| All4QuestionS a întrebat:

Cum credeti voi ca este mai bine prima data, sa folosesc sau nu prezervativ? Cum recomandati?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad niciun motiv pentru care sa nu folosesti prezervativul... sau poate vreti un copil din prima incercare

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai ales, in cazul sexului de dezvirginare se recomanda folosirea prezervativului din 2 motive si anume; este o masura preventiva in cazul in care sexul este efectuat in perioada fertila iar pe de alta parte lubrifiantul aplicat/existent pe orice prezervativ va permite realizarea unei penetrari line/fine dar mai ales mult mai putin dureroase. Specialistii aprecieaza ca prin folosirea prezervativului durerea resimtita de fata/femeie se reduce la circa 1/3 fata de durerea resimtita in cazul in care nu este folosit aceasta metoda de protectie. De asemenea o fata/femeie care nu are un ciclu menstrual perfect regulat este nevoita sa impuna partenerului folosirea unei metode de protectie intotdeauna. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Indiferent ca este prima data sau a n-a oara este bine sa folosesti prezervativ. De ce? Pentru linistea ta si a iubitei, dar si pentru sanatatea voastra.

| Oana92 a răspuns:

Prezervativ trebuie sa folosesti intotdeauna, fara exceptie, pana in momentul in care doresti sa faci un bebe!

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Eu zic sa folosești prezervativul DOAR de fiecare data!

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Folositi intotdeauna prezervativul!

| Gabriela_Ramona_2001 a răspuns:

Pentru prima data e bine sa folosesti perzervativ pentru orice eventualitate happy