| cristinabab a întrebat:

Am un coleg la facultate pe care il plac foarte mult dar el m-a refuzat de mai multe ori. O sa urmeze sa plecam aproape toata grupa la o cabana la munte. As avea vreo sansa sa fac dragoste cu el atunci? ma gandesc ca sigur o sa bea cu colegii si se imbata rapid si sa profit sa ma dau la el atunci. El din cate stiu eu consuma alcool extrem de rar si atunci foarte putin, banuiesc ca se imbata rapid acum. Cum ar trebui sa procedez?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nici o sansa daca omul te-a refuzat, doar sa te faci din nou de rsuine, de data in fata tuturor.
Chiar ai o problema mentala de nu vrei sa intelegi un refuz, sau vrei ca omul ala sa faca plangere la politie si sa-ti puna interdictie?

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

El imi da semne ca ma place, ma lasa sa il iau in brate, ma ajuta, vorbeste frumos cu mine se comporta exemplar. Ok m-a refuzat de 2 ori dar poate intr-un context mai relaxat nu ar mai refuza. Despre ce politie vorbim? Doamne fereste oameni buni, nu sunt o violatoare sau o nebuna

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristinabab):

Mai femeie, tu esti capabila sa intelegi ca un refuz, inseamna intotdeauna "NU"?
De unde disperarea asta?
Cum sa profiti de el cand este beat?
De ce, ca sa-l santajezi dupa aceea?

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

Cu ce sa il santajez? am zis eu ca il santajez cu ceva? Da am fost refuzata dar ce baietii nu sunt insistenti cu mine? ce ei inteleg asa ca e NU si renunta? Daca sunt fata inseamna ca sunt inferioara cumva sau nu pot sa incerc sa ma cuplez cu cineva?

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristinabab):

Cu copilul pe care vrei sa-l faci la bautura, impreuna cu el.

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa fac un copil cu el femeie, intrebam chestia aia pentru cazul in care s-ar intampla cumva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristinabab):

Daca as avea anisorii tai te-as crede, dar sunt femeie in toata firea si citind ce scrii, am dedus ca ai o problema psihica serioasa, daca nu esti capabila sa lasi omul ala in pace dupa atatea refuzuri, ba chiar planuiesti sa-l vezi beat ca sa-l violezi, cu scopul sa-i faci copil ca sa-l poti santaja.

Culmea este ca am ghicit chiar inainte sa postezi celalt topic, cu copilul facut la butura...

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

Dar nu mint cu nimic. Vreau doar sa imi mai incerc odata norocul nu sa il violez. Cum as putea sa il violez eu pe el cand el e barbat si are forta de 3 ori mai mare ca mine? Departe de mine gandul sa il violez, doamne fereste. Doamna chiar nu am de gand asa ceva iar intrebarea cu copilul era doar pentru cultura mea generala

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi sa nu te trezesti cu dosar penal, ca l-ai violat sau agresat sexual cand el era beat, mai ales ca te-a refuzat de multe ori, deci este clar ca nu te place si nu te vrea nici sa-l omori, de aceea s-ar putea sa ia atitudine legala.

Sunt cazuri rare, dar sunt si din astea, mai ales cand barbatul isi da seama ca vrei sa-l agati cu orice pret si sa-l santajezi, atunci apeleaza el primul la Politie, ca sa fie sigur ca scapa de tine.

| sierra1 a răspuns:

Cum să procedezi zici?

" o sa bea cu colegii si se imbata rapid si sa profit sa ma dau la el atunci. "

tocmai ce-ai descris tactica ideală mai sus

| J0B0MAT a răspuns:

Ăsta sună a viol cu rolurile clasice inversate gen.
Ar trebui să procedezi cum procedează un om sănătos la cap atunci când cineva îl refuză, anume își vede de viața sa și lasă acea persoană în pace.

| cristinabab explică (pentru J0B0MAT):

Dar nu il violez. doar vreau sa profit de context. nu il imbat eu, ca nu ii bag alcool pe gat

| J0B0MAT a răspuns (pentru cristinabab):

Să profiți de context e cam același lucru, mai ales când omul ți-a spus nu repetat.Ai o minte cam bolnavă.
Și nu vorbesc doar de situația asta, când e clar că nu ai avea șanse nici așa, cu un om care nici nu prea consumă alcool. Vorbesc în general, mintea ta are ceva probleme și ar trebui să îți reconsideri ideile și faptele pe care ai vrea să le faci pe viitor, pentru că nu îți vor aduce nimic bun, atât timp cât implică ceva rău pentru ceilalți.

| andreipro54 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Prosti sunteti oamenilor, handicapati rau, neiesiti din casa. Ce abuz vi se pare ma prostilor? fata doar a intrebat, se intampla zeci de mii de cazuri de genu, doar ca nu se afiseaza, fata doar a intrebar o parere, daca baiatul bea doua trei pahare are sanse sa faca ceva cu el, nu ii baga ea paharele pe gat sau nu il obliga ea, doar a intrebat. Nu mai fiti comunisti si retardati penalilor

| J0B0MAT a răspuns (pentru andreipro54):

Da se întâmplă zeci de mii de cazuri, tocmai de aceea e bine să le descurajăm pe acele persoane despre care știm că au gânduri rele.Nu să le încurajăm, iar tu presupun că faci parte din aceeași categorie dacă susții astfel de comportamente.
Iar gravitatea faptei ar fi mai vizibilă pentru unii dacă era un băiat care întreba dacă este ok să se culce cu o fată beată care l-a respins repetat.Dar pentru voi restul mireilor și mirelor nici așa nu cred că vi se pare ceva rău.Sigur că nu poate nimeni să vă oprească din a săvârși atrocități, dar este bine când lumea măcar vă semnalizează că nu e ok.Din păcate doar poliția vine și pedepsește criminalii, violatorii, hărțuitorii, însă nu suficient în comparație cu ceea ce suferă victimele.

| cristinabab explică (pentru J0B0MAT):

Dar ce rau ii fac? el o sa bea singur nu il oblig eu, nu ii pun droguri in pahar, nu ii fac nimic. Vreau doar sa imi incerc norocul si in acest mod si vreau sa stiu daca ar trebui sa fiu mai directa, gen sa ma duc sa il sarut direct sau cum ar trebui. Nu ii fac niciun rau. Imi place foarte mult de el si vreau o sansa sa fiu cu el sau macar sa fac dragoste cu el. Suntem majori amandoi, e asa o treaba bolnava sa imi placa de un baiat?

| cristinabab explică (pentru J0B0MAT):

Doamne fereste dar cine a zis ca il violez? doar nu crezi ca il dezbrac fortat si sar pe el? Doar vreau sa profit de un context favorabil si sa imi incerc norocul..nu sa il violez. Il plac foarte mult si mi-as dori ceva cu el, indiferent ce ar fi, chiar si doar o aventura. Este o crima?

El bea singur ( daca bea) nu il pun eu sa bea. Este un context favorabil mie pentru ca pana acum l-am intalnit doar la facultate fara sa am un cadru mai intim cu el. Nu il agresez in niciun fel, nici nu as putea sa fac asta, am 40 de kg laughing)

| J0B0MAT a răspuns (pentru cristinabab):

Ai dezvoltat o obsesie, asta e ceva bolnav.Și se poate repeta și agrava, ducând la lucruri mult mai grave, dacă nu îți schimbi mentalitatea.Eu zic că un psiholog pentru început ar fi cel mai indicat.Asta e pentru binele tău în primul rând, că tu îți pierzi timpul și planifici viața gandindu-te la cineva care nu are absolut nicio treabă cu tine.
Eu atât îți mai spun, dacă vrei să înțelegi ceva ok, dacă nu, asta e. Uită-te și la celelalte răspunsuri, cam toate spun aceleași lucruri, deci ar trebui să îți pui niște întrebări măcar dacă nu cumva greșești.
Că de aia presupun că ai întrebat, ai vrut sfaturi, uite sfaturile.

| cristinabab explică (pentru andreipro54):

In sfarsit un om care ma intelege. Multumesc

| cristinabab explică (pentru J0B0MAT):

Obsesie? daca iti place de cineva e obsesie? Nu l-am deranjat cu nimic niciodata, l-am intrebat de mai multe ori daca vrea sa aiba o relatie cu mine sau macar o aventura si a refuzat dar l-am lasat in pace. Cred ca de doua sau trei ori am vb despre asta cu el. Tie nu ti-a placut niciodata mult de cineva?

| VoidEternal a răspuns:

Imagineaza-ti dacă un bărbat ar fi scris ce ai scris tu...

| cristinabab explică (pentru VoidEternal):

Barbatii sunt mai puternici decat noi si ne pot obliga. Eu nu fac nimic de genul asta. Doar vreau sa fie mai dezinhibat si sa ma culc cu el. Nu sa il oblig

| Madaxo97 a răspuns:

"ma gandesc ca sigur o sa bea cu colegii si se imbata rapid si sa profit sa ma dau la el atunci." - sincer asta suna un pic aproape a viol, daca tu erai baiat si întrebai asta referitor la a îmbăta o fată, asta se considera, dar doar pentru ca ești femeie si vrei sa il îmbeți si sa faci sex cu el tot e un gest aiurea rau, un abuz.
Mai bine lasa-l in pace daca băiatul nu te vrea, sa presupunem ca il îmbeți si se culca cu tine, dupa ce se trezește din beție crezi ca te va plăcea sau?

| cristinabab explică (pentru Madaxo97):

Nu stiu daca ma va placea sau nu dar macar sa incerc. Nu il oblig ca nici nu as putea, are aproape 2 metri si peste 100 de kg sunt mai putin de jumatate din el.

| Madaxo97 a răspuns (pentru cristinabab):

Așa da, poți sa mai faci o încercare, daca încă te refuză si după cateva pahare de alcool, cel mai bine da-i pace, nu e pentru tine, caută un băiat care sa nu te respingă.

| cristinabab explică (pentru Madaxo97):

Cum crezi ca ar trebui sa fac incercarea? sa il intreb din nou sau pur si simplu cand e putin ametit sa il sarut direct? Ma gandesc ca ar putea sa fie mai dispus sa accepte ceva in situatia in care e putin ametit?

| Madaxo97 a răspuns (pentru cristinabab):

Eu ma refeream sa faci încă o încercare cat e mai mult treaz decat amețit, nu stiu daca ar fi bine sa il săruți direct, faci cum consideri tu acum. Imi pare rau, nu pot sa te susțin aici, stiu ca tu ai impresia ca ce vrei sa faci este ceva inocent oarecumn, dar nu pot sa nu ma gândesc daca erau rolurile inversate si cineva mi-ar face asta mie, nu mi-ar placea. Mie imi place întotdeauna sa ma oun in locul celuilalt sa înțeleg situația. Fa si tu la fel.
Imaginează-ți următorul scenariu: un baiat pe care tu l-ai respins deja de 2, 3 ori, de care chiar nu esti atrasă deloc, ar profita de tine la o petrecere in aceeasi situație, nu neapărat sa te bage in pat, dar sa te sărute si sa te atingă in mod libidinos, făcând o încercare asa cum vrei si tu sa faci. Crezi ca ti-ar plăcea?

| cristinabab explică (pentru Madaxo97):

Nu mi-ar placea evident. Dar eu nu ma pot opune, el poate. Daca nu ii convine e liber sa ma respinga. Eu doar vreau sa fie mai dezinhibat putin de la alcool. Eu cu el suntem apropiati, il iau in brate, il ating in gluma, ne gadilam, ne tachinam doar ca el ma refuza cand vine vorba de sex sau relatie. Culmea refuza pe toate fetele, nu doar pe mine. Si are o groaza de fete care se dau la el mai direct decat o fac eu. El e un baiat foarte popular in facultate, este inalt, bine facut, foarte frumos si foarte inteligent si foarte descurcaret, sunt o multime de fete care il vor. De asta sunt si asa disperata cumva sa nu mi-o ia inainte alta fata. Stiu ca daca as lasa lucrurile sa mearga de la sine poate ar merge pentru ca e extrem de dragut cu mine dar vreau neaparat sa grabesc lucrurile si nu stiu cum

| Madaxo97 a răspuns (pentru cristinabab):

Daca zici ca refuză pe toate fetele nu doar pe tine, suna ca si cum nu ii plac fetele happy trebuie sa fie chiar fraier daca nu profită de această atenție care i se oferă din partea fetelor, alti băieți ar da orice sa fie tratați așa... sau nu își dorește relație cu nimeni, vrea sa trăiască liber sa facă ce vrea el si pur si simplu alege sa nu facă nimic cu nicio fata. E cam ciudat după părerea mea. Dacă chiar ai făcut o obsesie pentru el fură-i un sărut până la urmă, nu neapărat la beție, si vezi cum reacționează, dacă te respinge iar e clar ca e ceva dubios cu el, ori ii plac băieții, ori. Nu stiu ce sa zic, poate are o iubita secreta la distanță sau ceva.

| Alexalex1000 a răspuns:

Pai poate te-a refuzat că ai insistat prea mult, ai fost prea enervanta cu el... Sau e el mai timid cu fetele (chiar daca nu arăta ), trebuie să-l iei ușor, daca bea rar se îmbată ușor și îl legătură cu dragostea ai putea dar poate nu v a face că zice că poate va prinde cineva, colegii știi... Dar dacă ați vorbi intre 4 ochi și să-l iei ușor, să-i spui că vrei sa faceți dragoste, nu cred că te va refuza laughing

| AntonIacobescu619 a răspuns:

Iti recomand sa-l lasi naibii si sa te duci la un barbat de te iubeste si te respecta cu adevarat!

| andreibastic a răspuns:

Un pic de sex nu strica nimanui!