| x2gk9r a întrebat:

Buna! Pot primi un sfat?
Am o prietena
de foarte mult din clasa a 5 pana acum in a 9, ea are gagic de 2 sau 3 luni si pur si simplu iubitul ei nu ma suporta deloc desi prietena mea nu se mai intelege deloc cu el. iubitului ei îi este ciuda si nu ma suporta fiindca zilnic mergem oriunde impreuna...
Vreau un sfat?
De cateva zile ma pot gandesc la asta si nu stiu cum sa o rezolv mai ales ca este bombardier...
Tot voiam sa ii spun prietenei mele sa incheiem prietenia noastra.

3 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Tu ar trebui să înțelegi că e diferență enormă între prieten și iubit și tu nu poți fi lângă ei când merg undeva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil că iubitul prietenei tale este un tip posesiv și de aceea ciuda lui că iubita lui îți acorda atenție și iese cu tine.
Că sfat îți dau să vorbești tu personal cu el și să-l întrebi de ce aversiunea asta a lui față de tine. Trebuie să comunici cu el și să ajungeți la un consens.

| VelicanEmilia a răspuns:

Poate ca nu te suporta, ca esti "bagajelul" din relația lor. Adica, inteleg ca-i esti prietena, insa fiind intr-o relatie ar cam trebui sa-i mai lasi si singuri. Pt ce sa inchei prietenia cu ea? Ramaneti prietene in continuare, doar ofera-le si lor putin spatiu.