| scumpica09 a întrebat:

cunosc un baiat de 4-5 seri. imi place mult de el. iar aseara l-am intrebat daca ma place, a raspuns ca da. si daca ar vrea ceva si a zis ca se mai gandeste. si a mai zis ceva de timp ca este prea putin thinking cand suntme pe afara vine la mine, ma ia in brate, ma intreaba din 5 in 5 minute ce fac, se uita la mine si zambeste. este asa scumpsad. eu acum am incercat si nu am decat sa astept decizia lui. voi ce ziceti sa fac?[ fundastraight face]

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Decizia lui e de fapt decizia si dorinta ta. Ce rost mai are intrebarea?

| LineGuide a răspuns:

Mai asteapta vreo 10-12 ani si apoi fa pasul...
Grabestete normal, acum dragostea e in floare, iar tu o lasi sa piara...

| AndreeaIII a răspuns:

Eu zic sai raspunzi la imbratisari si sai zambesti si tu si acum trebuie sa astepti sa vezi ce zice el ca dupa aia o sa zica ca esti prea disperata dupa el sau dupa un timp daca vezi ca nu-ti zice nimic mai incearca si tu o data ca si eu tot asa am patit si tot eu m-am bagat in seama si acum intre mine si prietenul meu totul e bine doar ti-am dat un sfat faci ce crezi bafta!

| Cosmin1095 a răspuns:

Pai din moment ca te intreaba ce faci din 5 in 5 minute e timid dar daca iti place de el cand te ia el in brate ia-l si tu pe el sau faceti ceva care va place.

| Phillip a răspuns:

Bună.

Mai întâi, cunoaşte-l mai bine, nu doar după 4-5 seri să-l placi. El ar fi trebuit să facă primul pas, dar dacă tu l-ai întrebat, este foarte ok. Eu zic, dacă a zis că te place, este clar că ar vrea o relaţie cu tine, dar nu trebuie grăbii dacă nu-l cunoşti bine.

Ai grijăă! happy