| Jenova89 a întrebat:

De ce unii fac un pas intr-o relatie cand de fapt nu sunt pregatiti sau interesati sa mearga mai departe sau sa mentina o relatie? M-am intalnit cu un tip 2 zile timp in care am fost 'impreuna'. In a doua zi mi-a zis ca el e prins cu serviciul si deci nu ne vom intalni decat in weekend. Dupa aia ne-am sarutat si a zis ca poate ne intalnim si in timpul saptamanii, de parca mi-ar fi facut o favoare. Acu' de fapt am realizat ca tipul nu era prins cu nici un serviciu sau cu oboseala de dupa, pentru ca el se intalnea cu unii tipi sau prieteni pentru niste treburi. Asa mi-a zis cel putin. Apoi am hotarat sa ramanem prieteni pentru ca mie mi s-a parut sucita treaba asta, deoarece banuiesc ca daca te simti atras de cineva, vrei sa vezi persoana respectiva, mai ales cand relatia e la inceput. El a acceptat, a zis ca e ok din partea lui si ne-am mai intalnit inca o data. Zicea ca ma ajuta cu un job, ca o sa mergem la concerte, dar de fapt, era din ce in ce mai distant pe mess, iesea fara sa zica pa si chestii de genul. De ce naiba isi mai facea planuri cu mine daca e total dezinteresat? Zau ca nu mai inteleg ce e in capul unora!

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

De plictiseala, asa mai fac unii "copii", ca se dea mari ca au prietena sau " ca sa mai castige experienta". Recomand sa nu te implici sentimental cand ai in fata ta persoane de genul. O zi buna!

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

El a zis, el a promis, el a simulat, bla bla bla... ce de treaba ai si tu de pui botul la vrajelile astora.

Trebuia sa ii zici simplu: ori vii cand zici ca vii ori iti termini combinatiile si copilariile si ne vedem in viitor.

Ce atata miorlait si condamnat?! Omul nu stie ce vrea deocamdata, cu siguranta nici nu prea a gasit la tine in intimitate mare lucru fata de ceea ce pareai de la distanta si nu mai vrea complicatii dar nici sa iti taie macaroane ca deh, daca vreodata esti dispusa sa sari pe el asa in calduri fiind, de ce sa rateze?!

Ma intelegi?

| VladGH a răspuns:

Da, vezi si tu nu mai crede indata ce ti se spune. Eu de exemplu cind cunosc o fata sa-ti spun cinstit in prima saptamana nu bag in cap nimic din ceia ce imi spune planuri, problemele ei sau chestii d-astea. Sa iti vina sa rizi sau nu cind cunosc pe cineva, trebuie sa intreb peste 2 zile cum o cheama ca-ci din prima prezentare nu imi intra in cap laughing