| anonim_4396 a întrebat:

Calitatea erectiei la un barbat depinde de nivelul de testosteron?
Cu cat nivelul testosteronului e mai mare cu atat erectia este mai calitativa sau nu este așa?
Voi ce parere aveți?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De sănătatea și vitalitatea generală.

| Floridori a răspuns:

Erectia nu depinde deloc de nivelul de testosteron, cu toate ca niveluri mult prea ridicate ale acestui hormon pot cauza disfunctii erectile.

Erectia depinde de circulatia sangvina si de factori psihologici.

Atunci cand un barbat se excita, ii sunt stimulati centrii nervosi.Creierul trimite o comanda de relaxare datorita careia se relaxeaza muschii, inclusiv corpul cavernos al penisului.Acest lucru permite umplerea golurilor din corpul cavernos cu sange.
Sangele creeaza presiune si astfel se obtine erectia.

| Crackman a răspuns:

Testosteron, cat de gras este, implicarea naturii daca are plecerea de a vedea porno sau nu... Mai multe

| xXxXRazviXxXx a răspuns:

Am auzit ca estrogenul ajuta, incearca sa mananci boabe de soia de 5 ori pe zi, poate vezi vreun rezultat