| Jasmin3453 a întrebat:

Bună TPU.
Am inceput sa iau anticoncepționale și după ce mi s-a terminat menstruația am niste scurgeri maronii. Știu că e nromal sa le am dar as vrea să știu cât durează, adică până la următoarea menstruație sau doar câteva zile?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa o logica simpla,ar trebui sa dureze doar cateva zile.
Daca la tine dureaza mai mult de o saptamana, va trebui sa mergi la medicul care ti le-a prescris si sa-l informezi de situatia ta, pentru ca anticonceptionalele functioneaza diferit la fiecare organism.
Si, probabil, ti le va schimba.happy
Sa ai grija de tine!

| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta este dificil sa-ti raspunda cineva, deoarece depinde strict de corpul tau.
Dar poti elimina anticonceptionalele si scurgerile maronii vor inceta.

| haileewatson a răspuns:

Cel mai bine intrebi un ginecolog

| Octavian81 a răspuns:

Consulta doctorul ginecolog. El cunoaste eventualele reactii adverse ale pilulelor contraceptive.
Multa sanatate!