| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Sunt intr-o relatie cu un baiat, si de la o vreme ne certam tot timpul din lucruri banale. Ajungem sa ne certam tare, sa ne vorbim urat, si apoi sa ne despartim. Dupa toate astea noi tot am continuat sa ramanem impreuna.Eu am ales sa ne despartim deoarece am vazut ca ne facem mai mult rau daca continuam,dar cand a auzit a iesit urat,incepuse cu scandal,si cu reprosuri (ca eu imi bat joc de el,ca nu-l iubesc, ca-l iau drept prost) si asa m-a facut sa raman cu el.Dar eu niciodata nu i-am gresit cu nimic.El de cate ori a gresit eu l-am iertat, si l-am iubit la fel straight face Am ajuns in situatia in care nu mai ma pot intelege cu el, parca as vorbii singura.S-a schimbat mult fata de mine, tipa mereu, vorbeste urat, e mai indiferent.Noi ne iubim, avem planuri de viitor impreuna dar ceva nu mai mergesad
Ce ar trebui sa facem?
Orice sfat imi va fi de folos.
O seara buna!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai acordati o sansa relatiei voastre si daca nu merge ...nu va ramane decat sa va vedeti fiecare de viata

| Sოﺁℓε a răspuns:

Toata lumea se cearta din lucruri banale.Asa sunt si eu cu prietenul acuma vorbim calumea si in urmatorul moment ne certam.Ce e drept eu ma enervez mai repede cand vad cateodata ca "vorbesc cu pereti".
Daca tu chiar vrei sa te desparti de el fa-o nu il lasa pe el sa te controleze cu fazele alea. Spune-i si lui ce ne-ai spus si noua si vorbiti chestia asta.happy

| neutrino a răspuns:

Se pare ca el si-a dorit mult sa nu-l iei drept prost, dar el si-a arondat acest drept fata de tine, iar tu, se pare ca accepti. Nu-I vorba de iubire, e cu totul altceva.

| CheLoo23 a răspuns:

Nu este nimic grav din punctul meu de vedere ar fi trebuit in relatia voastra sa fie mai multa comunicare happy mai multe zambete mai putine certuri sa va dati intr-adevar unu altuia atentia si iubirea adevarata spui ca aveti planuri de viitor incearca sa ii explici ca il iubesti cu adevarat incearca sa-i oferi in limitele tale tot ce el isi doreste de la tine dar mare atentie sa merite happy

| Cannabis123 a răspuns:

Are pe alta sigur lasa-l

| DaianaVkr a răspuns:

Daca ti-a zis ca "ce faci ma iei de prost" a zis-o din orgoliu, daca o sa se desparta el de tine nu o sa-i pese daca tu ii zici ca te-a luat de prosta. Lasa-l!