| Andreealarisa501 a întrebat:

Bună, vă rog să mă ajutați, mi-a venit menstruația pe 30 septembrie și s-a terminat pe 3 octombrie și apoi trebuia să îmi vină pe 30 octombrie sau 31 și nu mi-a venit deloc până azi 12 noiembrie, mi-e rău și mă doare și sub burtă, o durere ca la menstruație și am făcut acum 2 săptămâni un test și mi-a ieșit o linie și cealaltă abia se vedea, era prea slabă, și am făcut și acum 2 zile pe 9 noiembrie și mi-a ieșit pozitiv și am făcut și azi sa fiu sigură dacă cumva sunt gravidă, să fie sarcină, sau nu?! Cu durerea ca la menstruație care o am, nu cred că sunt, sau așa e normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat mod de a proceda intr-o astfel de situatie, ar fi aceea de a te prezenta la un laborator de analize medicale pentru a ti se face testul de sarcina beta-hCG pe baza analizei de sange. Rezultatul obtinut ar fi valid, valabil si corect in proportie de peste 99%. Multa sanatate!