| babydol a întrebat:

sunt cu prietenul meu de 6luni, totul a fost frumos pana acum 2 luni cand a inceput sa se poarte ciudat nu mai vrea sa ne vedem inventeaza mereu cate ceva sau imi zice ca daca ne vedem ce facem? eu am 24ani el 28ani.am supotat multe jigniri din partea lui... poate i'am acordat prea multa atentie si s-a vazut prea cautat de aceea se poarta asa.sunt genul de fata care rar se mai gaseste mai ales in bucuresti:cu bun simt, nu l'am inselat, nu umblu cu altii.ies foarte rar prin cluburi, nu l'am jignit niciodata, de fiecare data i'am vorbit frumos chiar daca vorbele lui uneori ma dureau, si nu ma intereseaza masinile, motoarele si banii.pentru mine lucrurile acestea ma lasa rece.multi prieteni l'au facut fraier ca nu stie sa aprecieze ce are langa el decat atunci cand nu o sa mai aiba. sper sa nu fiu doar o aventura pentru el zic asta pentru ca este cautat de multe fete. ajutati-ma va rog. dau fundita

Răspuns Câştigător
| carmin a răspuns:

Draga Baby Doll,
Imi pare rau pentru tine!
Esti intr-adevar o fata deosebita si rar se mai intalnesc fete ca tine!
Sincer, nu te merita.
Esti mult prea buna pentru el.
El este un golan si nu stie ce are langa el, ce comoara, nu stie sa te pretuiasca, nu stie ce pierde.
Cunosc tot asa o fata de aceeasi varsta cu tine si care tot asa, la inceput toate bune si frumoase si dintr-o data s-a trezit ca ii inghitea jignirile iubitului ei, isi batea joc de ea, ii dadea intalniri si nici nu o baga in seama, s-au o facea sa se simta prost si tot asa era cautat de multe fete.Prietenii lui ii spuneau ''ba prostule, nu e frumos ce faci.Biata fata te iubeste sincer si pentru tine asta nu inseamna nimic.Esti orb. O sa iti para rau, daca te va parasi'' si el a zis ''nu ma paraseste ea pe mine, ca nu o las eu etc'' chestii de genu asta si intr-o seara prietenii lui s-au dus la ea acasa sa ii spuna ce face el, cum o jigneste, cum vorbeste despre ea pe la spate, am uitat sa mentionez ca ii mai si dadea bani prietenului ei.Si au hotarat impreuna sa il urmareasca, de ce, pentru ca ea nu credea ca este inselata de el, chiar daca avea un comportament bizar.pana nu a vazut cu ochii ei, nu a crezut.Deabea atuncea i-a venit si ei mintea la cap.
Draga,
In primul rande trebuie sa ai grija de tine, sa te respecti si asa mai departe.Nu merita sa iti irosesti/pierzi timpul cu un astfel de baiat. E pacat, pentru tine.Iesi in lume, distreaza-te, fa-ti noi cunostinte, lasa-l pe el, deoarece nu este pentru tine.Nu trebuie sa ii inghiti/suporti lui jignirile etc.Eu daca eram fata, ii spune-am la revedere de mult, daca vedeam ca se comporta asa cu mine. El nu te mai cauta, pentru ca s-a saturat de tine, vrea sa-ti dea flit.si probabil ca nu stie cum sa iti spuna si de aceea se comporta asa.Nu trebuie sa mai suferi. Vorba aia, barbati sunt cu milioanele si gasesti la tot pasul. O sa gasesti unul potrivit pentru tine, care sa te iubeasca cu adevarat, sa te pretuiasca, sa te aprecieze pentru ceea ce esti, sa te faca, fericita si asa mai departe.
Iti repet, spune-i la revedere, nu ma meriti, sunt mult prea buna pentru tine! Pentru ca asa este.Bafta.

6 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Pai si tu lasa-l nul stresa prea mult el vrea sa facedi dragoste nu sa va plimbati totusi 28 de ani nu are 15 sex mai si trebuie din cand in cand, si sigur are pe alta cu care se culca si tu esti in plus

| eugem35 a răspuns:

Un sfat nu pune la suflet un om ca el nu mai iubi cu sufletul incearca sa il lasi in pace si pune capat relatiei iti gaseti tu un iubit care sa fie pe placul tau si cine sti marea iubire si va casatoriti nu este de nasul tau

| asdgfhresry a răspuns:

Pai, poate el nu mai simte nmic pentru tine. Poate vrea sa ii dau papucii. Oricum, cel mai bine e sa il intrebi chiar tu de ce se comporta asa.

| trafikantu a răspuns:

Cum sa facem sa iasa bine? Ai 2 optiuni din cate vad eu:
1) Iti calci pe inima si il parasesti,... da` ai sa suferi un pic, da` trece, si in orice caz, vorba aia, ce nu te omoara, te face mai puternica. Ai sa treci peste.
2) Cauti un baiat, frumusel, simpatic, tipul mai prostut si incerci sa-l faci gelos pe prietenul tau. Daca reusesti sa-l faci sa vada ca te poate pierde, poate mai aveti sanse, daca nu`i pasa ca esti cu altul. nu mai astepta dupa minuni, cauta`ti un baiat sa te aprecieze. Ai doar 24, viata merge inainte cu sau fara suferinte.

PS: sunt baiatwinking

| klaudiu2009 a răspuns:

E genu da barbat care vrea doar sex de la tine... ai facut sex cu el? lasa`ma sa ghicesc. de putine ori nu sau deloc nu? el vrea mult mai mult, tu nu i oferi ce vrea si s-a plictisit de tine, esti indiferent cu tine, nu il mai intreseaza persoana ta! cauta`ti unu de bun simt ca tine!winking

| klaudiu2009 a răspuns:

"imi zice ca daca ne vedem ce facem?" el vrea sex. tu nu vrei... stie ca nu il obtine si o zice asa la zeflemea... pai la ce sa se vada cu tine daca tu nu i oferi ce vrea! Da mi un raspuns cu privire la mesajele mele si zi-mi cum ti se par.