| ღKล†hξrŸηε` ♀+♂=♡ a întrebat:

Buna all!
Acum 3 saptamani am fost cu iubitul meu in oras, cu niste prieteni de'ai lui.Atunci l'am cunoscut pe "cel mai bun prieten al lui". A fost de treaba cu mine am discutat ca se bucura ca eu si cu iubitul meu ne'am impacat (mentionez tocmai ne impacasem dupa o pauza de 4 luni) si chestii din astea.
Nu stiu cum a facut rost de nr meu de telefon si a fost o perioada in care chiar ne vedeam zilnic.
El avea o iubita dar cu toate astea mi-a marturisit ca ma iubeste si ca ar vrea sa fie cu mine.Eu i'am spus ca nu e posbil deoarece il iubesc pe actualul meu.
Situatia a continuat asa cateva zile pana cand ne'am vazut iar si mi-a propus sa fie el al 2'lea barbat pentru mine deoarece nu mai poate asa.
Eu incepusem sa am sentimente pentru el dar acesta a inceput sa se raceasca de toata lumea.
Ieri am aflat ca s-a despartit de iubita lui dar ca pentru mine nu mai simte decat prietenie.
Asta m'a ranit ingrozitor
Doresc niste sfaturi
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Georgiana21 a răspuns:

Cum să te iubească? Iubirea nu apare aşa, că te-am văzut, te-am plăcut şi ăn clipa aia am ştiut că am să te iubesc toată viaţa mea.Deci din start ţi-a băgat o minciunică.
Apoi, nu te-ai gândit că acţionează aşa împotriva actualului tău iubit? Poate avea vreun motiv pentru a se răzbuna pe el.
Eu te sfătuiesc să nu mai pleci urechea la aşa-zişii "prieteni", pentru că e clar că vor doar să râdă.
Concentrează-ţi atenţia asupra iubitului tău.

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Se da in spectacol degeaba. iar tu s-ar putea din 2 baieti sa nu te alegi cu niciunu'.
concluzie finala:ramai cu actualul ca e cel mai bine asa!

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Cel mai nasol lucru posibil. sa te pui cu prietenul iubitului tau. bagi raca intre ei.

| Eaaaaa a răspuns:

Poate ca s-a inchis in el si din cauza asta e mai retras. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, sa-i spui ceea ce simti. Poate poti schimba ceva! Dar daca nu oricum ai incercat.Si e mai bine asa decat sa-ti para rau dupa aceea!

Bafta!:*:*

| de a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa nu il mai vezi o perioada, si sa te concentrezi pe actualul tau iubit. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun.eu cred ca inca mai simte ceva pentru tine.si a spus asta doar de fatada.sentimentele nu au cum sa treaca asa de usor daca au fost profunde.eu cred ca ar trebui sa vb cu el intre 4 ochi.sa-i spui ceea ce simti.asa si el isi va scoate la iveala tot ce simte. sper ca ti-am fost de ajutor si sa fii cu el:* ca cine stiewinkingsa ne anunti negresit pa pa:*:*

| tsone a răspuns:

Cand mai esti in situatii asemanatoare sfatu meu este sa nu te mai bagi iti spun din proprie experienta app cati anii ai? daca nu sunt indiscret