| FleicaPeGratar a întrebat:

Cu cine era mai bine: Ceausescu sau Basescu? scuze categ

Răspuns Câştigător
| DeathIncarnate a răspuns:

Ceausescu

20 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine ne-a fost, cred eu, in Paleolitic. Atunci nu era nici boier, nici stat, care sa jupoaie pielea de pe tine.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Din punctul meu de vedere, comunismul era un regm politic în regulă în primul rând întrucât aveam o situaţie economică excelentă, iar în al doilea rând deoarece ne bazam pe lucrurile clasice, în sensul că existau obiceiuri şi sărbători frumoase, cu defilări, uniforme, iar lumea era mai umilă şi mai respectuoasă. Pe mine, cel puţin, mă încântă ideea asta.
Cu toate acestea, în ziua de astăzi ai libertate de gândire şi nu practic nu ai aceleaşi restricţii majore ca înainte de 1989.
Concluzionând, eu cred că e mai bine în democraţie.

| Cosminovici18 a răspuns:

Ceausescu e un comunist imputit iar Basesc este un marinar betiv ce minte ascunde flota in maneca si devine presedinte...Deci cu niciunulwinking

| Anny1 a răspuns:

Buna sunt singura care tine cu Basescu de aici mai daca nu erau taierile astea de salarii ajungeam ca si Grecia aia mai au putin si se mananca pe ei insusi oh go on Rusine! Nu ganditi numai la bani!

| looolliika a răspuns:

Aa.nu existam pe vremea cu ceusescu. da. decat basescu mai bine ceusescu big grin

| emillie a răspuns:

Haha,ziceti voi acum de Ceausescu si nu stiu ce,insa probabil daca ati fi trait pe vremea aceea si va straduiati din greu sa faceti bani pentru o paine,nu mai erati de aceiasi parere. Nu il plac pe Basescu sau ceva,dar cum nu il plac nu am nici ceva cu el,deci nu mi se pare ca este asa de rau, adica ganditi-va ca tara a fost in paragina de dinainte sa fie la conducerea tarii,deci este destul de ok, ganditi-va ca mai sunt si drumuri noi si alte lucruri.O tara frumoasa nu se construieste intr-o singura zi, de genul azi am fost ales presedinte maine o sa fim locul 1 in lume.Deci mai ganditi-va.decat sa fiti obligati sa iubiti pe cineva, eu zic ca mai bine asa!

| xxxnonamexxx a răspuns:

Buna. opinia mea este ca in vremea lui ceausescu tara era bine vazuta si eram o putere economica si toata lumea avea un loc de munca. acum... sunt foarte multi someri si basescu asta nu-si mai da interesul pentru tara asta ca sa fim mai bine vazuti si sa ajungem la nivel european. in fine, daca stau sa ma gandesc mai bine cu niciunul.

| XtmCamiii a răspuns:

Nici unul!laughing))) amandoi`st egoisti ma rog ceausescu a fost

| kkkmakafull a răspuns:

Basescu! daca ceausesu mai traia eram toti morti acumlaughing

| Zoey4 a răspuns:

Obamasmug

| monstrulet a răspuns:

Dintre doua rele, vrei sa alegem raul mai mic?
Eu nu aleg pe niciunul.

| DeathIncarnate a răspuns:

Ana d-te soro de aici dupa cate a facut basescu(mor oamenii de foame n-au de munca vai mama noastra)inca mai ti cu el... avea dreptate ma iliescu cand zicea ca suntem un popor de prostii mare dreptate

| Sinus a răspuns:

Ceausescu, daca era putin doar putin mai blandwinking

| CrimiNNaLBoy a răspuns:

Boooc!

| 4Life a răspuns:

Aman2 is de rahat

| qwertyuiopasdvfbgfded a răspuns:

Haharolling on the floor) la categoria Dragoste si sex rolling on the floor buna asta laughing pai. cu nici unul nu cred ca era mai bine.dar Ceausescu macar a facut si unele chestii bune, pe el il strica doar panarama de Elena Ceausescu laughing, in schimb Basescu fura incontinuu si minte cu nerusinare.

| matterwhat a răspuns:

Dupa parerea mea Ceausescu! Pentru ca pe vremea lui Ceausescu, Romania era mai bogata tara decat acum!
Fundda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi tu ca o singura si-a pus amprenta sau o pune, asupra unei tari sau unui neam intreg? cand a fost mai bine? si atunci si acum.noi o ducem bine, dar pe rand.atunci unii. acum altii.cand o sa ne ajunga cutitul la os,vor muri astia deacum si vor da socoteala, nu pentru relele facute, ci pentru binele care nu l-au facut.si tot asa istoria se va repeta mereu pana la sfarsitul veacurilor.dar omul tot cea mai mare javra de pe pamant ramane.

| Raton a răspuns:

Pe vreamea lui ceausescu eram condusi de un tiran patriot macar acum suntem condusi de niste tirani tradatori

| ingerasul123456789 a răspuns:

Ceausescu era mai bun. nu ma obosesc sa dau si explicatii ca si asa nu intelegeti, voi nu vedeti? aproape toti din tara sun plecati ca aici in Romania o duc rau