| anonim_4396 a întrebat:

Joia trecută am ieşit cu un tip cu care mai ieşisem prin luna ianuarie dar atunci el avea prietena şi mi-a dat de înţeles că se vor despărţi mai ales că era certaţi şi atunci mi-a trimis un mesaj pe fb că nu poate şi că ea e ceea ce-şi doreşte, deci m-a lăsat baltă, am mai vorbit după faza asta de vreo 4 ori şi ne-am mai dat like-uri. Marţi sau miercuri a intrat pe mine pe fb şi mi-a zis să ieşim şi am acceptat. Am mers şi acolo m-a luat de mâna şi m-a ţinut de mână tot timpul, şi mi-a dat şi o brăţară pe care i-am zis să mi-o dea pentru că i-o voi da înapoi când ne vom vedea dată viitoare, m-a condus acasă şi a tot încercat să mă sărute însă nu l-am lăsat, eu i-am făcut un mic semn şi el la fel. Problema vine acum..pentru că nici ieri şi nici joi nu mi-a răspuns la mesaje..nu ştiu ce să fac, să mai încerc mai târziu. Pt că şi acum a spus că peste 2 săptămâni îmi va spune un răspuns final.vă rog ajutaţi-mă cu un sfat şi o părere!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti mantaua lui de vreme rea, rezerva lui.
Oricat ti-ar placea de el, trebuie sa intelegi ca baiatul asta e foarte nesigur pe el.Si neserios.
Are o prietena care ii place mult,dar cu care lucrurile nu merg bine deloc.
Si,cum se cearta cu ea,apeleaza la tine ca sa-si demonstreze singur ca e dorit si el de cineva,asa,sa se simta ceva mai bine cu persoana lui.
Daca era serios,nu te tinea in sah pentru doua saptamani ca sa-ti dea un raspuns final!
Dar,e las,si prefera sa-si asigure spatele,daca iubita lui ii da papucii,el te va avea pe tine,asteptandu-l cuminte in cutiuta ta,sa te scoata la lumina pentru ochii lumii si sa-si linga ranile provocate de refuzul celeilalte.
Dupa care,sau se va impaca iar cu ea,sau isi va gasi o alta care sa-i fie pe plac,deja e obisnuit sa jongleze cu doua!
Chiar asa neimportanta consideri ca esti,ca sa-ti pierzi timp pretios asteptandu-l pe el?
Trezeste-te!
Iubeste-te pe tine, esti cea mai importanta persoana din viata ta, intai tu si pe urma ceilalti, traieste-ti viata ta, nu deveni lestul si balastul din viata altcuiva!

| MihaiGe a răspuns:

Lasa-l in pace, paraseste-l!
Bafta!

| Demonull a răspuns:

Barbatii „cica„ si-au pastrat un procent mai mare din instinctele animalice spre deosebire de muieri.
Unul din ele ar fi sa-si faca multe „rezerve pentru iarna„.
Si uite asa tu ai ajuns roata de rezerva

| SimonaQs a răspuns:

Asa cum spunea greece12 te foloseste... Uita de iubirea asta oarba ca sa zic asa. Nu-l mai cauta stie sa va joace pe amandoua pe degete mai ales pe tine ..Adica vine si iti spune ca o iubeste pe prietena lui si dupa vrea sa te sarute pe tine. Nu e normal.Nu-l mai cauta iti pierzi timpul pentru un neserios.

Pa Pa :*

| yuly04 a răspuns:

Daca are iubita si o iubeste te sfatuiesc sa il lasi tu pentru ca se joaca cu tine nu e sigur de sentimentele lui, nu stie ce vrea nu ii mai trimite mesaje pentru ca in viziunea lui vei deveni stresanta si daca nu iti raspunde este sigur cu acea fata, nu il mai cauta te va cauta singur el.

| CrinaCorban a răspuns:

Draga mea, baiatul ala nu te merita. nu vezi ca tu chiar esti a cincea roata? Ai doua modalitati:
1) Zii ca vrei sa nu va mai intalniti si vezi cu reactioneaza
2) Flirteaza cu alti baieti si vezi daca e gelos. Daca te intreaba cine e ala ( in cazul in care pare gelos) ii zici ca e un prieten foarte bun. Daca vezi ca nu are nici o grija dar tot te intreaba ii zici ca e iubitul tau. Dar ai grija sa o faci numai in fata lui si de preferat sa fie un prieten apropiat pentru a accepta sa iti faca jocul. Bafta! :* :*

| Si_Atat_Sel_1996 a răspuns:

Sincer?

Esti rezerva laughing

| CameleonnnN a răspuns:

Iti pierzi timpul degeaba lasa-l sa te caute. Timpul le va limpezi pe toate