| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

Buna allzz big grin.
Mai am intrebari cu verishoarmea de 11 anishori.Am vb cu ea si ce credeti ca mi-a zis? Ca are PRIETEN! Am ramas socata, adica cum, ea are prieten la varsta ei? LOL.Si m'a intrebat pe mine cum sa'i spuna lui matushimea ca are prieten ii e frica sa nu o certe sau sa'i spuna altceva. Ea e rusinoasa si nu stie ce sa faca, e socata.Sunteti de'acord cu ea ca e bine sa aiba prieten? Eu NU! E prea micuta, i'am spus sa nu accepte niciun baiat pentru ca multi baieti i'a spus sa fie cu ei, dar eu i'am spus sa zica nu. O iubesc enorm, si mi-e frica pentru ea, se poate intalmpla ceva, adica nu vreau s'o vad mare. E o fata desteapta dar.Nu stiu ce sa fac.Tot vb ea cu mine, imi spune orice.Stiu ca nu trebuie sa ma bag dar, totusi, e mica.Plz nu-mi spuneti ca e prea mica sau nu gandeste.Sunt de'acord cu voi.Prietenul ei are 14 ani ca mine si intr'o zi era sa ma sarute de fata cu ea. O iubeste si pe verishoarmea si pe mine.
I'am spus sa ma lase si sa o iubeasca pe ea.
Voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Baietelul isi bate joc de ea.

| nuamnuvreau a răspuns:

Buna.Nu am ceva impotriva relatiilor la varsta ei, dar am ceva impotriva tipului astuia. E clar ca nu are intentii prea bune, dovada fiind dif.de varsta si faptul ca se da la tine.Intareste-o explicandu-i ca la varsta ei aceea nu se poate numi relatie.Nu cred ca este destul de matura pentru a aprecia o relatie in adevaratul sens al cuvantului.Ai grija de ea sa nu fie ranita de tipul alahappySucces

| Vickyy a răspuns:

Nu am nimic impotriva sa aiba prieten la varsta ei.Si eu am avut la fel. Dar sa aiba grija sa isi aleaga unul de varsta ei, pentru ca daca e cu 3 ani mai mare decat ea, poate sa ii spuna de ex. sa faca sex, profitand de ea, aceasta nestiind ce inseamna.Cred ca ar trebui sa intervi pana nu e prea tarziu, adica sa ii spui sa termine acea relatie.Trebuie sa o faci sa inteleaga ca e prea mare pentru ea si poate avea de suferit. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| vivigirl a răspuns:

La 11 ani nu e iubirehappy. Petreceti mai mult timp cu verisoara ta, iesiti afara, plimabti-va, iesiti cu rolele etc. Si spune-i baiatului aluia sa stea departe de verisoara ta si sa isi caute pe altcineva. Nu mi se pare chiar asa o tragedie ca fata are la 11 prietenhee hee sunt fete care au si de la 9-10 ani. Oricum nu va tine mult aceasta relatie happy. Maxim o saptamana si gata! Atat am avut de zis happy.

Numai bine! happy

| ozzyyy a răspuns:

Pai sa aleaga. ori pe ea ori pe tine.ai dreptate e prea mica dar poate e doar o legatura de amicitie sau prieteni foarte buni si ei fiind mici cred ca asta e marea iubire

| amaadina a răspuns:

Pai... nu o mai lasa cu baiatu' ala:
1) e prea mica
2) daca baiatu' ala a vrut sa te sarute pe tine, inseamna ca nu o iubeste pe eawinking
Asa ca, spune'i lu' verisoara ta sa il uite happy
Are 11 ani si are prieten... eu zic, ca daca o iubesti, sa ii spui cum stau lucrurile, si ce drepturi si indatoriri sunt intr'o relatie
desi, e prea mica pentru asta, da' zi'i tu ceva, ca sa inteleaga ca nu trebuie sa'l mai placa pe ala, dar pot ramne prieteni tongue
[Parerea mea]