| arinadrosu a întrebat:

Cum ne revenim dupa o despartire? Ce facem ca sa iesim din depresie? Ce facem ca sa-l uitam?

Răspuns Câştigător
| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, orice ai face nu poti sa'l uiti mai ales din prima.

Sfatul meu este

Daca crezi ca nu mai ai shanse la el, adica o shansa de a va impaca:

Shterge nr lui

Id-ul

Pozele cu el

Nu te mai gandi la el.

Stai pe TPU.:X

gaseste orice de facut, dar evita sa mai te gandesti la el

Eu am stat cu un baiat 2 ani de zile...Si nu mai sunt cu el din Decembrie.Am stat cu multi baieti dar stii ce.Nimeni nu era ca el

Cand ma alinta [asa cum o facea si el, la fel] imi zbura gandul la el si nu mai eram in stare de nimic, pur si simplu nu ma gandeam decat la el.

Eu sper sa treci peste asta

Stiu cat de dureros poate fi

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Sa nu ne uitam la pozele cu el, cu noi, sa facem tot posibilul sa evitam locurile frecventate cu el.chestii de genu
Oricum cu timpul se uita. dar nu sunt de acord sa stam cu o pers pentru a uita.

| Narfundo a răspuns:

Da si tu cu aspiratoru prin casa".

| Stefania a răspuns:

Nu stiu.Imi traiesc viata la maxim thinking

| Denisa a răspuns:

Iesim in oras. Petrecem mult timp cu familia si prietenii. Citim pentru ca asa mai uitam. Mergem in cluburi. Incercam sa ne "recombinam" cu un baiat pentru ca o dragoste se uita mai usor cand iubesti din nou. Eu asa am facut:* In 2 luni l-am uitat pe fostul cu ajutorul altuia care ma merita si ma iubeste.

| Marcelino a răspuns:

Incearca sa gasesti un alt baiat dragut si amuzant care sa-ti ocupe timpul, macar pentru un moment.

| muzicaparty a răspuns:

Add marius_thebest1 te invata el...tot eu am trecut prina sta si am reusit :X