| Andrei2001cos a întrebat:

Bună, fosta mea iubita s-a despărțit de mine după o relație de aproape 3 ani și după doua zile se postează la suc cu băieți cum pot sa fac sa trec mai departe

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Faptul ca iese cu oameni dupa ce v-ati despartit nu inseamna obligatoriu ca a sarit in bratele altuia. Exista si exceptii.Nu avem de unde sti precis cum sta treaba in cazul de fata, dar exista.Suntem fiinte sociale, nu este sanatos sa te izolezi in pestera de-acum pentru luni bune, asteptand sa treci peste.E bine sa iesi si tu cu niste prieteni sau un grup care iti este drag, mai primesti o incurajare, mai faci niste glume si uiti, e altfel.

Incearca sa te concentrezi pe telul tau actual, adica scoala de soferi, si sa revii la unele activitati care iti faceau placere si te ajuta sa te conectezi cu tine cel dinainte de relatia esuata.E foarte greu, stiu, insa gandeste-te ca daca ai supravietuit bine mersi si inainte sa o cunosti pe ea, la fel vei supravietui bine mersi si de-acum incolo, ai incredere.Va fi bine, da-ti putin timp si nu fi prea dur cu propria persoana, nu merita! Ai grija de tine.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai fie sa nu te mai uiti pe retelele de socializare, sa nu iti mai pese de fosta ta iubita
fie iti gasesti o noua iubita
unii gasesc alinare in relatiile tip "pansament", adica sa iti gasesti repede o prietena, in timp ce altii au nevoie de un timp si se refac pe cont propriu fara a se arunca imediat in bratele unei noi relatii
cert este ca daca te vei mai uita pe profilul retelelor de socializare ale fostei tale iubite te vei simti rau si nu vei reusi sa o uiti!
unele fete si femei fac asta fie din razbunare, fie asa arata ele ca de fapt nu sufera, adica se dau mari cumva ca ele nu sufera, dar nimeni te asigur ca nu stie nici ce este in sufletul lor, caci toate acele afisari la suc cu baietii si iesiri in oras sunt nu doar frustrari dar sunt lucruri superficiale prin care cauta sa-si demonstreze ca a trecut peste, iar de cele mai multe ori nu a trecut atat de usor precum pare

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa te bucuri ca ai scapat de o femeie fatarnica, care nu te-a iubit ci doar s-a prefacut.
Acum esti liber, iar daca ai prieteni iesi cu ei la plimbare, la petrecere, ca nu au intrat zilele in sac, mai ales cand esti din nou liber ca pasarea cerului si odata cu venirea primaverii au iesit "cardurile" de fete la plimbare pe strazi, parcuri, oras etc.

| tunoi88 a răspuns:

Cui pe cui se scoate, fix asta trebuie sa faci si tu si de ea sa nu te mai intereseze. Ea este mai smecherita, fata e pe actiune, vrea sa te uita tongue asa ca asta poti sa faci si tu

| Andrei2001cos explică:

Eu dau de permis în momentul asta și îmi e foarte greu sa ma concentrez la asta, i-am fost fidel în tot timpul asta am avut unele certuri și mama Eu de fiecare data se baga intre noi