| dorina195 a întrebat:

am si eu o intrebare:de ce in unele zile prietenul meu se comporta atit de ciudat, dar in altele se comporta atit de dulce? nu stiu ce sa fac.In unele zile el nu e linga mine si nici nu ma suna dar in altele vorbeste doar cu mine si imi spune cit de tare ma iubeste, vreau sa va ma atentionez ca el stau cu mine doar 3 zile in saptamana...credeti ca ma inseala sau e doar o perioada?

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Pai de ce sta cu tine doar 3 zile pe saptamana? Nu sunteti in acelasi oras sau ce? Daca e doar pentru ca asa vrea el, atunci in alea 4 zile care ramane sa nu va vedeti, vorbiti foarte putin si vorbeste cu el ca atunci cand va vedeti in alea 3 zile sa si le dedice numai tie. Pentru ca daca o sa vorbiti foarte putin, dorul o sa fie mai mare atunci cand va vedeti si o sa fie mult mai dulce. Nu il judeca si nu il stresa cu chestii de genu :" ce ai azi?"/"esti foarte schimbat de la o vreme "/"Vrei sa-mi spui ce se intampla ". Nu. Toate chestiile de genul asta nu le scoate pe gura, pentru ca in general baietilor le place sa fie mai singuratici si nu le place sa discute depre problemele lor (daca exista ) si de asemenea nu le place sa ii streseze cineva, cand probabil au nevoie de putina linist e.Incerca si vezi ce iese.Succes happy

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate are si alte preocupari care necesita timp uneori. Nu poti fi mereu alaturi de persoana iubita. Nu sunt neaparat semne ca nu te iubeste sau ca te inseala. Se intampla sa trebuiasca sa mergi la munca, sa ai anumite responsabilitati, mai vrei sa iesi cateodata si cu prietenii. Normal ar fi sa stii in mare cam ce face el in perioada aia. Nu spun ca ar trebui sa fii detectiv dar de obicei exista comunicare intre parteneri. Cand va despartiti ar trebui sa iti spuna cand va mai vedeti si altele. Cel putin asa era la mine. Iti dau exemplul meu :

- Maine sa stii ca am un pic de treaba si nu putem sa ne vedem
- O sa fiu la munca si nu stiu daca mai iesim
- Am teme multe pentru scoala
- O sa fiu plecat
- etc.

Nu poti sti mereu daca spune adevarul insa in mod normal ar trebui sa iti dai seama cand s-a schimbat ceva.

In principiu trebuie sa te bucuri de clipele frumoase si sa nu te gandesti la asta. Nu poate decat dauna relatiei voastre. Daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa iti dai seama in acele trei zile.

| Dizzydizz a răspuns:

Zii sa faa balanta.
Sa ia din zilele in care este dulce si sa puna in celelalte in acre e distant.Probabil o sa functioneze.
Zii sa fie constant
bafta:*

| :X pinky love you :X a răspuns:

Probabil nu-i place sa fie stresant sau ii este teama ca u sa nu crezi asta sau poate ca are mom lui proasta. Ai putea sa-l intrebi totusi big grin.

In fine. Incearca sal linistesti si sa te simti bine cu el. :*