| smilerz19 a întrebat:

Ok, e o poveste mai complicata, dar sper sa ma puteti ajuta. Acum o saptamana si ceva am mers in parc cu niste prieteni, printre care si prietenul meu cel mai bun, hai sa ii zicem D. si am inceput sa ne prostim pe acolo. L-am stropit pe D. cu apa si a inceput sa fuga dupa mine pe acolo. Si nah am tot fugit, am ajuns pana la un leagan m-am asezat pe el si am zis ca ma dau batuta, a venit la mine si m-a tot gadilat. Eram singuri pe acolo cu cativa pitici care se dadeau pe tobogane. M-a sunat o colega dintre cele cu care venisem in parc, am pus pe speaker si mi-a zis ca ei [toti] vor sa plece. D. a zis sa plece ca ma duce el acasa. Mi-a parut bine, oricum el era super de gasca. Ne-am luat inghetata si tot radeam pe-acolo. Apoi ne-am mai tachinat si iar a inceput sa fuga dupa mine. Si m-a prins langa un copac si iar a inceput cu gadilatul, numai ca de data asta m-a si pipait. Ma gandeam ca din greseala. Apoi a inceput sa isi tot apropie fata de-a mea, de mai multe ori. Pana cand m-a sarutat, nu, ma exprim prea frumos, mi-a bagat limba in gura. M-am tras din sarut. Nu ma asteptasem. L-am intrebat ce a fost asta si a zis "A, pai suntem prieteni, nu?" cu acelasi zambet jucaus pe care l-a avut toata ziua. Am ramas masca. Cand m-a dus acasa m-a tinut de mana, degeaba incercam eu sa scap de el, el tot glumea. Cand am ajuns in fata casei m-a sarutat sub ureche, in scobitura de la baza gatului, iar pe neasteptate. De obicei nu ne permitem chestii de astea, se purta ca si cum ce facea el era ceva foarte normal. Mi se pare foarte ciudat. Si parca mi-e frica, mai ales dupa faza cu pipaiturile. Ce sa fac? Plz help!

Răspuns Câştigător
| myha a răspuns:

Offf.sad
Deci.ai putea sa ii explici foarte clar si raspicat ca tu il consideri doar un amic.si ca nu vrei nimic mai mult de la el, inclusiv sa stricati relatia prieteneasca dintre voi.

Nu cred ca ar trebui sa il iei de mana la faza asta pentru ca o sa isi faca mai multe sperante.ba chiar o sa zica ca esti timida si de aceea il refuzi.

Daca incearca sa te mai sarute intoarce brusc capul. o sa isi dea seama ca nu vrei de la el nimic mai mult decat prietenie. Daca continua sa te mai pipaie nu iti inghitii limba ca o sa fie mai rau. Intrebarea este:
Daca tu nu te respecti, atunci cine?!
Gandeste-te la asta. Daca nu intelege ce i-ai spus mai bine intrerupi legatura definitiva cu el.
Ai putea sa vorbesti la telefon sau fata in fata pentru ca asa ar putea sa iti auda vocea.( stiu ca suna ciudat) dar ar simti in vocea ta ca relatia dintre voi doi nu poate trece de granita prieteniei.
O sa fie totul bine!
:*
Mult noroc!

5 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Baiatul te place, dar totul depinde de tine.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! sigur preitenul tau te place si tu nu il placi sau vrei ca el sa iti fie doar un amic
poti sa il iei de mana si sa ai spui cam asa :
uite ce este D imi pare foarte raw dar te-as ruga sa nu ma mai saruti sau sa ma mai pipai deoarece santem numai amici
explica-i ca nu poti sa ai o relatie cu el pentru ca nu il potivedea ca pe un pr
numai bine si pa pa

| bunker a răspuns:

Pai cred ca il vrei si tu, altfel deja ii ardeai vreo 3 palme si intelegea.simplu laughing

| smilerz19 explică:

@bunker - tin la el foarte mult, dar nu m-am gandit niciodata in felul ala la el. dar. nu stiu... el e genul ala care azi e cu una si maine e cu alta. sau cel putin asa era acum vreo luna. de o luna nu a avut prietene si nu se dadea la fete. asa ca nu stiu ce sa fac.

| Powie a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el. zii verde in fata tot ce ai de zis. explica-i ca nu vrei sa ai o relatie cu el. Oricum ai grija.