| paul_5950 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Ies cu o prietena la a doua sau a treia intalnire(de fapt nu chiar intalnire, sa zic asa doar o "plimbare"), si vreau sa ii spun ca o plac insa nu stiu cum, si nu stiu cum sa ajung la partea cu sarutul(ca pana acolo e treaba mai grea, dupa aia stiu ca totul merge de la sine). Dati-mi ceva exemple de metode in care pot sa-i spun ca o plac, ce vorbe sa folosesc, cum sa ma comport si cum sa ajung la partea cu sarutu, si cand ar trebui sa se intample asta(eu ma gandeam ca la sfarsit, in fata blocului ei dupa ce o conduc acasa). Astept raspunsuri, sper sa ma puteti ajuta. Mersi! aa si inca ceva, daca sa zicem ea spune ca nu e pregatita pentru o relatie, sau ma refuza, cum as putea cel mai bine sa ies din acel moment "penibil" sau jenant?

3 răspunsuri:
| sasha a răspuns:

tu ii spui ceea ce simti iar sarutul il vei primi drept raspuns dar la intalnirea urmatoare sau cum spui tu cand o conduci acasa ii ceri un sarut dar pe obraz ca sa faci o impresie bunawinking... ii spui cum sta treaba : sti in ultima vreme am petrecut ceva timp impreuna si imi dau seama ca tu chiar imi placi imi place cum te comporti, cum vorbesti cu mine, chiar imi place tot la tine si ma gandesc la o relatie, ce zici? si daca ocoleste sa iti raspunda atunci ai rabdare pana data viitoare. daca primesti un refuz ii spui : ok asta este daca tu asa crezi ca e mai bine iti respect alegerea si chiar nu ma supar e totul foarte bine happy... sa nu pari deloc suparat, sa continui sa iesi cu asa ca amici ca s-ar putea sa o castigi, desi eu nu cred ca vei fi refuzat daca a iesit cu tine deja de 2 ori, poate ea chiar asteapta momentul asta de la prima intalnire, hai fi barbat happy baftawinking

| asya a răspuns:

Draga Paul, nu trebuie sa-i zici:"Auzi tu fata, te plac!"Iesiti intr-o seara in oras, mergeti la un suc si apoi propune-i sa va plimbati prin oras, avand in vedere ca nu mai este asa frig.Incercati sa aflati cat mai multe unul despre altul, pune-i intrebari, raspunde-i la randul tau, insa nu exagera si nu incerca sa scoti de la ea mai mult decat vrea sa-ti zica.Nu trebuie sa o saruti din prima seara. Daca vezi ca a fost incantata de plimbarea voastra si de tine, incearca sa mai repeti aceasta iesire, iar intr-o seara cand o vei conduce acasa, intreab-o frumos, daca ar fi interesata de o relatie cu tine, pentru ca tu o placi din primul moment de cand ai vazut-o. Daca va accepta nu trebuie sa sari pe ea, ci sa o iei de mana si sa-i ceri voie sa-i dai un sarut pe buze. Apoi totul va merge de la sine.In cazul in care te refuza, spune-i ca e in ordine si ca tu ai vrea sa ramaneti oricum prieteni in continuare(chiar daca nu doresti acest lucru).

| elena23_6292 a răspuns:

Paul am pus un baiat in aceeasi situatie! Plimbati-va discutati dintr-una in alta sa ajungeti la subiectul "noi" sau "dragoste" incepeti sa discutati despre un posibil viitor impereuna ea isi va da seama despere ce apropoo bati vei vedea asta in privirea ea isi fa-ti curaj si zii! Stii sa zice Anca chiar imi place de tine si as fi bucuros daca si tu simti la fel Un pont de viitor fetele aprecieaza mult sinceritatea. La acea intalnire incearca sa fii tu sa fii cat mai natural Despre partea cu sarutul nu e asa simplu sarutul e atunci cand simtiti aceleasi sentimente si cand e ea pregatita pentru ca noua fetele ne trebuie un timp sa ne obisnuim cu acest lucru voi baietii vreti totul de la prima intalnire oricum iti urez bafta cu fata X!