportat să am vecinii atât de aproape.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Normal ca e mai bine la casa, cel putin eu am mai mult loc si pot sa-mi pun o ceapa in gradina.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu as zice ca la casa.Bineinteles ca sunt si dezavantaje, dar la bloc parca e mai rau.Sunt orele de liniște(cel putin la mine), te mai inunda un vecin, mai face unul o reparatie si iti vine sa pleci din casa laughing, problemele cu subsolul si nu prea poti sa faci nimic dupa ora zece(decat daca ai vecini de treaba). Plus ca intr-o casa e mai mult spatiu.

| Endoryus a răspuns:

La casa. Fara dar si poate. Nu exista loc mai naspa decat blocul. Mereu sa suporti galagia altora si alte 1000 de chestii naspa.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Bloc clar. Mai iesi seara la o tabla sau poker in fata blocului, mai un party ( chit ca vine politia ) etc etc. E alta viata la bloc decat la casa. N-as sta la casa nici mort.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu locuiesc la casă. Cred că e mai bine decât la bloc.