| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si as vrea sfatul vostru..deci sunt impreuna cu o fata de 1 an si 5 luni.o iubesc la nebunie si nu-mi vad viata fara ea, dar in ultimul timp se comporta cam rau cu mine..chiar rau de tot..imi zice diferite vorbe urite la adresa mea, dupa care isi cere scuze si promite ca nu se va mai intimpla apoi la nervi iar se repeta. zice ca vrea sa se desparta si cind ii trec nervi zice ca o spus in gluma..imi spune ca nu fac nimic pentru ea, dar eu chiar fac tot ce imi sta in puteri, fac tot ce pot pentru ea..problema e ca dupa ce am avut prima oara relatii cu ea,i-am fost primul barbat si dupa o luna am schimbat-o cu alta,nu am fost impreuna dar doar m-am folosit de aceea,si acum imi mai aduce aminte de asta.dar eu de atunci m-am schimbat la carecter,o sun prea des,o caut la orice pas, ea imi inchide eu o sun inapoi, si asa in fiecare zi..ma gindesc poate sa fiu mai indiferent ca sa fie alta cu mine? sa n-o sun atita, sa n-o sun cind imi inchide in fata si imi zice vorbe urite. dati-mi un sfat ca nu pot fara aceasta fetita, e viata mea si nu stiu cum s-o fac sa se comporte normal cu mine..eu ma comport ideal cu dinsa si asa as vrea s-o fac si pe ea, dar ea e putin indiferenta fata de mine.dar cind e calma imi spune ca ma iubeste si nu poate fara mine si imi promite si imi jura.ce sa fac? as vrea sfaturi de la persoane mai mari de 20 ani asa cum si eu am 20

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Hei!
In primul rand, desi stii si tu asta deja, nu ai facut bine cand "ai schimbat-o cu alta", cum ai spus tu. Probabil de aici se trag si multe dintre probleme si ma refer la comportamentul ei. De fiecare data cand isi aminteste de ceea ce i-ai facut sigur te uraste pentru o clipa si de acolo si toate cuvintele urate pe care ti le spune.
Ce poti sa faci? Sa nu-i mai gresesti, sa-i oferi spatiul pe care e evident ca-l vrea (deci nu o mai suna exagerat), las-o pe ea sa te caute, las-o pe ea sa-i fie dor de tine. In loc sa o stresezi cu telefoane, mai bine ii trimiti un mesaj frumos, ceva gen : "ma gandesc la tine, te iubesc" sau ce va mai scrieti voi cand va alintati. In modul asta stie ca te gandesti la ea si nici nu o stresezi. Poate poate se rezolva ceva.
Sper ca te-am ajutat.

| Felys a răspuns:

Cred ca o sufoci cu atatea telefoane,cu siguranta s-a plictisit sa o tot controlezi la tot pasul,iar faptul ca a-i inselat-o la o luna dupa ce ea ti-a cedat, cu siguranta a indepartat-o de tine psihic, cred ca e momentul sa ii lasi mai mult spatiu, sa nu mai fii atat de agasant, o plictisesti

| TPUuser199 a răspuns:

Odata ce ai inselat-o nu astepta sa fie "cea mai buna iubita!" Nu stiu cum de s-a mai intors la tine, sincer. Exista 2 motive: ori te iubeste, ori vrea sa isi bata joc de tine, pentru ce i-ai facut. Acum poti sa o stresezi cu telefoanele dese, inainte probabil nu era asa, era bucuroasa deoarece vedea ca iti pasa, ptc te iubea. Insa, acum ramane de vazut cum gandeste ea, noi nu avem de unde sa ii stim gandurile. Bafta.

| LostInPark a răspuns:

Am citit ce-ai scris cu vocea lui Salam.
Ai valoare... rolling on the floor)

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Cand ai schimbat-o cu alta nu era tot ea fetita ta? :-( ce urat ...ASA ITI TREBUIE! Ciorba reincalzita nu va mai avea niciodata acelasi gust.Consider ca de la acel moment al tau s-a racit fata de tine si foarte bine a facut! Mai bine o lasi in pace! Ai inselat-o...