| Daydream a întrebat:

Buna seara,am nevoie de o explicatie. Mi-a placut de un baiat foarte mult pana azi dupa-masa. Tin sa precizez ca nu locuim in acelasi oras. Am fost in aceasta vacanta la unchiul si matusa mea,in acelasi oras unde locuieste si el. Am iesit de cateva ori si imi placea foarte mult de el. Azi am plecat din acel oras si m-am intors unde locuiesc eu si tot drumul m-am gandit numai la el si cand am ajuns acasa dupa vreo o ora,n-am mai simtit nimic,nici o atractie fata de el. De ce? Cum de a disparut asa brusc sentimentul ala? Dar totusi parca ma cuprinde un fior cand vad ca intra pe facebook,dar in rest nu ma gandesc la el cum o faceam inainte. Daca puteti sa-mi dati o explicatie,va rog! Ofer funda, multumesc.

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti o disperata revinoti

| SookiexD a răspuns:

Este din cauza faptului ca insfarsit te-ai vazut cu el, ca ai fost langa el, si probabil nu a fost cum ai crezut tu ca o sa fie. Ti-a placut. da, dar cand ai parasit orasul, ti-ai pierdut din interes pentru simplul fapt ca stii ca o sa dureze mult pana sa il vezi din nou. Si eu am facut asta de multe ori. In orice caz, nu il tine cu sperante, spune-i. o sa se simta foarte prost daca afla mai tarziu.

| LoveSleep a răspuns:

Nu e nimic de explicat. Îl placi în continuare, doar că nu mai ești atât de "îndrăgostită" de el. Dacă nu-l plăceai deloc nu simțeai nimic atunci când îl vedeai că intră pe facebook.
Cred că toți am pățit asta. Să spunem că nu ne mai pasă de cineva iar când îl vedem să "tremurăm" puțin. Eh, aia e dovada că încă simțim ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este lumea asa sunt unii. Atunci cand tie ti-a pasat prea mult nu si-a dat seama iar acum este mult prea tarziu, vei mai avea fluturasi stai linistita sau dac anul nu este persoana potrivita la momentul potrivit.

| deadrose2543 a răspuns:

Fluturasii aceia din stomac trec o data si o data,n-avem de sa facem,asta nu inseamna ca nu-ti mai pasa de el sau ca nu mai ai sentimente,ce-i drept nu pot sa ma pronunt pentru ca nu stiu cat ati stat impreuna si etc.,pot doar sa zic asa mai generalizat.
In general, relatiile la distanta nu merg foarte bine,chiar daca va iubiti, trebuie sa va si vedeti, e greu.
Gandeste-te bine la ce vrei si gandeste-te la sentimentele pe care le ai pentru el, poate pur si simplu a fost o atractie fizica pe moment, iar acum ca nu v-ati mai vazut a trecut si ea.

| 1ianuarie1februarie a răspuns:

Poate ceea ce simţi nu este atât de puternic. Uneori ne înșelăm în privinţa sentimentelor. Ne joacă feste de cele mai multe ori. Cred că este şi asta cu distanţa. Probabil te-ai gândit că sunteţi departe unul de celălat, iar acel "sentimet" s-a dus. Cel mai ok ar fi să găseşti pe cineva de la tine de acolo. Fundă?

| stefanminea a răspuns:

Tu ai iubire fizica. ceea ce inseamna ca poate ca ti-a placut cum vorbeste si gesturile pe care le face dar totul din cauza fizicului