| anonim_4396 a întrebat:

Băieți, câți dintre voi ați fost abordați de fete și cum vi se pare ideea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am fost abordat mai ales de băbuțele de la piata, îmi spun scumpule.
Nu am fost abordat de vreo fata în felul ala, numai de femei mature și alea erau prietenoase, nu voiau neaparat altceva de la mine.
Nu mi se pare o idee prea buna. Totuși eu sunt băiatul.

57 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine asa sa fie egalitate intre oameni. Si ele pot aborda e depasita situatia sa faca doar el inductia altfel ea pierde ocazia. Mie imi place sa nu le abordez asa sa le para rau ca nu au stiut sa ma caute cand au avut ocazia

| MagicDream a răspuns (pentru mgtow):

E urat ce faci, nu toți citesc gândurile...Mi-aș fi dorit să mă fi născut în perioada în care bărbații știau să fie bărbați...

| mgtow a răspuns (pentru MagicDream):

Urat laughing asta e miscare inteligenta. Toate au vrut sa fie duse prin tari straine sau cu masina care bate la ochi desi am zis ca poate nu toate sant asa. Acum ma fac pe indiferentul cu ele doar daca am chef de sex o dau peste cap cu 2 directe

| MagicDream a răspuns (pentru mgtow):

Asta e frustrarea ta, daca ai pățit așa de atât de multe ori încât nu speri la ceva serios, înseamnă că asta ai și căutat. Eu îl plac pe băiatul ăsta pentru că e serios, nu vreo panarama de om care dacă ar vreo mașină se vede zeu, nici nu are măcar. Eu vreau o relație serioasă. Tu ce cauți, aia primești. După cum te exprimi, ești un fustangiu, normal că numai de așa ceva ai parte

| mgtow a răspuns (pentru MagicDream):

Astea sant timpurile actuale oameni seriosi nu mai exista & prefer sa accept materialistele cinstite care pun la jumate cu mine cand iesim afara laughing

| MagicDream a răspuns (pentru mgtow):

Daca atât te duce capul și nu ai pretenții de la tine, sa fii sănătos. Nu înțeleg termenul de "materialista cinstită", dar dacă ai ajuns sa generalizezi, înseamnă că nu ai tu ceva mai bun de oferit. Băiatul despre care vorbesc e super inteligent și are multa școala și e și manierat. Fiecare cauta ce dorește, nu te oprește nimeni sa stai cu materialiste, ba chiar te încurajez, mulți chiar va meritați soarta. Probabil doar atâta ai, o mașină și bani de buzunar și crezi că astea compensraza altele, dar sa știi că materialista aia condiția nu o sa stea cu tine pe termen lung sau o să se mai împartă și la alțiilaughing))

| MagicDream a răspuns (pentru mgtow):

Daca tu crezi că astea sunt tipurile de oameni și restul ai dispărut, însemna că ar trebui sa îți extinzi aria de căutare din comuna, sau bloc, stradalaughing))

| mgtow a răspuns (pentru MagicDream):

Esti terminata curva ieftina care vrea atentie. Toate santeti la fel scarbe futacioase care nu va multumeste doar 1 *** mai ai pretentii pe langa asta.

| mgtow a răspuns (pentru MagicDream):

Curvele care le prind impart banii la jumatate cu mine nu ofer totul la comanda. Ala e prost de.l crezi destept

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Foarte fierbinte si delicioasa

| DeyCj a răspuns:

Ok.Fetele au devenit din ce în ce mai curajoase şi independente, ceea ce mi se pare un lucru bun, că aşa se asigură că se aleg cu un bărbat nu un băiat.

| LoveSleep a răspuns:

Nu mi se pare nicicum ideea. Am vorbit cu tipe care s-au bagat in seama cu mine la fel ca si cu cele cu care m-am bagat eu in seamă.
In general, cel care scrie primul e dezavantajat. "Dacă mi-a scris Maria, clar ma place, nu mai trebuie sa depun efort in a vorbi cu ea, pot sa fiu țăran ca de obicei".

| Sofer a răspuns:

Foarte rar sunt abordat de fete.

| Nemessys a răspuns:

Eu am fost abordat de fete si mi se pare o idee geniala. Luand in considerare ca multe au orgoliul cat casa si mentalitatea aia,, vai. i-as scrie eu dar nu vreau sa ma creada o disperata" (pe care eu o urasc ), as aprecia foarte mult acest lucru la o fata. Doar cu un simplu,, buna" mi-ar dovedi asta si mi-ar face o impresie excelenta inca din prima. Mi-ar dovedi ca este genul de fata sociabila, care vrea sa comunice si sa cunoasca persoane noi, lucru perfect normal, ca are o mentalitate sanatoasa si o gandire ceva mai rationala decat restul care incearca sa nu para,, disperate" laughing Lor le urez tot binele din lume cu catelusii care latra la pozele lor de pe Instagram si dupa se cred speciale.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Buna

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Disperatoooo.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Vezi? De asta nu abordeaza fetele. Ajung sa fie refuzate sad

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mi-ai propus ceva si eu te-am refuzat? sad

| MagicDream a răspuns (pentru Nemessys):

Scârbă

| Nemessys a răspuns (pentru MagicDream):

Scarba de? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu inca, urmeaza love struck

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Grabesteste-te, nu stiu cat o sa mai fiu disponibil.

| MagicDream a răspuns (pentru Nemessys):

Nu mai faceți chat aici pe dramele mele, că și așa mă simt singura, e suficient. Mă faci să mă simt prost

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu-mi plac termenele limita.
"nu stiu cat o sa mai fiu disponibil" Credeam ca nu te intereseaza relatiile sad

| Nemessys a răspuns (pentru MagicDream):

Well... Imi pare rau, nu am vrut sa fac asta. Dar uite, eu ti-am oferit un raspuns, il poti lua in considerare. Asa ca, daca tot te simti singura, baga-te in seama cu persoane noi, fete, baieti, nu conteaza. big grin E mai nasol cu pandemia si cu vremea friguroasa dar tot poti purta o conversatie on-line cu cineva. Si aici pe forum poti sa gasesti persoane faine cu care sa vorbesti (mai putin Hecate, ea este diabolica). Oricum, nu mi se pare ok sa te plangi de singuratate din moment ce nu faci nimic impotriva asta. E ca si cum te-ai plange de lipsa banilor dar nu ai munci deloc. Asadar... succes si baga-te in seama fara frica big grin

| MagicDream a răspuns (pentru Nemessys):

Vreau sa discut doar cu tipul ăsta, dar tare ciudat se comporta

| Nemessys a răspuns (pentru MagicDream):

La ce te referi cand spui,, ciudat"?

| MagicDream a răspuns (pentru Nemessys):

Pai mi-a demonstrat că mă place, mi-a scris, dar de fiecare data după ce incepe o conversație, răspunde foarte greu și scrie rar. Adică, de ce ai mai incepe o conversație și ai face complimente unei persoane, ca să nu îi răspunzi greu sau sa o cauți o data pe luna?

| MagicDream a răspuns (pentru MagicDream):

Sa nu ii răspunzi, fara "greu" laughing) (Am scris din greșeală)

| Nemessys a răspuns (pentru MagicDream):

Nu ai de unde sa stii niciodata ce se intampla in spatele ecranului. Stiu ca este frustranta treaba asta, dar hai sa nu tragem concluzii fara sa avem ceva dovezi. Nu poti sa negi faptul ca poate are un program super incarcat dar totusi vrea sa vorbeasca cu tine, asa ca iti scrie cand poate. Dar da, exista si varianta ca atunci cand intra in on-line, sa vorbeasca cu mai multe persoane (nu neaparat fete), lucru care este perfect normal.

Si nu inteleg cum poate el sa-ti demonstreze ca te place. Poate ai tras tu o concluzie cam repede. La cat de reci sunt oamenii in ziua de azi, daca cineva ne face un compliment, deja ne facem vise, planuri si 100% persoana aia este atrasa de noi, cand in realitate sunt mari sanse sa nu fie asa. Oricine poate spune orice pe un amarat de chat, dar asta nu inseamna ca in realitate lucrurile stau la fel.

E super usor sa scrii un amarat de,, te iubesc" de exemplu. Iti ia doar o secunda. happy

| alexalx1234 a răspuns:

Nu am fost niciodată abordat de vreo fată că sunt urât ca naiba...

| MagicDream a răspuns (pentru alexalx1234):

E, da...nu cred

| alexalx1234 a răspuns (pentru MagicDream):

Ți-am dat mesaj cu Facebook-ul meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca exista baiat care sa ii displaca cand e abordat de vreo fata.

E adevarat ca nu mai sunt barbatii cum erau odata, dar si femeile s-au mai schimbat. Cred ca e bine, indiferent ca esti baiat/fata, sa te duci dupa persoana care iti place, sa initiezi tu, nu sa astepti. Stii vorba aia "daca vrei ceva te duci si iti iei".

Unii baieti sunt mai retinuti din cauza unor experiente nereusite din trecut. Poate s-a ras de ei, poate au fost luati la misto, pot fi o gramada de chestii. Asa ca este nevoie de un mic boost. In general noi ne prindem mai greu daca ne place cineva. laughing

Iti recomand sa vorbesti cu el, sa vezi ce se intampla. Poate sa initiezi tot tu o prima intalnire, sau plimbare ceva dupa cateva saptamani de vorbit daca el nu o face, pentru ca numai face2face o sa iti dai seama daca te place cu adevarat sau nu. Si totodata, la inceput, ai grija sa nu il iei prea tare, sa nu cumva sa creada ca faci misto de el. happy

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde cum exista baieti mai urati asa exista si fete mai urate care pot fi refuzate

| TFL007 a răspuns:

Nu am mai incercat de 10 ani, e inutil daca nu arati bine, n-ai servici decent si n-ai cel putin o masina de care sa nu iti fie rusine cand iesi in trafic cu ea

| MagicDream a răspuns (pentru TFL007):

O să mori singur, ai fi surprins sa afli că nu toate caută mașini și ce mai înșiri tu aici, nu despre asta e vorba.

| TFL007 a răspuns (pentru MagicDream):

Stiu asta, oricum nu ma mai intereseaza sincer, ceea ce am afirmat e un adevar, unui baiat mai urat ii e imposibil sa isi faca un profil de Instagram care se prezinte interes, e cat se poate de logic ceea ce spun, exista intr-adevar fete mai normale pe lumea asta, dar in mare parte 75% nu dau doi bani pe tine daca ai o valoare sociala scazuta

| MagicDream a răspuns (pentru TFL007):

El nu e vreo frumusețe întruchipată, are mici defecte fizice, dar nu mă interesează asta, îmi place mult caracterul lui și e tipul de băiat la care am visat mereu, doar că e timid și mă gândeam cum procedați voi? Sau mă rog...altele, daca va abordează și cum...Mi-ar placea să răspundă un băiat care are problema asta de nesiguranță

| TFL007 a răspuns (pentru MagicDream):

Poate baiatul nu a avut pana in momentul ala nicio relatie si nu stie cum sta treaba ia in calcul si asta

| MagicDream a răspuns (pentru TFL007):

Pai chiar nu a avut, dar are 28 de ani și ar fi trebuit să fie mai grabit

| TFL007 a răspuns (pentru MagicDream):

Lol si eu am 28 si nu am avut nicio prietena, doamne dumnezeule ce ma asteapta, URAT

| MagicDream a răspuns (pentru TFL007):

La ce te referi? Ce te așteaptă?

| TFL007 a răspuns:

Se promoveaza mai multe ideea de online iar pe Instagram se stie, nu ai un profil cu poze facute cum trebuie, urmaritorii, in alte ordine de idee daca nu esti cunoscut cat de cat, n-ai un anturaj ceva, mai bine iti inchizi contul ca e degeaba N-AI NICI CEA MAI MICA SANSA sa iti raspunda UNA la mesaje

| MagicDream a răspuns (pentru TFL007):

Pai tocmai că nu mă interesează așa ceva și i-am dat șansa unui băiat fara aceste lucruri, doar că e, cred eu, mai timid și mă gândeam să îl abordez eu, el mi-a dat câteva mesaje, i-am răspuns la toate, am incercat sa fiu cat se poate de prietenoasa, dar după un timp a renunțat... Menționez că nu sunt vreo urâtă sau plictisitoare

| TFL007 a răspuns (pentru MagicDream):

Lol fereasca-se tu esti fata laughing), ce sa iti spun e cam fraier sincer

| MagicDream a răspuns (pentru TFL007):

Pai nu înțeleg de ce, a fost tare ciudat, și-a făcut singur curaj, deși se vedea că se străduiește și a arătat interes, i-am răspuns pozitiv și după...pauza...ar fi trebuit să zică mersi.

| TFL007 a răspuns (pentru MagicDream):

Exista posibilitatea sa nu il atragi ca fata, mai se refuza si fetele nu doar invers

| MagicDream a răspuns (pentru TFL007):

Daca nu îl atrgeam, nu îmi scria de atâtea ori și nici nu îmi lasa de înțeles...

| TFL007 a răspuns (pentru MagicDream):

Nu stiu ce sa iti zic, nu credeam ca exista asa prosti pe lumea asta, eu n-am norocul asta sa ma doreasca o fata, unii au dar ii doare in poola

| LasleaIoan1972 a răspuns:

E super ideea atata timp cat ea este sincera, am fost abordat si m-am simtit placut de ea si iubit, e super ce simti si ce se intampla

| MagicDream a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Tu oricum arăți bine, dacă ești cel din poza... laughing

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru MagicDream):

Nu am masina si nici casa si nici bani dar am ceea ce conteaza o sotie frumoasa tanara care ma iubeste si un fiu minunat cauta ioan elvis laslea pe Facebook profilu e cu familia

| MagicDream a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Super, felicitări happy

| MagicDream a răspuns:

Ești distrus și satul de lab@. Al dracu' mare macho ce ii fi tu de împart totul cu tine și vin ca muștele. Cine? Alea de pe centura? Lasă visele. Și la ce dracu te simți ofensat daca tu ai spus asta? Terminat ești. Daca as da de unul așa prost și dobitoc ca tine, m-aș sinucide. Sper că ești singurul prost în situația asta și nu sunteți mai mulțilaughing)))

| MagicDream a răspuns:

Cică: "scârbe f..., Dar el se culca cu toate wc urile publice care 100% sunt niste răpănoase și împuțite, că una normala in nici un caz nu ar sta cu un handicapat o noapte pentru ce? O plimbare cu mașina? Lol. Unde le găsești? In gara de N? La gura de canal? Sau prin satele uitate din Moldova? Frustratulelaughing)

| MagicDream a răspuns:

Și încă ceva, handicapatule, daca ai o coaja de BMW unde bagi ca scârțarul benzina de 20 de lei ( după cum te vaiti că ai cheltuit cu femeile din viața ta, sigur d ăla ești), asta nu înseamnă că ești vreo piesa de om. Își bat joc de tine toate wc urile publice și tu crezi că ești mare macho, lollaughing) Sa știi că întrebarea mea era desprea abordarea unui băiat cuminte, inteligent, fara "bămveu și abbibas trening din plastic", deci poți să pleci in rasa ma-tii că n-am nevoie de părerile unuia care sta cu toate wc urile publice și nu s-a uitat nici una de doamne ajuta la el. Cine știe ce handicapat și neserios ești de dai doar de așa ceva. Nimic nu e întâmplător, sa știilaughing))