| anonim_4396 a întrebat:

:*** Am nevoie urgent de ajutor. Am o relatie de 2 ani aproape, iar prietenul meu e foarte distant. Ii reprosez acest lucru iar el spune ca nu este adevarat, ca eu sunt de vina. I-am spus ca "se vede clar ca nu ma mai iubesti " la care el "asa e, nu te mai iubesc" imi zice sa plec in fata si. ma doare sufletul sa ma despart de el. Imi spune ca e asa din cauza certurilor foarte dese, neincrederii dar nu stiu ce sa fac/cred. si nu stiu nici cum sa-i vorbesc sa nu interpreteze gresit si sa ne despartim. Sa numai zic ca m`am si pus in genunchi pentru el plangand. m-am simtit ca dracu. eu stiu ca ma iubeste, e atat timp in spate si mi-a si aratat ca ma iubeste. dar acum nu stiu ce se intampla imi spune ca vrea pe alta, ca s-a saturat de mine. sigh ce pot facesad? FUNDA!:*

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Scumpo.te doare si e greu ce o sa-ti zic acum.sunt sigura ca nu o sa ma crezi, dar intr-o zi imi vei da dreptate.tu chiar crezi ca acest baiat merita sa te umilesti? eu zic ca nu si nu merita nici iubirea ta. sunt doi ani, te inteleg foarte bine.si stiu ca iti este greu, dar nu mai poti face nimic, baiatul acesta nu te merita. vrea pe alta.bun sa se duca la alta.lasa-l,intr-o zi va realiza ce a pierdut.tu doar gandeste-te ca nu te merita.trecutul e dureros,sunt lucruri frumoase si te doare,dar iti spun eu ca vei uita. lasa timpul sa treaca,nu te merita! uita de acest baiat! e greu, stiu, dar o sa-l uiti intr-o zi.nu se termina nici lumea si nici baietii la el.deci mergi inainte,nu te mai uita inapoi.ce a fost, a fost, fii tare.plangi,descarca-te.este cel mai bine, dar gandeste-te intotdeauna ca nu te merita.am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare si crede-ma ca o sa-l uiti.bafta si nu privii inapoi! te pup, ai grija de tine

2 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai daca el a zis acest lucrur e clar ca nu te mai vrea, din diverse motive, desi tu il iubesti ar fi bine sa renunti la el, atat timp cat el nu tu mai vea nu mai are rost sa fiti impreuna, te chinuii si tu si el, oricum el se va despartit fortat de tine mai devreme sau mai tarziu. Gandeste-te logic, ca n-are nici un rost.
Eu cred ca in trecut tia demonstrat ca te iubeste, dar tipul acest de baietii schinba fetele mai des, atat fetele cat si sentimentele.
Deci eu asta iti recomand cu cele mai bune intentii, renunta la el, cauta pe altcineva, sunt atatia baieti pe lume, din care uni mai ascunsi, aia sunt cei buni care te merita cu adevarat.
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Rozipan a răspuns:

Mai, fetele sunt uneori proaste. Cum sa te pui in genunchi si sa ii ceri sa te iubeasca. UNII baieti sunt nesimtiti si altii fac glume de tot r+! #@u ca se dau ei mare si tari. Lasa, fii puternica si nu mai fi proasta cum am mai spus baietii sunt nesimtiti si porci ca ii doare in f**d de tine.Iti gasesti alt baiat, sunt mii pe lume cu care sa te potrivesti si sa nu fie porc ( scuze ca insult animalele) Sper ca te-am ajutat. :*******