| loveUMiha a întrebat:

eu am cunoscut un baiat si ne placem reciproc dar a venit o fata in cartier si se cam da la el si eu sunt geloasa...tongue. Ce as putea face ca sa nu ii pierd?

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,

Îți spun din experiență proprie că oricât te-ai strădui, dacă o anumită persoană, indiferent de relația pe care o ai cu ea nu te dorește în preajma sa, este inutil să îți pierzi timpul și să te dai peste cap astfel încât să o impresionezi. De multe ori coborâm la un nivel inferior și facem fapte care nu ne stau în caracter doar pentru a obține acceptarea unui anumit om. Însă trebuie să gândești transparent și să realizezi că nu poți obține dragostea cu forța. Dacă el alege să se întâlneasc cu altă fată în defavoarea ta, respectă-i decizia și retrage-te încet. Până la urmă, tu nu ai decât de câștigat din asta.

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Daca sentimentele sunt reciproc nu ai de ce sa iti faci griji. Las-o pe proasta aia ca nu are sanse daca pe tine te place tongue.
Bafta! :*

| grab a răspuns:

Da-i ce nu ii poate da aia.
Ai asa ceva?

Ce ai tu si nu are ea? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă o fată se dă la băiatul pe care-l placi,nu înseamnă că el îi va răspunde la sentimente.
Fii atentă la reacția lui, la cum se comportă cu ea, dacă-i dă importanță. Dacă se întâmplă asta, vorbește cu el și lămurește situația.
Îi poți vorbi deschis.
Cred că mai degrabă s-ar amuza, decât enerva!

Te pupic

| SunnyDay88 a răspuns:

In primul rand sa nu mai fii geloasa.
in al doilea rand nu poti pierde ceva ce n-ai avut niciodata.

incearca sa nu-i dai motive sa caute pe alta. adica arata-i iubire si intelegere, nu din contra sa aveti certuri ca nu se va uita doar la aia, ci la prima uratanie care ii iese in cale.

| J0hnN a răspuns:

Daca spui ca va placeti reciproc atunci asta nu e o problema.El tot la tine se va uita.Totusi,daca vezi ca ei isi fac ochi dulci, incearca sa iesi mai des cu el, si astfel poate i-o scoti din cap.Baftawinking

| BlackTime a răspuns:

Poii In preimul rand zi toate lucrurile zi tot in fataa ca sa nu regreti alta dataa
Si ii spui sa aleaga daca tot continua sa se dea si el la aia Ea sau EU
Voi sunteti impreuna?

| byuttta a răspuns:

Daca el te place asa cum spui tu, nu cred ca ar putea intervenii o alta fata, incearca sa il faci sa te placa si mai mult, astfel fata aceea v-a disparea inainte sa ''apara''! succes