| anonim_4396 a întrebat:

am si eu oarecum o nelamurire, mi-a venit menstruatia intre 10 si 11 Iunie.pe la ora 00.cum incep sa numerotz ziua 1? Incepand cu data de 10 sau 11? si daca se poate sa imi spune-ti si mie care sunt zilele cele mai fertile si cele infertile, avand c.menstrual de 30 de zilehappy, cand sunt sansele cele mai mici de a ramane insarcinata(intreb de curiozitate, inca sunt virgina, dar doresc sa-mi incep viata sexuala cu prietenul meu)

Multumesc. happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

11 iunie este ziua 1. Zilele cu risc minim sunt zilele 1-5 si 24-30. Zilele cu risc maxim sunt 12-18.

| 3u a răspuns:

Uite un calculator de fertilitate& ovulatie http://www.sanatate.org/teste/ovulatie.php. Si incepi sa numerotezi cu data de 11