| maryana88 a întrebat:

Mam desp de fostul meu iubit cu care am stat 4 ani de zile.Intre timp am cunoscut un baiat super ok de treaba cu multe lucruri in comun. Vb foarte mult la telefon prin sms-uri, mess. nu stiu ce sa fac. Nu l-am vazut niciodata doar la webcam insa simt ca m-am indragostit de el. Ne alintam si ne povestim multe.Credeti ca ma place ce spuneti sa fac? Doar ce am iesit din aceea relatie de 4 ani, vreau un sfat, multumesc.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa relatia din care ai iesit, este cea mai buna metoda sa iti revii.Omul are o teribila disponibilitate in a iubi,tu, toata afectiunea pe care o simteai pentru fostul tau, ai tranferat-o acum in noua relatie.Esti si foarte entuziasmata de noutate,asa ca totul ti se pare minunat.
Da-mi voie sa te rog sa te temperezi putin, calca un picut frana si protejeaza-ti inima, atat de mult incercata pana acum.O noua dezamagire ti-ar taia marile aripi care stai sa le deschizi din nou.Fii putin prevazatoare si nu te arunca cu capul inainte,imediat intr-o noua relatie,in special virtuala. Poate,realitatea sa te dezamageasca putin,si,deodata, te vei simti iar nesigura pe tine.
Deci, ia-o incet ca sa poti ajunge departe.Nu te grabi,studiaza bine vorbe, caracter, tot ce poti.Si,macar,sa fie totul bine!

| Brain_1291 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te intalnesti cu el sa vezi cum e si in realitate, nu doar pe mess sau tel. dar iti recomand sa te intalnesti cu el intr-un loc public foarte aglomerat. nu se stie niciodata... happy

| laviii a răspuns:

Cel mai bine e sa te intalnesti cu el spune`i tu daca nu ti`o spune el (poate e timid). happy Sper ca te-am ajutathappy