| LittleLiar a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu mai tin la prietenul meu? sad S-a schimbat foarte mult in ultima vreme, a devenit extrem de indiferent, mai ales cand ne certam vorbeste cu sictir...se comporta altfel cu mine e mai rece. Cand nu ii convine ceva tot imi cere sa ne despartim, m-am saturat. Inainte ma iubea, facea orice pentru mine, nu mai stia cum sa imi demonstreze asta. Pur si simplu nu pot sa stau despartita de el. sad Ultima oara am incercat sa ma sinucid. Am vrut sa imi tai venele. Cand mi-a vazut mana a inceput sa planga si mi-a promis ca nu o sa ma mai lase pentru prostii de ale lui. Dar nu il cred pe cuvant deoarece mi-a mai facut promisiuni si nu le-a respectat. Ce pot sa fac sa nu il mai iubesc atat de mult? sad Ajutati-ma. Acord funda.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandeste-te ca va fi un tip care te va iubi mai tarziu dar nu dispera acum deoarece in viata ai o gramada de timp sa mai cunosti lume.

| justfreelove a răspuns:

Tu il faci sa stea cu tine de mila. Unde mai e dragostea? Nu iti place cum se poarta cu tine? treci la urmatoruhappy

| CARMENCITA a răspuns:

Fa ceva cu viata ta daca poti intr-o tara ca asta.Probabil depinzi de el financiar.Tu iti faci atatea ganduri ca nu te iubeste un strain? Ce sa mai zica altii ca nu-i iubesc parintii.Degeaba ameninti ca te sinucizi nu-i pasa nimanui.

| XXXL a răspuns:

Daca cineva iti da o palma tu cum reactionezi?
Daca iti place sa te calce in picioare si sa devii sluga lui nu ai decat dar eu i-as da papucii una doua, nesimti si magar ce e, si-a atins scopul si se spala pe maini acum, te-ai culcat cu el? fi sincera

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

In nici un caz, sinuciderea nu este o solutie, mai ales sa te sinucizi din cauza unei relatii.Desparte-te de el pentru intr-o asa relatie doar suferi si cu timpul nu o sa mai simti nimic pentru el, fa-ti noi prieteni, nu te mai gandi la el pentru daca o pomenit de despartire inseamna ca nu mai are sentimente puternice pentru tine. Sper ca am fost de folos, Bafta.

| PsihinG a răspuns:

Doamne, pentru ce sa te sinucizi? Nimeni si nimic nu iti da dreptul in lumea asta sa-ti iei singura viata.
Exista o vorba, cu mult adevar in ea "ce nu te omoara te caleste".
Sfatul meu sincer este, sa-l uiti pe tipul acesta care nu te merita.
Iti garantez ca va veni ziua cand vei gasi pe cineva care sa merite toata dragostea ta, iar pana atunci cauta sa-ti umpli timpul in asa fel incat sa nu te mai gandesti la el, iar cand se intampla acest lucru adu-ti aminte cat rau ti-a facut prin comportamentul lui
si gandeste-te ca trebuie sa fi mai puternica decat el.
Demonstreaza-ti singura ca esti o luptatoare, ca poti invinge orice obstacol care iti sta in cale, arata tuturor ca nu esti slaba si mai ales gandeste-te cat rau faci celor care te iubesc (mai ales parintilor tai).

| rodica1983 a răspuns:

Lasa-l in lumea lui,e clar ca nu te mai iubeste,termin-o cu el si o sa fii mai linistita, timpul vindeca tot, o sa iti revii intr-o zi, si sa stii lumea e plina de barbati si baieti de toate felurile, o sa iti gasesti fericirea in alta parte cu alt baiat! nu dispera degeaba!

| GAbyCzl a răspuns:

Spune-i tu inaintea lui ca nu-l mai iubesti si nu mai tii la el fa-ti o alta relatie imediat si el o sa vina in genunchi la tine ca o sa moara de ciuda cand o sa vada ca nu-l mai iubesti si el o sa vada dupa lipsa ta ca ii lipsesti mult.mi s-a intamplat si mie sa ma port indiferent si dupa o cearta mi-am dat seama ca imi lipseste pers de langa mine.

| SorodocAnca a răspuns:

Sinuciderea nu e o solutie ...sa te bucuri ca poti scapa de el pana nu e prea tarziu. si sa nu iti para rau dupa el! mai sunt alti oh go on si poate altcineva e mai potrivit si pentru tine.:* Sa ai grija! :*. Funda?happy

| costyn88 a răspuns:

Ok in primul rand nu poti sa bati din palme si sa zici ca nu-l mai iubesti daca zici ca se comporta ciudat si e indiferent inseamna ca e si vina lui pentru ca o persoana care te iubeste nu se comporta indiferent fata de tine stati de vorba si lamuriti situatia daca mai are rost sa continuati sau nu pentru ca daca lui nu-i mai pasa de tine eu zic ca ar trebui sa va vedeti de vietile voastre sunt o gramada de baieti care asteapta sa te faca fericita si sa fie alaturi de tine daca el nu vrea sa profite de sansa pe care o are el pirde si e fraier mai rar fete care sa-l iubeasca neconditionat.Pup ai grija sper ca te-am ajutat.