| D3Dulici a întrebat:

FUNDA!+VOTURII! xlove struck M'am despartit de "iubitul" meu acum doua luni, din cauza ca el era foarte posesiv si gelos! am fost impreuna un an jumate. In astea doua luni de cand ne'am despartit am intalnit un baiat, suntem prieteni foarte buni am ajuns sa il cunosc si sa am incredere in el in doua zile.asa cum nu am mai avut in nimeni.Se vede din ce mi-a spus el si din ce au spus alti ca el nu sta ca majoriitatea baietilor c cu o fata ca sa o "..." si dupa pa si pusy! Imi da de inteles ca vrea sa fie cu mine, si eu il plac. dar parca nu as vrea sa fiu cu el pentru ca este mai mik decat mine la inaltime cam cu vreo 5 cm, si ma enerveaza chestia astax(. Si mai e o problema! Este mai timid.si nu imi place sa fac eu mereu primul pas. HELP MElove struck un sfat va rogpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Deeiu a răspuns:

Pai eu iti spun decat atat.mai asteapta o vreme happy o vreme in care el sa te faca sa-l placi atat de mult,incat sa nu-i mai vezi "defectele", pentru ca.tu poate inca nu l-ai uitat pe fostul' chiar daca era posesiv si gelos, poate inca mai tii la el.fostu' tau prieten ar putea de asemenea sa se intoarca la tine, promitandu-ti ca nu o sa mai fie ca inainte si tu probabil o sa fii cu baiatu' cu care vorbesti acu' happy si avand in vedere ca acest baiat are si cateva defecte.e foarte posibil sa te impaci cu fostul' tau iubit si sa-l lasi pe acest baiat cu ochii in soare straight face.asa ca gandeste-te mai bine kiss
N-ai vrea sa suferi nici tu, dar nici el. happy Take care.

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Mai bine stai un timp singura sa vezi care lupta pentru tine.

| albu1989 a răspuns:

Ai vazut un defect ca e mai mic la inaltime decat tine...dar la calitatii nu te-ai uitat? de_drak3 id daca vrei sa vorbim despre asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti. barbatii (si cei de fata NU se exclud) au tendinta de a profita fara nerusinare de fete mai sensibile emotional (de exemplu cele care au iesit dintr-o relatie) - nu vi se pare prea cunoscuta expresia "lasa ca meriti ceva mai bun. Uita-te la mine ca la un prieten? te ajut sa treci peste? eu te inteleg. nu trebuia sa se poarte asa." de aici mai e un pas pana a devenit tocmai el viitorul tau fost care sa te faca sa suferi. Cred ca nu ti-ai intalnit inca perechea.