| MiguelAlvarez a întrebat:

Acum 7luni am cunoscut o fata de care m-am atasat inca din primele zile.
Toate mergeau bine,pana cand facultatea a inceput,iar ea s-a dus la studiu in alt oras.
Acum ne vedem aproximativ la doua saptamani.
Relatia noastra merge bine,nu ne certam,vorbim des,iar eu am incredere in ea.
Problema e ca este mai mare decat mine, ceea ce ii deranjeaza pe ai mei parinti.Si distanta,mi-au dat de inteles ca este o alta problema a lor.
Nu vrea sa'mi afecteze relatia parerea parintilor mei...

Intrebarea mea este urmatoarea:Cum pot face ca relatia noastra sa fie la fel de speciala ca si pana acum si sa o mentin pe aceeasi linie?
Eu o iubesc, deja ma gandesc ca as suferi enorm daca o pierd...

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

Calmează-te. Părinții încearcă să ne protejeze de suferință, dar ei nu realizează că ne fac să suferim prin cometnariile lor nesuferite. Atâta timp cât tu nu te cerți cu ea și toate sunt bune, relația e specială. Nu încerca să intervii, nu ai de ce momentan.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Realitatea este ca aceasta relatie este greu de mentinut, eu nu mi-as face planuri de viitor. Dar, asa cum se spune, speranta moare ultima.

Răspuns utilizator avertizat
| Neuronul a răspuns:

Vorbiţi zilnic la telefon sau pe Skype pentru a nu vă deteriora relaţia din cauza distanţei. Discutaţi despre problemele voastre cât şi despre lucrurile amuzante. Fii atent la orice detaliu spus de ea pentru ca discuţiile dintre voi să nu devină plictisitoare. Când va întâlniţi fă-i mici surprize. Ai încredere în ea (până la proba contrarie, dacă e cazul) şi lasă frustrările deoparte.
Distanţa de multe ori e făcută pentru a îndepărta oamenii care nu se potrivesc şi pentru a întării relaţiile dintre oamenii care chiar se iubesc.
Din moment ce părinţii tăi vor vedea că relaţia voastră merge foarte bine chiar şi de la distanţă, cu timpul vor acceptă.

| Yanna1610 a răspuns:

Parintii tai cred ca o sa sufeei dupa ea si vor sa te protejze intr un fel, dar cu timpul lucrurile o sa se schimbe, incerca sa vorbesti mai mult de ea parintilor, evidentiaza calitatile ei...