| eumihai23 a întrebat:

Buna seara, am si eu nevoie de o parere.
Sunt cu prietena mea de 9 luni de zile,si pana ieri credeam ca ne iubim. Facem parte din clase sociale diferite,parintii ei au multi bani,o casa mare,masini etc,in schimb eu nu am bani,locuiesc cu sora si parintii mei intr-o garsoniera.Ea stia asta de la inceput, insa a zis ca nu o intereseaza aspectul financiar.Sunt student, ziua merg la facultate iar seara lucrez ca paznic de noapte.Niciodata nu am cerut bani sau altceva de la ea,eu o iubesc pentru ceea ce e ca om, si credeam ca si ea la fel pe mine.Tot timpul am fost alaturi de ea,am mers cu ea in alt oras,si nu o data, direct de la serviciu ca avea ea treaba acolo,insa ultima data mi-a platit ea biletul de tren pentru ca efectiv nu aveam bani atunci, si ea a insistat ca ii e greu singura si ca suporta ea cheltuiala.In schimb acum cateva zile s-a suparat fara un motiv anume,mi-a strigat ca nu fac nimic pentru ea,ca nici macar consumatia in oras nu i-am platit-o,cum au facut toti fostii ei prieteni(cand iesim in oras, fiecare isi suporta cheltuiala..eu ma limitez la un o bere, doua..pe cand nota ei e de 3-4 ori mai mare),si mi-a zis ca ea mi-a platit si biletul de tren,si ca oricine ar fi mers cu ea daca ii platea ea biletul,in schimb eu nu am fost in stare sa ii fac cinste cu nimic sau sa mergem la munte sau la mare.Dar e ciudat ca pana acum totul era perfect,niciodata nu a dat impresia ca ar deranja-o ca platim fiecare consumatia sau chestii de genul asta.
Va multumesc pentru rabdare, si astept parerile voastre.

12 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Poate s-a gandit ca desi nu ai bani suficienti ca s-o rasfeti cum e obisnuita,poate o data la ceva timp sa ai bani pusi de'oparte si sa faci tu cinste. Poate nu crede ca te lupti pentru ea, ca te sacrifici. Poate se simte superioara in tot, mai ales intim.(poate in fata ei, ca si barbat ai decazut)
Ar trebui sa-i spui ca asta e situatia si ca n-o poti schimba. Daca te iubeste asa bine, daca nu...

| SilentStriker a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru tine... Ai nevoie de o fata care sa inteleaga prin ce treci. Sa mergi ziua la facultate si noaptea sa lucrezi ca paznic, nu e situatie prea fericita, ar fi trebuit sa aprecieze ca are un baiat ca tine langa ea. In general fetele astea de 'bani-gata!' au nevoie de baieti asemanatori, nu in toate cazurile extremele se atrag. Inca odata, imi pare foarte rau pentru tine, iti urez succes in continuare!

| OnuOnulică a răspuns:

Sunteti foarte diferiti.

| oprescudorin11 a răspuns:

Pentru ea esti doar o curiozitate. Profita cat poti, daca poti, oricum nu va ajunge in casa ta vreodata definitiv. Nu-ti face iluzii. Femelele sunt practice. ele nasc si cauta ce cred ele ca este viabil. Daca esti sarac, nici o sansa pe termen lung.

| Radu284 a răspuns:

Probabil ca a inceput sa nu te mai iubeasca, dintr-un motiv sau altul, si acum isi cauta scuze.

Nu prea ai ce face, chair daca ai reusi sa o impaci, o sa-ti mai faca faze de genul asta.

Eu personal i-as zice ceva de genul: Da, eu nu sunt potrivit pentru tine, nu am bani, asa ca gaseste-ti pe altcineva care are si care iti poate face cinste, good luck, have fun, ktnxby!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand femeile incep sa se lege de nimicuri care nu le deranjau inainte, inseamna ca ascund ceva. E sistemul lor de aparare, se simt cu musca pe caciula si asta le face sa fie agresive si nemultumite tot timpul.

Acum, depinde ce ascunde, cel mai des dupa perioada asta, vei fi parasit pentru altul pe baza motivelor cu care te bate la cap dar cu care nu a avut nicio problema inainte. Momentan, prin atacurile la adresa ta ea se convinge pe sine ca tu esti de vina pentru ce i se intampla pentru ca, mai apoi, sa te poata parasi cu constiinta impacata. In realitate, ea e curva si tu vei ramane cu buza umflata.

Desigur, nu e o regula, poate trece si ea printr-o perioada mai grea si nu are pe cine sa-si consume nervii. Din pacate, asta se intampla foarte rar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam materialista fata.
Poate si-a gasit pe altul si acum cauta motiv sa se desparta de tine.

| Demonull a răspuns:

Iti va da papucii...ideea e ca este o idioata.Persoanele care iti reproseaza peste enspemii de ani cate ceva sunt niste persoane egale cu ZERO.
Am mai trecut si eu prin d-astea.Zi frate ce te deranjeaza pe loc nu inainte sa-mi dai papucii ca bla bla bla.
Dea, las-o in lumea ei.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Pare cam complicat. Totusi, nu e vina ta ca fostii ei iubiti aveau un statut social mai aparte.Probabil i-ar placea ca uneori sa o inviti tu undeva si sa suporti cheltuiala,poate efortul acesta ar insemna ca iti pasa, ca e indeajuns de importanta incat sa iti sacrifici veniturile din cand in cand. Sfatul meu e sa vorbesti cu ea serios si sa-i explici ca deocamdata nu esti in masura sa faci prea multe din punct de vedere financiar pentru relatia voastra, in schimb o iubesti si iti doresti sa fii cu ea. Probabil tu te-ai simtit prost, spune-i asta, fii sincer si deschis cu ea.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Vreau sa fiu scurt, ati facut dragoste?

| unknøwn a răspuns:

Explică-i situaţia. Cam exact cum ne-ai prezentat-o nouă. Vertical, ca un bărbat adevărat.
Vezi reacţia.
De acolo decizi ce faci mai departe.

| Silviuigor a răspuns:

In locul tau as lasao de tot, daca pentru ea inseamna asa mult chestiile astea...cauta-ti una care sa te aprecieze pentru ceea ce esti