| anonimi74739273827294 a întrebat:

Salut TPU, azi m-am curentat la o priză din liceu și apoi acea priză nu a mai funcționat, e de rău? Sunt destul de îngrijorat că poate am stricat priza

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai probleme.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista sigurante care sesizeaza inclusiv cand se curenteaza cineva pe tronsonul lor si pot decupla. Poate asta s-a intamplat.
Oricum: te sfatuiesc sa te doara-n 14, nu esti tu responsabil de instalatia electrica a liceului. Mai bine te ingrijorezi doar de siguranta ta, si te feresti de curent pe viitor.

| KovacsB a răspuns:

Ai declansat protectia diferentiala.Maine o sa functioneze din nou daca cineva o ridica in tabloul electric.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Dar tu mai functionezi cum trebuie?