| 123sergiu321 a întrebat:

Buna TPU m-am despartit de prietena mea acum 2 zile deoarece am aflat ca ii place de alt baiat si acum o saptamana am vazut-o sarutandu-se cu acel baiat si acum ma simt foarte naspa.Ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la ea?

Răspuns Câştigător
| ankappa a răspuns:

Buna sergiu...
in primul rand imi pare rau pentru tine, si in al doilea rand te sfatuiesc sa o uiti, gandindu-te la o viitoare relatie, sau de ce nu, sa stai singur, sa te reculegi si sa te distrezi.
Daca nu reussesti sa ti-o scoti din cap, fa-ti si tu o iubita(poate o prietena de a ei, sa vedem reactia ei, dar cel mai bine : nu te complica, si inceara usor usor sa o uiti ).
Nu a fost pentru tine, si fete mai sunt in lumea asta, nu se termina totul la ea...
capul sus :*

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Gandeste la rece. Adu-ti aminte de cate ori te gandesti la ea de toate greselile pe care ea le-a facut in relatia voastra. Cate defecte avea. Pentru ca nu era fata potrivita pentru tine.

Vorbeste si cu alte persoane si vezi cum sunt relatiile lor. Si atunci vei intelege ca ce aveai tu nu era ce ar trebui sa ai.

Cand ai o relatie de cuplu doua persoane in primul rand se respecta.

Foarte bine ai facut ca te-ai despartit de ea si nu o mai vrei in viata ta chiar daca doare. Te felicit pentru asta.

O sa fie mai usor atunci cand vei vedea pe propria piele ce inseamna sa ai alaturi o persoana care te respecta si care tine cu adevarat la tine.

Atunci vei realiza cat de gresit era ce aveai tu cu tipa asta si cat de norocos esti ca ai scapat de ea.

| Zenithf a răspuns:

Cui pe cui se scoate, nu-i o vorba spusa-n vant.

| BaiatulAnonim a răspuns:

De gandit ai sa te gandesti mereu la ea, ceea ce trebuie tu sa faci e sa nu iti mai pese de ea, ca de asta suferi. Tu nu te gandi ca ai pierdut biletul castigator la lotto, ci ca ai sters rahatul de pe talpa pantofului. Fata asta nu te merita, gandeste-te cu scarba la ea si dupa maxim 1-2 saptamani nu o sa-ti mai pese happy Ea te-a pierdut pe tine, nu tu pe eawinking Bafta big grin

| mona a răspuns:

Fata asta nu e de tine si nu inteleg cum de te mai gandesti la ea dupa ce ti a facut, uit-o pentru binele tau si ocupa-ti timpul cu altceva

| ankappa a răspuns:

Multumesc pentru funda big hug

Răspuns utilizator avertizat