| dupaploaievarasariorazadesoare a întrebat:

De ce am destinul atat de crud. Am un copil cu un barbat casatorit sad Copilul are aproape un an. Imi este crud sa-l vad asa, fara tata, eu ii sunt si tata si mama dar nu e de ajuns. Barbatul acela stie dar nu da nici o importanta...nu-i pasa. O iubeste pe sotia lui crying L-a vazut o singura data, s-a uitat cu ura la el! Nu si-l dorea! Totul a inceput intr-o zi in club...eram beata, el era casatorit nu era beat si stia ce face. Am facut sex neprotejat la un hotel si uite asa a luat nastere micutul meu Rares. Il iubesc mai mult decat orice. Dar nimeni nu ma ajuta sa am grija de el. As fi facut avort, mai ales ca stiam ca bietul copil nu ar fi avut o viata prea buna dar stiam si ca mama mea va fi intotdeauna langa mine. Nici eu nu am avut tata si stiu cum ecrying. Tatal meu a disparut tot asa, nici nu l-am cunoscut vreodata. Mama intotdeauna are grija de baietelul meu mai ales si eu. Dar nu vreau ca el sa aiba o aceeasi soarta ca si mine. Nu pot sa cred ca acelui barbat nu-i pasa de copilul lui. Nu-mi vine sa cred. Ce as putea face? Am nevoie de un sfat!
P. S eu am 24 de ani, el 30! crying

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea.Ai un copil de care esti total raspunzatoare. Uita de tatal copilului, nu are sens sa speri ceva.Te-ai inhamat la o caruta pentru doi cai si tragi singura.In ziua de azi, sunt o multime de mame si tati care isi cresc singuri copilul.Nu-i usor, dar nici nu trebuie sa disperi.Un copil are nevoie, in primul rand de dragoste.Arata-i dragostea ta,te are doar pe tine, stii cum e, ai crescut si tu fara tata.Esti tanara.Cu un comportament corect si putina atentie,poti cunoaste un om bun care sa te iubeasca si pe tine si pe puiul tau. Speranta moare ultima, deci, lupta.Ai cel mai serios motiv! Mult noroc.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este vorba de destin, ci de alegere. femeile normale nu se imbata in public si mai ales nu fac sex neprotejat cu necunoscuti. Mi se pare normal ca un barbat sa nu creada ca este tatal copilului lui, de vreme ce isi poate imagina ca tu faci acelasi lucru (sex cu necunoscuti) in fiecare zi. Tu stiai ce inseamna sa cresti fara tata si totusi ai ales voluntar sa faci sex neprotejat. Este raspunderea ta si vina ta integrala pentru nefericirea micutului tau. Asuma-ti-o si nu mai da vina pe destin.

| wildthing a răspuns:

Primul impuls pe care il am este sa te acuz de prostie si sa iti spun ca nu ai dreptul sa te plangi si ca iti meriti soarta, dar nu o voi face. Voi incerca in schimb sa ma pun in pielea tatalui copilului tau si sa incerc sa iti dezvalui lucruri pe care tu ca femeie, poate nu le stii. El nu simte nimic pentru tine, ai fost doar o aventura de-o noapte si nu va simti niciodata nimic nici pentru copilul tau. El nu simte ca acest copil ar fi al lui si asa cum ai intuit, e posibil chiar sa-l urasca. Are o nevasta, pe care probabil o iubeste si nu isi va strica niciodata casa pentru tine sau pentru a-si asuma o anume responsabilitate parentala. Stiu ca suna rau si nu ti-o spun ca sa te ranesc ci ca sa iti deschi ochii...lui ii este scarba de voi. Eu zic sa il uiti si sa incerci sa gasesti alt tata pentru copilul tau. Si de data asta eu zic sa fii foarte atenta pe cine alegi, pentru ca putini barbati pe lumea asta sunt dispusi sa iubesca plodul altuia.

| whatevernvm a răspuns:

Off...imi pare rau pentru tine. Nu ma pot pune in locul tau...dar pentru a ii usura soarta copilului ar trebui sa te casatoresti cu cineva, sau sa ai intodeauan o persoana draga langa tine(mama ta) cate sa te ajute.

FI recunoscatoare ca ai persoane care te ajuta, te inteleg si te apreciaza. Cu timpul copilul tau o sa creasca si o sa te ajute, si crede-ma mai bine sa aiba o mama care il iubeste cat pentru ambii parinti decat cu un tata indiferent in plus; nu ai ce sa faci decat sa treci peste, sa privesti intodeauna partea buna a lucrurilor, cea care te face sa zambesti adica copilul tau. Nu trebuie sa asculti sfatul unui copil de 13 ani, este doar ceea ce cred euhappy

| niki a răspuns:

In primul rand daca esti sigura ca el e tatal,da-l in judecata pentru pensia alimentara,asa cel putin te ajuta financiar chiar daca nu vrea! nu esti singura in situatia asta,dar eu in locu tau as fi avortat. esti tanara,o sa te casatoresti si o sa fi fericita, nu te mai consuma! mai ales ca o ai pe mama ta langa tine, priveste lucrurile bune din viata ta.ai un copil ce te iubeste, o mama care face orice pentru tine si o sa iti gasesti si dragostea adevarata! dar mai multa atentie la aventuriile astea!

| TheSpecialOne a răspuns:

Cu el nu ai nici o sansa e cu familia lui e fericit fi sigura ca nu-l intereseaza. Dar faptul care nu il inteleg este acela ca el nu plateste pensie alimentara copilului, ar trebui sa te interesezi deoarece e destul de mare. E un mare pacat sa faci avort indiferent cum si al cui e copilul fi sigura ca Dumnezeu te va rasplati pentru acest gest de a lasa acel mic sufletel pe lume.

| Georgiana21 a răspuns:

Eu nu pot spune ca esti o femeie extraordinara. Daca ai fi fost, nu te imbatai atat de tare, intrucat sa-ti pierzi noaptea cu un barbat intr-un hotel. Asta-mi miroase a "One night stand", chestie ce nu spune multe lucruri frumoase despre tine. Parerea mea este ca acel barbat nu-ti da atentie, pentru ca te-a etichetat ca pe o femeie de moravuri usoare.Nu sunt prea multe lucrurile ce le poti face, astfel incat el sa se ocupe de copilul tau. Poate, legal ar fi o posibilitate sa plateasca pensie alimentara.E datoria lui.
Mai fetelor, mai usor cu bautura! happy

| username_8290 a răspuns:

Sa nu te mai imbeti in club.

| Deea_2510 a răspuns:

Este trista aceasta poveste, iti spun din suflet ca am lacrimat cand am citit toate acestea.cu tot respectul esti o femeie extraordinara ca ai grija de acest baiat.Inteleg perfect ca ai dori sa fie acel om langa copilul tau(vostru) din moment ce e tatal lui.dar daca toate acestea nu sunt posibile. poate ai reusi sa gasesti pe cineva care i-ar lua locul poate te vei indragosti de cineva si alcel cineva de tine si va accepta sa il tineti si pe micutul rares, intr-adevar e crud dar capul sus! dupa tot raul va fi si un bine, mai ales ca mama ta te ajuta! sper ca am reusit macar putin sa te ajut cu toate ca sunt uimita. Oricum jos palaria pentru ca ai tinut copilul si ai grija de el cu toate aceste circumstante

| mely4you a răspuns:

Imi pare rau pentru tine ...acum nu mai poti face nimic dar in schimb bucurate de micutul Rares pentru ca daca tatal nul iubeste macar mama sal iubesca... mult succes si mereu sa te gandesti ca tot ce faci este mai nou pentru copilul tau care sper si eu sa aiba viitorul pe care il doresti. :*:*:X:X:*:*

| monyk_4207 a răspuns:

Asta nu inseamna un destin crud, un copil inseamna un dar de la Dumnezeu este al tau atat conteaza.Eu am o fetita de 2 ani si e sufletu meu.Cat despre tatal copilului e rau ca inca va vedeti pe strada.Nu cred ca s-a uitat urat la micut el nu ar avea nicio vina eu cred de fapt ca nu stie ca este al lui cum tu te-ai culcat cu el in asa circumstante el poate crede ca ai facut-o si cu alti asa ca pentru el acel copil poate fi a multor barbati.Copilul sa-l iubesti orice s-ar intampla o sa gasesti pe cineva cu care o sa iesi mandra de mana cu el si c baiatu nu cum a sp cine mai jos ca nu oricine creste plodul altuia cred ca nu ai copil de te adresezi asa unui copil.Fi tare daca ai sanatate ai de toate in curand o sa ai o famili frumoasa.MULTA BAFTA