| aanonimm a întrebat:

Am aproape 13 ani. Ieri a venit prietenul meu la mine, care are 15 ani. Ne-am simtit foarte bine, ne-am intins in pat, ne-am sarutat, mozolit etc. Pana cand el a inceput sa se joace cu bretelele maieului meu, si mi l-a dat jos foarte repede. Am ramas doar in sutien. Apoi, mi-a dat si fusta jos. A inceput sa ma sarute pe sani si sa-mi desfaca usor sutienul, dupa care a coborat mai jos. In timp ce facea aceste gesturi, s-a dezbracat si el. Mi-am dat seama ce voia sa faca, dar pur si simplu nu am putut ezita. Am incercat sa ma ridic din pat, dar nu am reusit pentru ca ma tinea bine. Mi s-a facut frica.Va dati seama ce s-a intamplat dupa aceea…. Din frica s-a transformat in placere, iar dupa ce a plecat, eram in al 9-lea cer. Pe urma am realizat ce prostie am facut. Dar totusi, el a fost protejat in timpul actului. Deci nu am cum sa raman insarcinata nu?

Răspuns Câştigător
Laur
| Laur a răspuns:

Harciog, felicitari pentru ce? Ti se pare o mare realizare? Asa ai reactiona si daca ar fi vorba de copilul tau la nici 13 ani?
kyky, la 13 ani nici nu are complet dezvoltat aparatul reproducator, cum zici sa nu-si faca griji?
Domnisoara aanonimm, nici nu iti dai seama cator riscuri te expui, de fapt nici nu ai cum sa-ti dai seama pentru ca nici anatomia nu ti-o cunosti bine. Colul uterin ti-e foarte fragil la varsta asta, asa o sa fie pana pe la 17-18 ani, daca vei continua in ritmul asta ai sanse mari sa devi o clienta fidela a cabinetelor ginecologice si asta nu din cauza ca nu te protejezi, nu aia e singura problema.

42 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Te expui la un mare risc de cancer de col uterin. Ar fi trebuit sa mai astepti macar 4 ani.
2. Du-te neaparat la ginecolog in saptamana care urmeaza si apoi macar anual, ca orice femeie care si-a inceput viata sexuala.
3. Daca a folosit prezervativul corect, exista un mic risc sa fii insarcinata, fiindca nu exista metoda de contraceptie 100% sigura, dar sunt sigura ca te-ai gandit la asta si nu ti-ar fi imposibil sa ai grija de un copil.

cami
| cami a răspuns:

Hm.copii din ziua de azi straight face
Placere, placere-dar riscurile? eh, mai fato-ce mai face prietenul? mai sunteti impreuna?
Placere de "prima oara"-posibil nici macar sa nu te fi dezvirginat...in fine. problema ta.
5% sanse tot ar mai fi...mergi la farmacie si cumpara-ti un test, spune-i farmaciste-i ca e pentru sora ta mai mare, o sa pari mai credibila.

| Cryssy a răspuns:

Off... Draga mea, tu chiar nu te gandesti? Esti atat de micuta pentru a-ti incepe viata sexuala... In legatura cu riscul de a ramane insarcinata, chiar daca s-a protejat, nicio metoda nu iti garanteaza 100% ca nu o sa ramai insarcinata. In continuare, ai grija ce faci! Eu te sfatuiesc sa nu spui prietenilor tale ce s-a intamplat intre tine si prietenul tau, pentru ca acestea ar putea sa le spuna parintilor tai, si nu cred ca ar fi prea incantati daca ar afla. Si sa iti cumperi un test de sarcina sa ti-l faci, sa fii sigura. Si sa te duci la ginecolog pentru un control. Ai grija de tine!

auran
| auran a răspuns:

Mai fatuca, la 13 ani ai tai asta ramasese singura distractie - daca dupa cateva luni baiatul isi gaseste alta tu ce faci, stai si-ti jelesti viata? Chiar ata de incostiente sunteti voi fetele din ziua de astazi incat v-o pune "prietenul" imediat?
Uneori raman muta in astfel de cazuri si ma ingrozesc pentru ca am si eu o fata (ma rog mai are pana la 13 ani - cred ca o sa-mi iau o pusca) tot asa minte ingusta o sa aiba si ea!? Sa o f... orice mucos si sa-i strice bucuria copilariei? angry
In fine, daca a folosit prezervativ nu esti insarcinata! Macar atat

auran
| auran a răspuns:

Hai ca mi-a placut pe "PERIUTA moralista" alias coolgirl89

| cioko19 a răspuns:

"aproape " 13 ani? Cred ca te-a mancat taaaaaaaaaaaaaaaare rau acolo jos.
la 12 ani. nu ai putut ezita? informeaza-te inainte sa iti incepi viata sexuala! nu este vorba doar de faptul de a ramane insarcinata! tu stii cate riscuri mai sunt? nu, nu stii.
Vaiiiii.socatastraight face

| Encore a răspuns:

Nu mai fiti asa rautaciosi
Generalizati prea mult, parca a facut o crima...
Io zic ca o sa aiba o viata normala de acum inainte chiar daca a facut-o la o varsta foarte frageda...
Parerea mea este ca si parintii sunt de vina, eu daca as avea fata nu i-as da voie sa aiba prieten pana la 14 ani...

| alexa a răspuns:

Nu exista nicio metoda contraceptiva care sa aiba eficienta 100
%, insa daca s-a protejat nu cred ca ai ramas gravida. Fa-ti un test de sarcina ca sa scapi de orice grija.

| canarita a răspuns:

Auzi dar cam repede te-a luat fata cu mancarimi...cam prostuta esti...si-ti mai bati si joc de viata ta...

| canarita a răspuns:

Auzi dar cam repede te-a luat fata cu mancarimi.....iti cam bati joc de viata ta...

| shishilik a răspuns:

Nu cred ca are rost sa insultati fata. Stie si ea ca e rau ce a facut, dar timpul nu-l poate da inapoi.

Pentru domnisoara in cauza nu am lucruri noi sa-i spun: ai grija pe viitor ca nu placerea conteaza, la varsta asta, ci sanatatea! Stiu ca esti tentata sa zici ca nu conteaza, cum multe fete cred, dar gandeste-te ca mai tarziu tot tu vei avea de suferit. Daca iti doresti copii, pe viitor, nu acum, impune-ti punctul de vedere data viitoare.

Iubitul tau te va intelege daca tine la tine!

| ellene a răspuns:

Vai de capu' tau!

| Kyky a răspuns:

Daca a avut grija si daca s-a protejat corect, nu ar trebui sa-ti faci griji. happy
Un lucru bun: ai realizat ca ai facut o greseala si ca mai puteai astepta, pentu ca, totusi, varsta de 13 ani nu este tocmai indicata pentru astfel de lucruri. Acum, tot ce mai trebuie este sa ai grija ce faci pe viitor. Daca cumva ti se pare ceva in neregula, consulta un medic ginecolog care te poate indurma/ajuta mai bine.

| diavolitza a răspuns:

You're crazy? de la varsta asta? Nu ai putut ezita? prezervativul nu protejaza inima si in curand iti vei da seama.

| pas a răspuns:

Nu neg ca a fost o greseala si un lucru de neconceput, dar te rog sa ai grija. De cat timp erai cu prietenul tau?
Daca nu ti-ai dorit asta trebuia sa faci orice sa scapi, am fost si eu in situatia ta, stiu cum te blochezi si nu poti face nimic dar... eu am reusit sa scap doar cu sperietura si un sarut fortat.....Important este ca pana la urma te-ai simtit bine si ca nu ai traume la capitolul asta, dar ai mare grija....Incearca sa vezi ce vrea el cu adevarat de la tine, daca te iubeste sau doar te vede ca pe o "bucatica buna". Succes si nu mai fa asta! Esti doar un copil.

| rina a răspuns:

Esti proasta

| Klara a răspuns:

Doamne Dumnezeule :O
La varsta asta...
Pai eu la 13 ani suflam cornete cu vecinii de pe scara rolling on the floor)))
Am 18 ani, aproape 19 si sunt neatinsa straight face
dar daca tu, deja de la 13 ani... te-ai ...doamne fere
ce-ti face mama ta daca ramai gravida...eeeeh...
straight face
Bai fetelor, mai lasati dracu' hi5-ul si messu' + baietii, mai puneti in puii mei mana pe o carte angry
e inadmisibil straight face sunt socata

| YLLL a răspuns:

Wtf!?:O si eu am 13 ani dar nu am avut prieten in viata mea. pe cuvant! si nici nu ma. s combina cu unull de 15 k stiu ce ii poate capuustraight facechiarr ca ai facut o prostie.

| larisa_8487 a răspuns:

Am ramas dea dreptul uimitastraight face...13 ani...sora mea are 13 ani cred ca as innebuni eu sa o stiu capabila de asa ceva...nu am idei invchite deloc dar totusi...de ce copii din ziua d azi nu-si traiesc copilaria? eu la 13 ani abia traiam experienta primului sarut! observ ca generatiile noi sunt ft dezvoltate dar nu indeajuns pentru inceperea vietii sexuale! nici la 15 16 ani nu constientizezi prea bine ce implica aceasta noua experienta dar la 13 ani...nici nu stii bine cat fac 2*6...stiu ai sa te revolti zicandu-mi ca esti mare si matura! draga mea, in viata vei vedea k niciodata nu esti destul de mare si matur... oricand te lovesti de ceva nou! nu stiu ce sa iti zic. poate nici nu te-a dezvirginat primul ac implica si durere trebuie ca baiatul sa fie prea experimentat astfel incat sa simti durerea mai putin ceea ce cred ca in cazul tau nu e asa! la 15 ani nu poti avea cine stie ce experienta! deci raman la ideea mea k a fost un petting(atingeri giugiuleli usor penetrare) vezi parteaza-ti limita varstei caci mai tarziu vei regreta ft mult!

| mada_5987 a răspuns:

Vai! 13 ani?! sper sa nu regreti.

| mada_5987 a răspuns:

Si totusi.``mozolit``?

| dora_7535 a răspuns:

13 ani?!:O la varsta ta inca ma jucam cu papusilaughing
cum ziceau si restul mai bine ai mai fi asteptat...trebuia sa-i spui ca tu nu vrei si poate altcumva ar fi decurs lucrurile. nu sunt cu mult mai mare.am doar 16 ani...si recent am fost si eu supusa unor astfel de tentatii insa am stat si m-am gandit mai bine...si am refuzat...ai grija ce faci pe viitor.cat despre sarcina fa un test de sarcina sa fi sigura:*

| alina_7783 a răspuns:

Lasa-ti in pace fetita! Draga aninim, sti dupa raspunsurile de mai sus care e ideea dar draga, nu e un capat de lume... poti sa te masturbezi daca nu rezisti...Acum poti ai devenit femeie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari.Tocmai ai devenit femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr Laur; Daca m-ai fi cunoscut ai fi sesizat tonul malitios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te repede si fa pipi.si sa nu te mai joci cu puta in fata cuculetului ca vei fi f....a.si e grav la 13 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare prostie... vei regreta amarnic... de vina sunt parintii tai care nu au stiut sa-ti vorbeasca despre aceste lucruri. dar tu vei avea mult de suferit. acum risti sa cazi intr-o alta capcana... vei fi tentata sa crezi ca nu mai ai nimic de pierdut si daca nu vei avea grija, vei fi o prada usoara pentru oricine. si totusi, trebuia sa fie darul pentru viitorul tau sotul tau la timpul potrivit, nu pentru un mucos caruia nici nu i s-au dezvoltat bine organele sexuale si care, uitandu-se prea mult pe internet la filme pornografice si-a gasit in tine modul de a-si realiza visele "umede".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca n-am mai oftat asa de mult timp, nici nu stiu ce sa zic, in cazul in care ar trebui sa zic ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam prea multe detalii ne-ai dathee hee