| anonim_4396 a întrebat:

Sunt disperata. Toti baietii spun ca sunt o c**va, dar nu`i asa!
Totul a inceput anul trecut intr-o tabara la Sarata Monteoru. Ma aflam afara cu o prietena si ma jucam badminton cand un baiat[tot din "satra noastra"] a iesit afara si m`a intrebat asa:"Vrei sau nu vrei?"[nespunandu`mi ce sa vreau]. Eu am intrebat:"Ce?" Si el a zis :"Spune, da sau nu?" Si eu am zis da. El s-a dus la un alt baiat si i`a spus ca vreau sa ma culc cu el[cu baiatul la care s`a dus]. In camera cu baiatul la care s`a dus cel de afara erau si fete si practic, au auzit toate. De atunci toti ma fac c**va, dar eu NU M`AM CULCAT CU EL! Ce sa fac ca sa nu ma mai faca baietii c**va? crying

Răspuns Câştigător
| Dedey_9143 a răspuns:

Parerea me este ca trebuie sa nu te mai stresezi pentru asta orcine ce zice o problema lor tu trebuie sa spui tare si sa fi sigura pe tine : eu nu am facut asa ceva... de ce ma faci asa, ai cum sa dovedesti ca eu am facut ceva cu baiatul ala? Prietenii adevarati te-ar intelege crede-ma si dusmani sunt cei care isi bat joc nu poti avea inceredere in orcine. Mai este totusi un secret odata ce tu te enervezi si te stresezi tare cand iti spun baieti asa probabil ca e si din rautate pentru ca vad ca te stresezi si continua. Cauta sa le inchizi gura la cei care iti spun asa dar nu spune niciodata "Da is si ai vreo problema cu asta?" crede-ma ca mai mult rau faci daca spui asa. Iti dau un exemplu:
A: Ha ha, esti o c**va!
Tubig grina cu ce drept ma faci tu asa? Si eu pot spune ca tu ai facut-o cu o fata foarte urata sau altceva si eu pot sa scot un zvon amarat pe care sa il paota creada toata lumea de ce esti rau cu mine ti-am facut eu vreodata ceva? de ce crezi orce e urat? tu crezi ca tot ce zboara se mananca? ia incearca vezi ce raspuns primesti ianpoiwinking

11 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Nu ai ce face ai fost proasta asta e...

| wildthing a răspuns:

Ce sa faci? Sa te faci mai desteapta, pentru ca acum esti cam prostuta. Si inca ceva, daca se poate...nu mai sta de vorba, niciodata, cu cei care zic sau au zis nasoale de tine. Schimba grupul.

| ThePunisher a răspuns:

Nu mai baga toti taranii prosti si frustrati in seama. Asta care a facut gluma e un nesimtit, iar aia care se uita in gura lui sunt alti prosti. Vezi-ti de treaba ta, ignora-i. Indiferenta doare cel mai tare.

| enverhoxha a răspuns:

E chiar aşa de rău să ai reputaţie de c**vă? Poţi să profiţi de asta. Altă idee e să îţi alegi băiatul care îţi place cel mai mult şi să i te plângi că eşti cuminte şi nedreptăţită de ceilalţi. Arată-te tristă şi vulnerabilă şi tipul o să-şi dorească să te protejeze.

| Neagandalf a răspuns:

Spunele adevarul exact cum ne-ai spus noua pe TPU.

| 1People a răspuns:

Nu trebuie sa ai complexe lumea e o "curva" si curge repede barfa tot ce conteaza e ca tu sa nu crezi asta si sa ii lamuresti pe dobitoci sau sa nu le mai dai atentie

| Chowder_1239 a răspuns:

Nu pune la suflet c ezic ceilalti! parerea ema e sa le explici totul prietenilor adevarati!

| 12stefy a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la asta. Daca vei uita ca lumea iti zice asa nu se va mai intampla. Incearca sa uiti pur si simplu. Nu te mai gandi. Dupa aia ai sa vezi ca nu-ti va mai zice nimeni asa. happy

| ShushuxD a răspuns:

Nu ii baga in seama te tachineaza omg

| Rokki a răspuns:

Uita-de-ei! 111111

| Killer_7820 a răspuns:

Nu le atrage atentzia ei vor incerca 1, 2, 3 si vor vedea ca nu reactzioneaza! si te vor lasa