| babydol a întrebat:

Daca iei anticoceptionale poti sa iei vreo boala cu trasmitere sexuala?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele nu iti modifica sensibilitatea la boli cu transmitere sexuala. Asa ca daca ai contact sexual fara prezervativ (oral, vaginal, anal) cu un barbat infectat, vei lua si tu boala.

| monyk a răspuns:

Buna, da poti sa iei daca nu folosesti si prezervativul, pentru ca prezervativul e singura metoda care te fereste atat de boli cu transmitere sexuala cat si de sarcini nedorite; anticonceptionalele de fereste doar de sarcini nedorite, nimic mai mult.Prezervativul ramane cel mai eficient dupa parerea mea.

| madalicious a răspuns:

Degeaba iei anticonceptionale, ca tot poti sa iei o boala cu transmitere sexuala. Mai bine foloseste prezervativul, e cea mai sigura metoda contraceptiva. happy

| nicol20 a răspuns:

Cu siguranta da

| Stefania a răspuns:

Buna, anticonceptionalele se iau pentru a nu ramane insarcinata, pentru a te proteja de boli, cel mai bine e daca folosesti prezervative!

soothe
| soothe a răspuns:

Anticonceptionalele nu te feresc de boli cu transmitere sexuala; prezervativul, da;

| carmin a răspuns:

Bineinteles ca raspunsul este DA. Poti lua boli cu transmitere sexuala, daca iei anticonceptionale.
Prezervativul te protezjeaza 100% de bolile cu transmitere sexuala si de sarcini nedorite.Ai grija de tine.Bafta.

| multimoak a răspuns:

In ce lume traiesti fat-o? Peste tot in site-ul asta a fost o intrebare in acest gen, peste tot in google vei gasi care este raspunsul, si la tv, radio, oriunde vei gasi ca sida sau orice alta boala se ia prin contact sexual. #:O
Ce treaba are pastila? Aia e pentru antibebe, prezervativu nu-ti ofera posibilitatea sa iei boala, pentru ca nu atingi nimic din el/ea rolling on the floor
Si daca iei contact cu cineva care are o rana deschisa poti sa iei sida... Ma refer daca are o rana pe buze si tu-l saruti, sau chestii de genuwinking

| DeeDee28 a răspuns:

Da. Prezervativul e singura metoda contraceptiva care te protejeaza impotriva bolilor cu trensmitere sexuala, deci e cea mai sigura. Anticonceptionalele te protejeaza doar impotriva unei sarcini, insa poti contacta bolile

| danutsik a răspuns:

Astea te feresc de sarcini nedorite si atat... foloseste prezervativ

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Eu stiam ca da! Corectati-ma daca gresesc.

| cami_5314 a răspuns:

Da! Poti sa iei toate bolile cu transmitere sexuala. Anticonceptionale te pazesc doar de o sarcina nedorita!

| nicolll a răspuns:

Absolut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Anticonceptionalele te protejeaza de o sarcina nedorita. Daca vrei sa nu iei nimic, foloseste prezervativul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca da. Cea mai sigura metoda de contraceptie care te protejeaza de boli cu transmitere sexuala este prezervativul. Totusi, nici el nu este 100% eficient.