| 1HalfOp a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu cineva. o fata din clasa la mine e indragostita de mine.ma rog. o vad cum ma priveste. imi face complimente etc.si a vrut sa faca primul pas si in mod indirect m-a intrebat daca nu as vrea sa fiu cu ea.eu i-am zis ca nu e momentul potrivit inca.Lucrurile is cam incurcate.pentru din clasa a2 pana intra 7 am fost indragostit de o fata.simteam ca nu po sa traiesc fara sa ii vad zambetul. iar din clasa a 5 a mai venit o fata in scoala cu care vb des.sms .mess.tell.multe altele. si am inceput sa ma ateasez de ea. fata aia de care eram indragostit a fost cu cineva sa lasat am intrebat daca vrea sa fie cu mine si raspunsul negativ. iar acum vb cu cea noua in scoala. ne mai certam ne mai impacam dar pot spune ca trec prin bune si rele cu ea. doar ca nu pot fi alaturi de ea.pentru mereu prin scoala e insotita de colegele ei.si nah ma simt aiurea.si cei din clasa la mine comenteaza daca ma vad in perzenta ei. dati-mi niste sfaturi. va rog dau funda!

2 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Fa ce iti dicteaza inima! Pana la urma,daca nu ai fost inca, vei si tu la randul tau ranit! Asa ca nu merita sa stai cu ea doar pentru ca ea te place! i-o spui frumos, fara jigniri si atat.Stii cum se spune,Dragostea cu sila, nu se poate, asa ca.Succes!

| Nemensis a răspuns:

In primul si in primul rand nu cred ca ar trebui sa te intereseze atat de tare comentariile celor din jur atata timp cat tu stii foarte bine ce iti doresti si daca vrei sa fi cu adevarat cu acea fata. Gandeste`te ca nu gura lumii de va face fericit ci prezenta persoanei iubite happy... de ce sa nu poti fi alaturi de ea? nu inteleg... iti e teama ca prietenii tai sa comenteze de posibila ta relatie cu ea? nu iti mai fa astfel de probleme. daca ceea ce simti e sa fi cu ea, atunci actioneaza! Succes big grin FuNDA? :*