| Acadeeeaa a întrebat:

Am ales duminica trecuta pe facebook sa ma casatoresc cu un baiathappy... Si am fost "casatoriti" 3 zile in care toti credeau ca suntem impreuna. Si ne-am intalnit. Ne comportam ca 2 indragostiti desi nu eram impreuna. Ma lua de mana, etc. A incercat de vreo 2 ori sa ma :*, dar am lasat capul in josstraight face. Iar cand am ajuns acasa am scos de pe facebook casatoria si am pus "single". S-a simtit cam prost, si pe langa asta din gluma in gluma s-a indragostit de mine, si asta pot spune si eu, ca m-am indragostit de el.
E o problema, fosta lui prietena inca il iubeste, plange dupa el, iar eu cu ea ma inteleg binisor, si nu pot fii cu el ca sa nu se simta prost. Desi el imi zice ca nu il intereseaza de ea ca doar pe mine ma place, ca a inceput sa tina la mine. Mai e o mica problema, el e mai mic decat mine cu 11 luni si... Astazi ma vad cu el si cu o prietena de-a mea si cu un prieten de a lui.
Ce sa fac? Cum sa ma comport?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Civilizat.
Discuta cu el si spune-i sa lamureasca lucrurile cu fosta lui prietena,pentru ca nu vrei sa ranesti pe nimeni.
Ar fi prima dovada din partea lui ca,intr-adevar,vrea sa fie cu tine si e indragostit.
Nu ceda usor,pentru ca echilibrul e foarte instabil,lasa-l sa se lamureasca ce vrea!
Fii tu,cea dintotdeauna, vesela si vioaie, uita de cele 11 luni diferenta,dar nu-l incuraja si nu-i arata ca te-ai indragostit, lucrul asta poate sa mai astepte.
Putina logica, inainte sa ne pierdem capul de tot...
Succes!

| ignore a răspuns:

Ca e mai mik cu 11 luni nu e nimic. si mama e mai mare ca tati cu un an si care e problemastraight face. e normal ca pr lui se simte prost dar si tuh suferi ca nu esti cu el plus ca nu e vina ta ca ea nu stie sa accepteo despartire.
comportate frumos arati ca iti place de el nu te mai feri.

| NoNameMe13 a răspuns:

In primul rand varsta nu conteaza. Daca esti indragostita de el nu trebuie sa tii cont de varsta.
In al doilea rand, daca as fi in locul tau as vorbi mai intai cu fosta lui prietena. Mai bine i-ai explica cum stau lucrurile: ca tu tii la el, ca el tine la tie si ca te-ai gandit la o posibila relatie cu el. Da-i de inteles ca iti pasa de suferinta ei si ca nu ai cum sa faci altfel.
Cat despre intalnirea cu el...Gandeste-te ce vei face. Daca vrei sa fii cu el, raspunde-i la gesturile pe care le face, spre exemplu daca te ia de mana, sau in brate...Stii tu. Asteapta sa te intrebe daca vrei sa fii cu el si da-i un raspuns clar. Nu-l mai tine pe jarhee hee.
Multa bafta! kiss

| MihaelaDart a răspuns:

Nu spune niciodata de la inceput "Te iubesc", nu stii ce se intampla a2a zi, chiar daca tipul te place. Lasa-l pe el sa zica aceste cuvinte. Nu-i arata prea mult ca esti innebunita dupa el, cat te faci mai retrasa, cu atat de va cauta si va insista mai mult la tine. Sa nu ma intelegi gresit, nu trebuie o saptamana de exemplu sa-l ignori, sa fi un pic mai indiferenta 2-3 zile, apoi uneori ii mai spui ceva de genul ca ii sta bine cu tricoul x, cum si-a aranjat parul, il prinde bine, el se va simtii bine in pielea lui si altfel vei vedea rezultatul de la el, cum iti raspunde. Nu trebuie sa sari de la inceput in bratele lui, vei putea sa sari dupa ce bazele relatiei vor fi mai adancite, cand vei simti ca relatia este ok si nu o poti scapa printre degete. E bine sa nu il sufoci, asta e in general cu barbatii, nu e musai cu al tau. Fa-l sa te placa mult. Vezi ce se intampla, daca e dupa o despartire, vezi ce comportament are, pentru ca sa nu fie acel tip sa fie azi cu o fata si poimaine cu alta, din moment ce fosta prietena inca il iubeste, trebuie sa te intrebi de ce i-a dat cu piciorul. Intre ei 2 a fost ceva, poate ca el o sa-ti zica ca ea era nu stiu cum, desi nu stii adevarul pana nu vezi cum va decurge si relatia ta. Nu te indragostii repede, ca tu iti faci rau.

| psiHopixia a răspuns:

Cristina.spune'i si lui ce ne'ai spus noua! Asta denota ca nu esti o prietena falsa! tongue El daca e baiat destept intelege si apreciaza...

| youangeldevil a răspuns:

Faza tare e ca am avut aceeasi problemalaughing m-am intragostit de cine nu trebuia si din greseala m-am imprietenit si cu fosta lui.straight face nu am vrut dar de frica ca o sa se supere ea pe mine l-am pierdut pe elcrying. pacat ca tineam la el.
spune-i ce crezi despre povestea asta si sigur va intelege. pana la urma si exista si baieti care nu au mingi de fotbal sau bombe cu ceas sau pusti si pistoale pe post de inima. is si din aceea care stiu sa iubeasca. bafta! fundita?

| JohNNN a răspuns:

Cred ca e cazul sa ii acorzi o sansa. Pana la urma nu conteaza varsta conteaza sa va iubiti aman2 si sa aveti parte de momente frumoase impreuna happy