| zambalici a întrebat:

ajutati.ma si pe mine sunt impreuna cu iubitul meu de 6 luni si vrea sa faca dragoste cu mine dar eu nu vreau pentru ca e prima data si mi. e frica ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

E simplu de tot. Dacă nu ești pregătită trebuie să îi spui și lui asta și el cu siguranță va înțelege. Dacă însă îți dorești să o faci dar ți-e frică de durere atunci sunt câteva chestii pe care le poți face pentru a face lucrurile mai ușoare. Dacă vrei pot să îți răspund mai în detaliu și să îți spun ce să faci ca să fie bine.
Ideea e că e bine să începeți cu pși mărunți, întâi sărutări și plimbări, apoi poate atngeri pe sâni, apoi atingeri în zona genitală, și masturbare reciprocă, pentru a înțelege cum funcionează. Te poți masturba și singură pentru a descoperi ce e ăla orgasm și cum e anatomia ta acolo jos. Puteți face sex oral, dacă ești de acord cu asta, dacă vrei să simți plăcere și să oferi, dar vrei să păstrezi virginitatea pentru când vei fi sigură. Dacă ați trecut prin toate etapele astea și acum ai vrea să faci dragoste primindu-i penisul în avginul tău atunci trebuie să lași frica la o parte și poți face dragoste cu el liniștită. Dacă ești umezită bine, dacă eventual ai avut deja un orgasm înainte și el este blând când te penetrează, totul va fi ok. S-ar putea să doară puțin dar nu foarte tare. A doua oară va durea și mai puțin și tot așa. Poți ăncerca să stai tu deasupra prima dată și așa vei controla mai bine pragul dureros.
Dacă în schimb nu vrei pentru că nu te simți pregătită pentru pasul ăsta, mai așteptă și folosește alte căi pentru a-i liniști pofta de sex...
Oricum ar fi, proactică sexul DOAR protejatwinking
Numai bine!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca nu te simti pregatita. daca este un om normal, va intelege imediat si nu va mai aduce vorba multa vreme despre asta. Dragoste faci cand te simti 100% pregatita, cand vrei foarte foarte mult si nu ai absolut nici o retinere, nici o temere. Atata timp cat ai cea mai mica umbra de indoiala sau de frica, inseamna ca nu esti pregatita si ar fi o prostie sa o faci (nici n-ai face dragoste, ci sex fara semnificatie).

greece12
| greece12 a răspuns:

In vocabularul tau exista cuvantul NU?
Ei, foloseste-l!
Atat de simplu este!
Esti singura si unica stapana a corpului tau!

NOname
| NOname a răspuns:

Citește sfaturile adresate fetei de aici: http://www.TPU.ro/......propus-sa/ Sunt valabile și pentru tine.
Ești încă mult prea mică pentru a-ți începe viața sexuală. Explică asta prietenului tău, spune-i că nu ești pregătită și că nu vrei să-ți pui sănătatea în pericol și dacă ține la tine, te va înțelege. Succes.

| Flav a răspuns:

Si ce pisicul meu vrei sa-ti spunem noi? Daca o faci, dupa te plangi pe aici ca nu mai esti virgina. Daca n-o faci, te gandesti mereu cum ar fi daca ai face-o, te misuna gandul ca te-ar parasi daca n-o faci si tot o sa cedezi.
Fuga la parinti, consulta-i!

| raspunz a răspuns:

Și încă ceva, din punct de vedere medical, ar fi mai bine să începi viața sexuală după vârsta de 17-18 ani. Dar e decizia ta, nu te poate nimeni obliga să aștepți happy
Și să alegi cu gijă băiatul cu care o să începi viața sexuală. Să fii sigură că te merită, că te vrea pentru mai mult timp, nu doar pentru sex.

| foxi a răspuns:

Depinde de varsta si de dorinta ta!

| ConnstanntiN a răspuns:

Repet pentru a N-a oara pe site-ul asta, daca nu te simti pregatita nu o fa, nu e capat de lume. Aici e problema lui ca nu poate sa te faca sa te simti pregatita si in largul ta, confortabila, daca era un tip ok iti zic eu ca nu mai postai mesajul asta pe site happy repet, daca nu te simti pregatita don't do it!

| xALeXdXx a răspuns:

Spune-i tare si cu curaj ca nai mai facut dragoste pana acum si sa aive mare atentie laughing

| Lore2good a răspuns:

El ar trebui sa iti respecte dorinta.Nu o face daca nu te simti pregatita! Prima data trebuie sa fie ceva special nu sa o faci ca vrea iubitul tauhappyDaca nu iti respecta decizia si continua cu ale lui, nu te meritawinking

| alexeu998 a răspuns:

Cel mai bine este sa o faci. E o senzatie foarte calumea... Daca nu ramai asa...Sti povestea aia virgin la 40 de ani vrei sa fi si tu asa?

| anyfetita a răspuns:

Daca te iubeste te asteapta pana esti cu pregatita de a face acel pas

| muffinme a răspuns:

O data si o data trebuie sa o faci, depinde de tine sa decizi cu cine vrei sa o faci.Parerea mea e ca daca tii la el si consideri ca aveti o relatie frumoasa nu este nici o problema in a o face cu el.