| conrob a întrebat:

Daca fac sex cu o fata fara prezervativ ramane insarcinata? daca fac sex cu o fata si ea e de acord, poate cumva sa ma dea la politie pentru viol, cu toate ca ea de fata cu mine accepta?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In ambele cazuri raspunsul este ca poate.
In orice caz raspunsul depinde si de varsta fetei. Conform Codului penal, citez:
"ART.220.Actul sexual cu un minor
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.
(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită asupra unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
(3) Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 13 şi 18 ani, când majorul a abuzat de autoritatea ori influenţa sa asupra victimei, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
(4) Fapta prevăzută în alin. (1)-(3) se sancţionează cu închisoarea de la 3 la 10 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi, atunci când:
a) minorul este rudă în linie directă, frate sau soră;
b) minorul se află în îngrijirea, ocrotirea, educarea, paza sau tratamentul făptuitorului;
c) a fost comisă în scopul producerii de materiale pornografice.
(5) Faptele prevăzute în alin. (1) şi alin. (2) nu se sancţionează dacă diferenţa de vârstă nu depăşeşte 3 ani."

| Violleta2022 a răspuns:

Da, facand sex fara prezervativ poti sa o lasi insarcinata si poti sa iei si boli cu transmitere sexuala!
Da, poti sa fii acuzat de viol si trimis in puscarie daca fata este minora! Chiar daca ea a acceptat, dar parintii ei care sunt tutorii ei, te pot acuza de viol si conform legii, parintii ei au dreptul sa ceara si sa decida asta, pana la majoratul ei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii ca prezervativul a fost gandit si creat pentru a-i permite/facilita barbatului ca intotdeauna sa beneficieze de placerea de a "se termina" in vagin. La varsta voastra este indicat ca intotdeauna sa folositi o metoda de protectie. In cazul in care din cauza dimensiunii, nu gasesti prezervativ pe masura penisului tau, ai putea folosi cu succes ovule spermigene; Pharmatex sau ContraceptM (se gasesc in farmacii)care asigura un grad de protectie foarte bun, aproape similar cu cel oferit de prezervativ in cazul in care este folosit conform indicatiilor din prospect. Daca fata are varsta de peste 14 ani si accepta de buna voie/fara constrangere sa intretina acte sexuale cu tine nu va putea sa depuna reclamatie la o data ulterioara. Totusi daca nu esti convins de "seriozitatea" ei, mai bine nu te incurca cu ea. Sanatate.

| mihai69 a răspuns:

1. Nu fata trebuie să aibă prezervativ, ci tu. Și da, în anumite condiții poate să rămână însărcinată.
2. Poate, dar trebuie să dovedească asta. Așadar, poate e mai bine să faci precum domnul Gray (ăla din „Fifty shades...") - o pui să semneze un document.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual are loc in perioada fertila, cu siguranta va ramane gravida. Referitor la cea de-a doua intrebare, poate sa nege ca a acceptat actul sexual si sa spuna ca ai violat-o si atunci o incurci rau de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si tu majore, alea stiu si sa-ti puna prezervativul si nici nu fac plangere de viol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal! Tu cum crezi ca ajung toate panaramele la casa lor? Vor inainte dar nu mai vor dupa. Si astfel ai de ales intre puscarie sau casatorie pentru ca traim intr-o lume bolnava. In Vaslui, de exemplu, d-astea si-o trag astea mici cu 7 intr-o seara si a doua zi e viol. Sase au violat-o iar al saptelea e viitorul sot. Simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| many404 a răspuns:

Folosește prezervativul, my friend ca nu costă mult, daca ea îi de acord nu se întâmplă nimic

| Idilaaa a răspuns:

Bună. dacă ejaculezi în ea are 90 la sută șanse să rămână, dar depinde dacă este în perioada lunii fertile. după ce i s-a terminat menstruația prima zi până la a cincea zi nu rămâne. și dacă e minoră și acceptă de a avea relații intime cu tine pe moment nu poate să se ducă la politie. dar depinde si de conflictele dintre voi ce o să apară pe viitor. și te poate amenința cu asta. e bine să fii precaut. succes