| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si nu am avut pana acum niciun prieten.Acum doua saptamani am cunoscut un baiat care a spus ca vrea sa ne intalnim.Eu am refuzat, pentru ca sunt mai timida de felul meu. Nu stiu cum sa fac, deoarece el a inteles gresit, crezand ca il resping. Oricum nu cred ca mai am vreo sansa sa fiu cu el. Ajutati-ma va rog.Multumesc.

5 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Da, fiindca daca te place cu adevarat, va insista happy
No problem, ca n`ai avut prieten... ei si?
Sunt convinsa ca multi te-au "asaltat", dar nu ti-a placut de ei. f bine ai facut happy
Cum am mai spus decat [sa presupune] iti da vreun "rasarit" nas, si spui gata am si eu gagic laughing, mai bine.lipsa!
Asa ca.nu te ingrijora! happy toate merg spere mai bine!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sincer? De-as fi fata te-as invidia!
Lasa-l pe ala, daca insista, va descurcati voi, doar sa nu te deschizi prea mult si sa fii ranita, eh, mai vezi tu.
Si... mai accepta si tu cand vrea cate unu sa-ti cumpere un suc, ca nu stii peste ce fat-frumos dai.

Spor!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Capul sus si nu mai fi trista!kiss Daca acel baiat te iubeste va insista daca nu cauta altu.Chear daca ai 16 ani si nu ai avut pana acum nici un prieten asta nu e nimic rau.big grin Odata si odata iti vei gasi persoana potrivita. Dragostea apare chiar cand nu te astepti.happy
Succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca e mai bine sa creada kl respingi. Pt k si eu am tot 16 ani si am avut un prieten dupa care am suferit foarte mult dupa el k ne am despartit.Mai bine iti faci prieten la 18 ani, k baieti nu ne iubesc doar ne fac rau.

| adelina26 a răspuns:

Daca zici ca esti timida, incearca sa-i trimiti un mesaj .in care sa-i intrebi daca vrea sa va intalniti si sa va plimbati, sa mai stati de vorba...cred ca va accepta si apoi totul va decurge okaywinking
succes :*