| insanelove a întrebat:

Credeti ca dragostea poate fi inlocuita de mila?

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ohooo... dar n-ai idee! Mila în dragoste e ca un fel de masochism. Nu eşti mulţumit(ă) de relaţia ta, ba încă îţi crează şi repulsie, dar mai vrei că "aşa-ţi spune inima".
Sunt foarte multe cazuri în care dragostea de fapt e inexistentă şi cei doi sunt legaţi de mila unuia dintre parteneri pentru celălalt.
Teoria e teorie, realitatea e cu totul alta!

| Libelle a răspuns:

Nu se compara.ai vrea sa vezi privirea unui om care te iubeste, si i se citeste fericirea in ochi cand e cu tine sau privirea unui om care ar vrea sa plece dar nu il lasa sufletul din mila?
eu sinceer oricat l-as iubi decat sa stea langa mine de mila, de parere de rau mai bine lasam lucruile asa si sa sufar eu.

| Zenithf a răspuns:

Da, se poate, dar mi-e mila de mila ta. Iti distrugi viata alaturi de persoana pe care nu o iubesti, plus ca i-o distrugi si pe a lui/ei, si ratezi ocaziile (si a tale si a lui/ei) de a intalni perechea adevarata.

| gigiro a răspuns:

Teoretic nu, practic da! Femeile fac mai des lucrul acesta cand au un sot alcoolic, sau care se drogeaza.

| NickiMinaj a răspuns:

Bineinteles.

| ăăăă a răspuns:

Pai.nu poate.pentru ca daca esti cu cineva din mila. atunci nu inseamna ca il placi! Iti pare rau de acea persoana...sinu mai vrei sa-l vezi suferind. dar mai bine nu te incurci cu cineva din mila.pentru ca odata si odata se va afla...si va fi dureros pentru persoana respectiva. sper ca te-am putut ajuta! pap:*!