| anonim_4396 a întrebat:

TPU va rog sa ma ajutati...plang intruna si ma simt groaznic.Am fost plecata cateva zile din oras iar prietenul meu s-a schimbat mult.Aseara mi-a zis ca este prost dispus si a fost foarte rece cu mine iar astazi l-am intrebat ce are de se poarta asa cu mine si mi-a zis "nimic, ti se pare doar". L-am intrebat daca vrea sa ne despartim mi-a zis ca nu. Ce sa mai cred? Incerc sa nu-l caut dar nu pot tin mult la el. Ce sa fac va rog ajutati-ma sad!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta cu el,intreaba-l daca nu vrea sa va despartiti de ce te fierbe la foc mic? Doar il vezi ca e rece si indepartat,daca are ceva de spus,sa spuna! Spune-i ca el nu era asa cu tine si ca nu-ti place sa fie asa,poate are vreo problema acasa,ar putea sa vorbeasca, nu pentru ca i-ai putea-o rezolva, dar ca sa se mai descarce.Si daca vezi ca nu are reactii si ramane la fel de rece, retrage-te si tu discret si da-i pace.Nu-l mai deranja, nu-l mai cauta, la un moment dat iti va da singur o explicatie.Deci,rabdare,cauta-l,vorbeste si ai rabdare.Mult noroc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa racit de tine dar e prost ca n-are curaj sa iti zica in fata, daca iar scoate unul un pistol ar spune adevarul la direct.

Răspuns utilizator avertizat
| Khanikua a răspuns:

Daca uh simti ca vrei sa vorbeti cu el suna-l intreaba-l, incearca sa ai o conversati destul de deschisa cu el sa afli ce are... poate iai gresit cu ceva si uh nu sti, poate a fost aniversarea voastra de nu stiu cate luni, sau poate face asa doar ca sa iti faca o surpriza...