| cary a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care mai sunt inca virgine?(nu ma refer la pustoaice de 12-14 ani)ci fete care au deja 19- 20 -21 de ani?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, am o parere buna pentru ca a rezistat tentatiei si nu a facut-o... e cam greu in ziua de azi si mai rar asa fete, poate ca nu au intalnit baiatul potrivit, nu au fost pregatite si e mai bine sa fie abstinente, decat sa o faca cu oricare si sa ii para rau apoi, sa faca din iubire, cu o persoana care ii ofera iubire, incredere, sa fie o relatie serioasa, e de apreciat ca desi tentatia e mare, ele au rezistat...nu totul se bazeaza pe sex, toate la timpul lor, si ce nu le e bine asa? Nu sunt in stres daca cumva sunt gravide, daca a luat vreo boala, daca o paraseste iubitul, daca va rade si isi va bate joc...nu inseamna ca trebuie sa fie virgine pe veci, doar ca la momentul potrivit.

13 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Ca asteapta partenerul potrivithappy

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

O parere foarte buna
Rar mai gasesti fete ca la varsta de 19-20-21 de ani sa fie virgine
Pt a face acest pas trebuie sa fie multa incredere in relatie multa iubire si respect reciproc si mai ales sa fi pregatita

| xibalba a răspuns:

Ce parere sa am... ca nu au intalnit inca persoana cu care sa se merite sa isi inceapa viata sexuala.

| Antonimu a răspuns:

Fete bine crescute! happy

| daniDeeDee a răspuns:

Bravo lor! big grin

Dar, sincer...mai rar asa cevahee hee

| Mixed a răspuns:

Am cea mai buna parere! sunt cele mai destepte fete .eu vreau sa fac macar 18 ani virgina...winking e mult mai bine si pentru corpul meu si pentru totwinking

| putzulica a răspuns:

Cred ca mint ca nu mai sunt virginewinking sa-tu ca e putin mai nefemee...winking

| dean a răspuns:

Hmmmmmmm... o parere si buna si rea : medie, poate se pastreaza pentru maritat sau poate ca nu se grabesc sa-si inceapa viata sexuala, kiSS to you!

| Christian_2754 a răspuns:

Bravo lor, tot respectu' pentru ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff, ce-o fi in mintea lor? straight face Glumesc, lasand la o parte considerentele ce tin de religie, obiceiuri etc, in opinia mea cea mai des intalnita situatie este cea in care fata nu a gasit inca persoana potrivita si are suficienta demnitate incat sa nu sara in bratele primului care se ofera, doar pentru ca toate prietenele ei "au facut-o" si vrea sa fie si ea cool. In orice caz, de obicei dupa 20-21 de ani nicio fata nu prea isi mai doreste sa fie virgina, ci exista ceva care o retine. Nu e bine sa iti incepi viata sexuala nici prea devreme, nici prea tarziu, exista consecinte de ordin psihologic in ambele cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva fain...cu care te poti mandri

| ralukutz a răspuns:

Sincer. Tot respectul si eu am fost acolo...pana cand...crying... s-a intamplat ceea ce e mai urat si mai rau pentru o fata...asa ca respect si admiratie. Fara graba, ca este timp, trebuie sa simta cand e momentul... si nu doresc la nimeni ceea ce am patit eu.

| alexa_2934 a răspuns:

Eu am 18 ani si sunt virgina si sincer nici nu mai pot sa ma mandresc. cred ca oamenii nu mai sunt cum erau.am impresia ca peste tot e vorba numai de sex, sex si toti vor numai sex, sex. colegii rad de mine ca sunt virgina si nu numai ei, mi se pare ceva iesit din comun sincer sa razi de o fata ca este virgina la 18 ani cand asa ceva ar trebui sa fie apreciat. straight face