| UnhappyAngel a întrebat:

Sunt casatorita, imi iubesc sotul foarte mult avem si 2 copii minunati dar si eu cu sotul meu avem mari probleme la capitolul intim. Nu ma satisface mai deloc, ejaculeaza foarte foarte repede o data si apoi nu i se mai ridica. Refuza sa mearga la doctor, am discutat de n ori. Ideea e ca m-am saturat sa tot am rabdare si sa tot raman excitata asa ca am inceput sa vorbesc cu un fost iubit din adolescenta pe care nu l-am uitat si ne dorim amandoi foarte mult sa avem din nou o relatie pe ascuns pentru ca si el este casatorit. Inca nu am inceput sa ne vedem pentru ca ma mustra constiinta si nu stiu ce sa fac dar imi doresc foarte mult. Ideea e ca sotul meu este foarte paranoic si gelos si nu stiu cum sa ascund asta de el, stie ca nu am nici o prietena cu care sa pot inventa ca ies in oras sau chestii din astea. Dati-mi un sfat va rog ce sa fac? Sunt foarte abatuta si nu imi doresc sa imi inchei casnicia dar nici sa mai traiesc asa nefericita nu pot.

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietena, ma intristeaza sa aud problema ta. Dar mai trist este faptul ca tu deja in mintea ta ai luat decizia de a face acest lucru doar ca nu recunosti, in intrebarea ta exisa un singur fir, ''cum si ce sa inventez sa pot sa imi insel sotul?''

Prin cuvintele ''nu imi doresc sa imi inchei casnicia dar, ''
Prin acel ''dar'' tu deja ai pus capat casniciei tale, ai 2 copii, esti casatorita cu un sot care nu este violent si poate sa iti intretina copiii, familia.
Crezi ca o sngura data cu un alt barbat in pat, te va satisface permanent? Nicidecum, o sa vrei mai mult, mai mult, nu o sa il mai accepti apoi pe sotul tau deloc stiind ce este ''in alta parte''
, o singura data nu este suficient, este doar un mod prin care iti minti constiinta ca sa scapi de mustrari sa mergi inainte si sa faci actul de preacurvie.
Noteaza ora si data la care iti spun aceste cuvinte, casnicia ta se va destrama din temelii dupa ce vei face acel act cu ''iubitul'' tau la fel de infidel sotiei lui ca si tine, ti le vei aminti in ziua in care vei realiza ca se vor implini, adica foarte curand dupa acel act.

Ce poti face? Poti sa vorbesti cu sotul tau, stiu, poate spui ''am mai incercat, este inutil''.
Dar de data asta, nu ii mai reprosa, nu ridica vocea, nu vorbi inr-un loc si intr-un timp nepotrivit.
Gaseste timpul si locul potrivit, initiaza tu discutia foarte bland si foarte calm, spunandu-i sotului tau problema in amanunt si expunandu-i frumos ca aceasta problema inseamna foarte mult pentru tine, chiar daca lui i se pare poate ceva minor, spune-i ca il iubesti asa cum este dar trebuie sa gasiti o rezolvare. Roaga-l sa gasiti o rezolvare, spune-i ca asa nu mai merge, dar pastreaza pe tot parcursul discutiei calmul si blandetea.
Sunt femei care au 3 copii, si 30 de ani, si sotii lor sunt impotenti, dar continua sa pastreze o relatie frumoasa in familie.
Roaga-te Domnului Iisus sa iti dea calauzire si putere sa mergi inainte, sa mergeti inainte. Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ati intrat in rutina casniciei, ceea ce este inevitabil. Ar trebui sa ganditi ca in primele zile ale relatiei. Sa incercati alte pozitii, chiar si ceva perversiuni sexuale. Deja, tu te gandesti la altul care te-ar satisface. Daca si el gandeste la fel, casnicia voastra este deja pe ducă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Divorțezi, va hotărâți custodia copiilor si pe urma te culci cu cine vrei fara sa iti bati joc de familie.

Ps. Sa stii ca exista si vibratoare

| corbulalbrosu a răspuns:

Explica-i in modul cel mai categoric posibil ca de cand sunteti impreuna, tu esti foarte nefericita fiindca el este incapabil sa te satisfaca sexual. Din acest motiv ai inceput sa te gandesti la un posibil divort in cazul in care nu aacepta sa se prezinte la medic pentu a fi diagnosticat si stabilit adevaratul motiv al disfunctiei sexuale si indicarea tratamentul medicamentos de urmat. Pana la urma urmei este indicat si recomandat sa recurgi si la o asemenea metoda extrema de salvare a casniciei prin santajare directa. Daca nici asa nu va reusi sa inteleaga ca trebuie sa se trateze in mod obligatoriu si in continua te va neglija in privinta satisfacerii tale sexuale, atunci d.p.d.v. etic si moral nu vei putea fi criticata in cazul in care il vei insela fara ca el sa afle vreodata. Satisfacerea dorintelor tale sexuale, asigurarea starii de fericire este extrem de importanta si mai ales necesara sa existe/sa fie indeplinita si in cazul tau la fel asa cum se intampla in cazul majoritatii femeilor sanatoare care genetic au libidoul normal. Sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci ce ai ales tu, mie imi pare absurd. Adica, doar pentru ca nu te satisface sexual, ai ales sa faci asta. Gandeste-te ca... sexul si gandurile care apar atunci sunt conduse de impulsuri sexuale. Adica de asta esti influentata. Dupa ce o sa te termini (daca o sa se intample), nu o sa mai gandesti asa. Sau depinde daca te indragostesti si mai tare de barbatul respectiv.

In al doilea rand, nu te condamn. Daca tu nu esti fericita, este logic si normal sa gasesti fericirea altundeva. Esti si tu om pana la urma. Dar trebuie sa incetezi sa mai zici ca iti iubesti sotul laughing asta este aberant, urat si. cum poti sa zici ca iubesti pe cineva daca il inseli? :/

Mai bine zis, nu il mai iubesti, te desparti de el, se desparte si barbatul respectiv de sotia lui si apoi puteti fi impreuna. Totul o sa fie ok asa.

Dar gandeste-te putin, ce ai vazut prima data la el, din ce cauza te-ai casatorit cu el? De ce ai crezut atunci ca il iubesti si acum nu? Situatia nu o sa se mai repete oare? :/

Legat de partea sexuala, ai dreptate. O alta varianta ar fi sa vorbesti cu el, sa ii zici ca nu vrei sa mai stai asa langa el daca nu face ceva. Si sa incerce si alte moduri de satisfacere.

Numai bine.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca sa-l exciti tu dupa cateva minute de la actul sexual. Poate reusesti si astfel vei fi multumita si satisfacuta.

| UnhappyAngel explică (pentru Emilian65):

Am incercat tot ce e omenesc crede-ma.

| Frank51 a răspuns:

Si ti-a luat cat? 5 ani sa iti dai seama ca nu te satisface? Incredibil.

Troll sau nu, uite ce cred...

Vina nu este a lui, barbatii se termina mai repede decat femeile in general, daca nu exista preludiu mai lung si tu esti genul de femeie care se termina mai greu problema este la tine, nu la el. Ca sa nu dau vina complet pe tine, o sa spun si partea LUI din vina: Nu face preludiu ok + nu i se mai scoala a 2-a oara(aici intervine medicul).

Ii spui ca ori merge la medic, ori mergi tu la altul, sa vezi cum da fuguta.

| Nemessys a răspuns (pentru Frank51):

Mi a plăcut ultima propoziție. Dar cum el este super gelos și încăpățânat, o sa facă mare scandal.

| Nemessys a răspuns:

Dacă ești într o căsnicie asta nu înseamnă că ar trebui sa stai izolata. Ca accepta sau nu asta, e fix treaba lui. Deci chiar dacă ești într o căsnicie tot poate apărea o,, prietena" asa din senin cu care sa ieși.
Sau nici măcar nu îți trebuie prietena, cine spune ca nu poți ieși singura la o plimbare. Fiecare om are nevoie sa timpul lui cu el. Scuze sunt destule, trebuie doar sa găsești. Repet, dacă cumva suspectează ceva și face scandal, nu pleca capul în jos deoarece ai dreptul la viata sociala, iar dacă nu ii convine, sa plece.

| suntserios a răspuns (pentru Nemessys):

Tu nu cred ca ai citit toata intrebarea asa e?

| Nemessys a răspuns (pentru suntserios):

Am citit o pe toată. Ce voiai sa-i zic? Sa rămână lângă soțul ei? Nu avea niciun rost.

| suntserios a răspuns (pentru Nemessys):

Una e sa ii zici sa divorteze, alte e sa ii zici sa isi distruga familia inseland, ba chiar ajutand la metode a ii trage teapa omului

| Nemessys a răspuns (pentru suntserios):

Eu sunt tare curios oare cum era viata lor sexuala înainte de nunta. Cred ca a început brusc sa se termine asa repede ca altfel nu îmi explic.

Îți dai seama ca s ar simți extrem de prost dacă l ar părăsi pe ala fix din motivul ala. Toată lumea ar judeca o ca a ales o bucata de pl in locul unei familii fericite și ca și a bătut joc de copii și de soț.
Nu zic ca ar proceda foarte bine dacă ar face cum i-am spus eu dar la un moment dat tot o va face sau va rămâne nefericita, lucru pe care evident ca nu îl vrea.
Treaba ei.

| UnhappyAngel explică (pentru Nemessys):

Nu a fost ok niciodata viata noastra sexuala. Am tot acceptat, am tot inteles. Dar m-am saturat. Si da logic ca toata lumea m-ar condamna pe mine plus ca suntem si intr-o tara straina. E foarte usor sa judecati cand nu stiti situatia.

| Nemessys a răspuns (pentru UnhappyAngel):

Nu trebuia sa te căsătorești cu el dacă viata voastră sexuala nu a fost niciodată ok. Eu în locul tău nu m as fi căsătorit cu un bărbat care nu ma satisface sexual.

| Endoryus a răspuns:

Ultimatum. Ii zici ca de nu se duce la doctor, iei copiii si pleci. Om matur in toata firea sta si se comporta ca un copil razgaiat. Atunci trebuie sa te comporti cu el ca atare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-am trimis pe Facebook domnului Ovidiu intrebarea

| UnhappyAngel explică (pentru anonim_4396):

Cu ce ma ajuta pe mine asta nu inteleg? Daca nu ai un raspuns inteligent de dat mergi mai departe.

| Xpressurself a răspuns:

Buna, puteai sa scrii la Familie si relatii, aici, la Dragoste si sex sunt majoritatea pustani sub 18 ani cei care raspund. Ejacularea precoce este o problema pentru foarte multi barbati. Insa nuci medicii nu il pot ajuta prea mult. Este nevoie de mult sport sau o meserie in care sa munceasca si sa se caleasca. Dar stiu, ce poti face tu daca el nu vrea. Doar el poate fi cel care sa caute solutii si sa faca eforturi sa fie mai bine. Cauta-i articole despre. In principiu el trebuie sa invete sa se miste mai incet, sa se opreasca inainte sa ejaculeze, sa faca o pauza si sa continue cand simte ca nu mai este asa de excitat. Este nevoie de timp, rabdare si multa implicare in special din partea lui. Daca aduce banii acasa, isi iubeste familia, o intretine, nu este violent atunci mai incearca.

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=3951

| Xpressurself a răspuns (pentru Xpressurself):

* despre continenta sexuala

| Dana2103 a răspuns:

Pai ejacularea aia prematura iubita mea este de la neincrederea pe care i o dai. Vrei un barbat bun la pat? Formeaza ti l, nu astepta s o faca alta. De aia esti tu femeia lui. Nu ti convine, ramaneti doar prieteni cu drepturi egale pe tutela copilului dar da i voie altei femei sa se ocupe de el, tu nu esti in stare se pare

| LoveSleep a răspuns (pentru Dana2103):

rolling on the floor
Ce mizerie am citit, ma duc sa ma spal pe ochi.

| Dana2103 a răspuns:

Cu alte cuvinte, incepe sa i lauzi performantele. Interesati va cum poti sa intarzie el cu tine ejacula.rea si tot... sa se excite mai greu
E normal, te iubeste altfel nici nu i s ar scula
Cumpara i prezervative cu anestezice

| Paul754880338 a răspuns:

Mai mic riscul si mai mic efortul ar fi sa vorbesti cu sotul tau dechis, pe un ton scazut, fara reprosuri, si cautand impreuna solutii... despre problema asta. Nu exista problema fara solutie! Trebuie doar cautata solutia, nu etichetata ca de nerezolvat.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Va dati seama ca asta e un troll, nu?

| UnhappyAngel explică (pentru Stefancalin1997):

Poftim?

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru UnhappyAngel):

E vrajeala si altii pun botul = troll.

| UnhappyAngel explică (pentru Stefancalin1997):

Nu nu este nici o vrajeala. Dar la varsta ta e normal sa nu intelegi problemele adultilor. Mai bine nu te mai baga

| Xpressurself a răspuns (pentru Stefancalin1997):

Chiar daca e vrajeala da un raspuns bun si folositor pentru ca cei care citesc sa invete ceva bun de la tine

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Xpressurself):

I-am dat un răspuns bun, sa dezbat teoria chibritului? In loc sa rezolve problema împreună, fuge de ea, mai simplu și ușor, nu?

| Bozgi200 a răspuns:

De ce nu folosiți jucării sexuale?

| Octavian81 a răspuns:

Inainte de a divorta si de a-ti parea rau de pasul facut, eu iti sugerez sa cauti un psiholog care are competente si pe probleme de cuplu si sexologie. Mergeti amandoi, eventual o sedinta tu, singura, apoi una el singur, si apoi impreuna. Discutati deschis ce nu va mai place la partener, ce s-a stricat in viata de cuplu. fiti sinceri! Nu va fie rusine! Numai spunandu-i tot adevarul psihologului va poate ajuta.
Daca vedeti ca nimic nu se remediaza ntr-o anumita perioada de timp, divortati. Asta e!
Dar inainte de divort, incercati varianta psihologul.

| mdc98 a răspuns:

Nu este ok sa ii ascunzi. Daca consideri ca nu merge, ii spui si gata.
Cum poti spune "imi iubesc sotul foarte mult" si "nu l-am uitat pe fostul iubit". Aia nu mai e iubire. Incercati sa comunicati, sa ii spui, sa rezolvati. Sunt atatea pastile care ii pot mentine erectia.

| Lizuca1234 a răspuns:

Ca si femeie,meriti sa fi satisfacuta. dar ce nu mi se pare logic este ca deja te gandesti sa inseli. poate ca sotul tau este obosit,stresat,etc si de aceea are probleme. exista mai multe variante pe care le puteti folosi ca sa fi satisfacuta insa nu cred ca este corect sa iti supui sotul unei presiuni,pentru ca nu vei rezolva nimic,decat iti vei distruge casnicia. arata-te intelegatoare,nu il mustra, pentru ca il inhibi. si nu, nu insela, arata ca ai demnitate! daca vrei sa vb in privat, cu drag

| UnhappyAngel explică (pentru Lizuca1234):

Degeaba judeci fara sa cunosti. Asta fac de 3ani... il inteleg si am rabdare dar cat crezi ca mai pot? In fine

| Lizuca1234 a răspuns (pentru UnhappyAngel):

Nu te judec. incerc sa ma pun in locul tau.

| Stegman a răspuns:

Orice ce nu este in regula se afla si se termina prost. Mai bine ii spui in fata ce te doare, ca nu esti satisfacuta si ti ar placea sa mai lucrati un pic la momentul intim. Iti poti lua o jucatie sunt destule. Asta daca vrei sa fii incontinuare cu sotul si copii tai. Asta ca deja ai gasit pe altul, da de inteles ca nu iti prea mai iubesti sotul. Daca nu l mai iunesti si nu l mai vrei in viata ta fa lucrurile corect si desparte te de el. Bafta

| Musca88 a răspuns:

Ai 2 copii in pl mea, esti maritata, nu fugi de problema asta sa fii cu altul, incearca sa o rezolvi poate cu un prezervativ special sau sa te satisfaca in alt mod fara penis.

| tup3u a răspuns:

Poți să-i pui în mâncare sau băutură pastile de potență dar mai e și chestia că dacă omu nu vrea tu n-ai ce face.

| Jade20 a răspuns:

De ce ti-ai schimbat nickname-ul pe care-l aveai acum cateva ore?
Ala era numele tau real?

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Fa si tu un trío. Sotul te iubeste si fostul te babardeste.

| UnhappyAngel explică (pentru FabricantDeGunoi):

Cum iti este si numele asta te si caracterizeaza. Un mare GUNOI!

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru UnhappyAngel):

Fata draga sa ti-o zic mai pe sleau ca vad ca nu te prinzi. O femeie matura cu doi copii si un sot nu are ce cauta pe astfel de site-uri pentru a-si descarca necazurile. Daca esti femeie in toata firea il duci la doctor fortat. Ai stat cu el 5 ani de zile stiind ca are probleme cu maciuca? Si acum te duci cu ala "din tinerete" ca e bun la pat? Relatie ascunsa cum vine asta? A-ti mai avut una si nu stia sotul tau? Vezi ca bati la doua ciocane si in final o sa ramai cu ea in brate. Iti strici casnicia ta si a celuilalt, din buleala asta o sa aiba cel mai mult de suferit copii, ai tai si a acelui baiat daca are. Eu zic sa lasi prostiile, la cum te exprimi si ce ganduri iti trec prin cap nu mai femeie nu esti, esti o copila, mai ai de mancat mamaliga.

| SataniccBichh a răspuns:

Divorțează. Dacă barbatutu e încăpățânat și nu vrea sa facă ceva în legătură cu ceva ce te afectează și pe tine, nu merita. Iar, decât sa înșeli, mai bine e sa divorțezi.

| MeMelania a răspuns:

Avem situații asemănătoare numai ca la mine este chestia ca nu pot avea orgasm ușor, este mai complicat trebuie să mă frec pe penisul lui si cand o fac el își dă drumu repede iar eu raman, asa? îmi face să fac sex ori de câte ori vrea el si o facem dar fara sa am orgasm.Am trecut si eu prin chestia cu alt bărbat, mi să intamplat să mă simt atrasa mi să intamplat să fiu aproape pe punctul de a mă intalni cu altcineva dar nu am făcut o.Am început să mă masturbez singura si să descopăr că este mult muuuult mai bine asa. Daca îl iubești, cauti soluții raționale nu trebuie să ajungi să inseli

| Gvg1987 a răspuns:

Stai linistita
Sunt variante
Exista creme, pastile
Ai 2 copii gândește-te la ei