| DarkGirl a întrebat:

Cum aflu repede daca sunt insarcinata? ca nu mai pot de stres am tensiunea 100! menstruatia mi-a venit (doar ca mai scurta), contactele au fost protejate cu prezervativ toate si la asfarsit prezervativul verificat, dar testul a iesit dupa 30 min linia a 2 stearsa ca o umbra, era un format alb pe ea(surecheck), nu imi spuneti de ginecolog ca nu am bani de mers acolo, si trebuie sa aflu mai repede ca ma distrug psihic de la atata stres sad

8 răspunsuri:
| Cristyn a răspuns:

Ia un test de sarcina!

| AnToOniiia a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia(nu conteaza cum, important e ti-a venit) nu ai cum sa fii insarcinata(nu ai cum pentru ca in timpul menstruatiei se elimina din ulter cantitatea de sange care nu foloseste la nimic daca nu esti insarcinata. ti-a venit mai scurta pentru ca probil corpul tau a sferit niste schimbari, nu neaparat rele). Uneori testele de sarcina gresesc, ca si in cazul thaw. Stai linistitawinking! NU ESTI INSARCINATA

| rosto a răspuns:

Cel mai probabil nu esti insarcinata, dar daca nu ai bani de ginecolog, ce te faci in eventualitatea unei sarcini? Ca si daca vrei sa faci avort si daca vrei sa il pastrezi, tot iti trebuie niste bani. Gandeste-te bine si la asta...

| nekane a răspuns:

Nu esti insarcinata, stai linistita. Daca a 2-a liniuta nu se vizualizeaza in primele minute, testul poate fi considerat negativ.Calmeaza-te!

| katala a răspuns:

Cred ca poti sa stai linistita; din cele povestite de tine nu ai motiv de ingrijorare. Cat despre test eu stiu ca citirea se face in primele minute nu dupa 30 min caci se denatureaza rezultatul, ceea ce cred ca s-a si intamplat in cazul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta nu esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gravida sigur

| mimi30 a răspuns:

Incearca un alt test, e posiil ca cel pe care l-ai folosit sa nu fie valid